Походът му спря. Надя Подороска, номер 1 и шести носител на Аржентина, загуби от рускинята Екатерина Александрова, четвърта поставена, с 6-2 и 6-1 и беше пропуснат на четвъртфиналите на WTA в Линц.

линц

След незабравимото си прекарване на глината на Ролан Гарос, където Подороска изпълни най-доброто си представяне като професионалист, като първият аржентинец на полуфинала на Големия шлем от 16 години, тя се завърна в добра форма в Линц, на твърд корт и на закрито две ценни победи.

Подороска, 23 и номер 48 в световната ранглиста, завърши първите си два индивидуални успеха в турнир WTA на закрито, но вече на четвъртфиналите тя бе надмината от рускинята само за 58 минути от мача.

Аржентинският лидер по тенис, след като загуби от номер 33 WTA, ще се изкачи с едно място в класацията, побеждавайки младия американец Коко гауф.

По този начин Подороска завърши един много специален сезон, с пет месеца по-малко екшън поради пандемията Covid-19 и сензационен качествен скок, благодарение на времето си на Откритото първенство на Франция. Розарината премина през турнира в Париж и в крайна сметка стана полуфиналист в историческо събитие.