Спорт 16.02.2011 23:14

Дъглас Коста

Нямаше значение, че Шактър беше паркиран в гаража в продължение на три месеца поради зимната пауза в Украинската лига. Отборът на Донест, в който играе бившият син Чигрински, покори Олимпик в Рим със страхотно представяне от групата си бразилски играчи. Въпреки че италианският отбор носеше тежестта на мача през първия половин час, той се срина за 15 решителни минути за развитието на равенството.

Италианският отбор не е за много тръс. Тоти предлага само светкавици. Вучинич е този, който в този момент генерира нещо различно в римския отбор. Добра игра в атака бе завършена от Perrota, за да изпревари местните.

От този момент пристигна самбата. Бразилците на Шактхар разтърсиха нощта с три гола само за четвърт час. В последния той си сътрудничи с Risse върху детски проблеми. Рома затегна резултата малко през второто полувреме, но завръщането след две седмици в Украйна е много сложно.

Рим: Дони; Cassetti, N. Burdisso, Mexes, Risse (Castellini, m. 46); Таддей, Де Роси, Перота, Менез; Тоти и Вучинич (Borriello, † 67 г.).

Шактхар: Пятов; Срна, Чигрински, Ракиски, Плъх; Дъглас Коста (Едуардо, † 63 г.), Мхитарян, Хюбшман, Вилиан, Жадсън (Алекс, † 85 г.) и; Луис Адриано.

Голове: 1-0. М. 27. Перота оглавява кръст в далечния стълб. 1-1. М. 29. Жадсън отбелязва удар след отбиване на топката от Де Роси. 1-2. М. 35. Изстрел с лява ръка от Дъглас Коста от предната част на зоната. 1-3. М. 43. Луис Адриано се възползва от оборот от Рисе. 2-3.М. 61. Изстрел от Менез, който се промъква в отбора.

Рефер: Benquerença (Португалия). Той увещава Чигрински, Касети, Перота, Менез, Ракицки, Пятов.