Медведев ще играе финал в Синсинати срещу белгиеца Дейвид Гофин

медведев

Сръбски Новак Джокович, номер едно в класацията на ATP, той беше елиминиран тази събота от руснака Даниил Медведев в полуфиналния мач от Синсинати Мастърс 1000.

Медведев, девети носител, се отърва Джокович, първо от турнира, в три сета с резултати 3-6, 6-3, 6-3, а на финала в неделя ще бъде измерен белгиецът Давид Гофин (N.16), който преди това победи французина Ришар Гаске на две сетове, 6-3, 6-4.

Руснакът се възстанови от неблагоприятния първи сет, за да победи накрая световния номер едно благодарение на мощния си сервис, чрез който постигна 16 аса, освен че три пъти проби сервиса на сърбина.

Медведев идва от елиминирането на своя сънародник Андрей Рубльов на четвъртфиналите с победа 6-3, 6-4, докато Джокович направи го над французина Лукас Пуйе със 7-6 (7/2), 6-1.

Руснакът, който сега води ATP пистата с 30 победи на твърд корт през този сезон, ще играе за титлата.

Толкова много Джокович, който беше защитник на шампиона, подобно на Медведев, беше стигнал до полуфиналите, без да загуби сет.

За Медведев това ще бъде и вторият му финал на Мастърс 1000 след осем дни, след като загуби от испанеца Рафаел Надал в мача за титлата в Монреал миналата неделя.

Предишната седмица 23-годишният играе и на финала във Вашингтон, губейки от австралиеца Ник Киргиос.

Джокович като че ли контролираше състезанието, но нямаше отговор, когато Медведев увеличи натиска във втория сет.

"Не знам как го обърнах, бях толкова уморен след първия сет и си помислих, че не мога да се справя", каза Медведев. "Но имах инерция във втория сет и тълпата ми даде енергия", завърши руснакът.