Ню Йорк. - Гизела Дулко излезе зле от конфронтацията с украинката Екатерина Бондаренко (6-0 и 6-0), което й попречи да влезе в историята и да стигне до четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ като американката Мелани Удин, една от няколкото вдишвания от местната публика, която загуби Джон Иснър, победен от Фернандо Вердаско, който напредваше като големия фаворит, швейцарецът Роджър Федерер.

дулко

Ню Йорк. - Гизела Дулко излезе зле от конфронтацията с украинката Екатерина Бондаренко (6-0 и 6-0), което й попречи да влезе в историята и да стигне до четвъртфиналите на Открития САЩ като американката Мелани Удин, една от няколкото вдишвания на местната публика, загубила Джон Иснър, победен от Фернандо Вердаско, който напредваше като големия фаворит, швейцарецът Роджър Федерер.

За петдесет минути аржентинската мечта изчезна. Бондаренко я изпрати по лош начин и я отдели от четвъртфиналите, което би било най-добрият рекорд за тенисиста на Тигре в Големия шлем.

"Не беше добър ден. Беше черен ден за мен и никога не съм влизал в играта. Тя беше твърда, но преди всичко никога не влизах в игра. Това не бяха нервите, защото не бях, но беше лош ден. Трябва да остана до четвъртия кръг. Опитайте се да останете с положителните, защото ако не го направя, ще потъна ", призна аржентинският играч, който няма да може да напредне през втората седмица.

Отборът на жените на Откритото първенство на САЩ, разложен от оставките на много от фаворитите, намери чист въздух във фигурата на Мелани Удин.

Седемнадесетгодишното американско момиче заслепи местната общественост с триумфите и духа си на пистата, подхранвайки професионалната си история с победата над рускинята Надя Петрова (1-6, 7-6 (2) и 6-3), седемнадесети фаворит, което води Северна Америка до четвъртфиналите на турнира.

Най-младият състезател е САЩ, стигнал до четвъртия кръг в Ню Йорк след Серена Уилямс през 1999 г., тя довърши такива прочути рускини като Елена Дементиева и Мария Шарапова Сега той надмина Петрова.

Oudin се превърна в сензацията на женствената живопис, свита с премахването на многобройни фаворити. Тенисистката на Мариета, баща французин, изравни рекорда си от Уимбълдън. Четвъртфиналите, където тя ще се изправи срещу победителката в сблъсъка между датчанката Каролайн Возняцки и рускинята Светлана Кузнецова.

Мъжкият отбор обаче остава встрани от шоковете. Любимите продължават. Те повишават очакванията си с тежките нападатели, въпреки че вече няма местни представители. Последният падна на испанеца Фернандо Вердаско, който разкри ограниченията на тениса на Джон Иснър, когото победи в четвъртия кръг (4-6, 6-4, 6-4 и 6-4), за да стигне за първи път в кариерата си, четвъртфиналите на последния Голям шлем за годината.

Вердаско, който ще играе срещу победителя в сблъсъка между сърбина Новак Джокович и чеха Радек Степанек, остана като единственото испанско представителство, след като Федерер ликвидира Томи Робредо (7-5, 6-2 и 6-2).

Федерер бързо довърши испанската ракета, съживена от добрия външен вид, който предложи в мача срещу Джеймс Блейк, което го постави в четвъртия кръг. Тенисистът на Хосталрик, жертва на швейцарското ускорение, застоя в началото на втората седмица на турнира.

Номер едно в света вече има съперник на четвъртфиналите. Това е шведът Робин Содърлинг, облагодетелстван от оттеглянето на руснака Николай Давиденко, наранен в левия крак, който напусна мача, когато току-що беше загубил третия сет (7-5, 3-6 и 6-2).

Федерер и Содърлинг ще издадат последния финал на Ролан Гарос. Шведът е този, който е най-облагодетелстван от отпадащите съперници. Освен Давиденко, испанецът Марсел Гранолерс реши да се оттегли в първите мачове от мача от втория кръг.

Мъжкият отбор е претърпял четири бързи жертви. В допълнение към тези на двамата, французинът Жил Симон напусна дуела си с испанеца Хуан Карлос Фереро. Също така аржентинецът Хосе Акасусо подаде оставка, за да продължи мача си с французина Гаел Монфис, съперник на Рафаел Надал във вторник.