Франция победи Белгия във вторника в първия полуфинал на Мондиала, докато Хърватия направи същото срещу Англия в сряда.

След победата на Франция и елиминирането на Белгия, вече познаваме първия финалист на Мондиал 2018. Самотен гол на Умтити видя, че французите се класират за втория си пореден финал в голям турнир, след Евро 2016. В другия полуфинал Хърватия преодоля първоначалния недостатък срещу Англия и спечели в продълженията (третата им част от шампионата), за да достигне първият финал на Световната купа в историята на балканската държава.

франция

ПОЛУФИНАЛИ НА СВЕТОВНАТА КУПА В РУСИЯ 2018

Франция 1 - Белгия 0

Френският и белгийският отбор, които бяха от най-сложната страна на масата на Световната купа, се срещнаха в първия полуфинал, на стадион Кретовски, и направиха спектакъл от атакуваща игра и футбол. Тези на Роберто Мартинес стартираха по-фино, носейки тежестта на играта, но малко по малко Франция беше внушителна, благодарение на тяхната скорост. След безрезултатното равенство на полувремето, благодарение главно на двамата вратари, Куртуа и Льорис, Умтити на изхода от корнер продължи напред в скока към Фелайни и победи Куртуа. От този момент Белгия се повиши с още едно ниво на скорост, но Франция контролира играта в защита и в полузащитата и стана първият финалист на Световното първенство.

Хърватия 2 - Англия 1

Друга от приятните изненади на това Световно първенство беше Хърватия. Изборът на Далич е едно от разкритията на шампионата. След три продължения и два рунда дузпи от инфаркт, хърватите са засадени на финала на световно първенство за първи път в историята си, след като са преодолели 0-1 от Англия. Таванът му беше на Световното първенство през 1998 г. във Франция, където тогавашният нападател на Реал Мадрид Давор Шукер беше една от звездите на турнира и голмайстор с шест попадения. Днес, друг играч от Хърватия и Реал Мадрид, Лука Модрич, отново се превърна в душата и компаса на балканската държава.

Англия започна много добре, но спокойно и накрая излезе от финала на Мондиала. Въпреки че няма на хартия най-доброто поколение играчи през последните години, екипът, воден от Саутгейт той се беше върнал на полуфиналите на Световната купа 28 години по-късно. Отпред не беше големият му черен звяр, Германия, който свали англичаните от полуфиналите през 1990 г. и Евро 1996, и двамата с дузпи. любопитно, Саутгейт пропусна решителната дузпа в тази игра срещу германците през 1996 година. Този път Хърватия го подмина. Trippier им обеща много щастлив, но голове на Перишич и Манджукич обърна таблото.

ЧЕТВЪРТИ СВЕТОВНА ЧАШКА В РУСИЯ

Уругвай-Франция: 0-2: Франция спечели с 0: 2 срещу Уругвай, който пострада твърде много от отсъствието на Кавани, който беше заместник, тъй като не беше напълно възстановен от контузията си в прасеца. Обусловен от липсата на техния голмайстор, Уругвай не спаси нито едно състезание, като даде приоритет на играта за солидарност, но Франция наложи своята платежоспособност с Kanté, който стана гигант в медиите. В минута 40, фаул, хвърлен от Гризман, бе оглавен с власт от Варан, за да открие резултата. След това Мартин Касерес имаше равенството, но Лорис го предотврати с ефектна спирка, може би спирка на Световното първенство. През второто полувреме Уругвай продължи да търси равенство, но вратаря си, Муслера, сложи край на надеждите си след силно изпята изстрел извън района на Гризман. Тази грешка бе категорична за Франция, за да запечата квалификацията си за полуфиналите.

Бразилия-Белгия: 1-2: Белгия даде изненадата на Казан Арена и победи Бразилия с 1-2, за да стигне до полуфиналите, където ще се изправи срещу Франция. Тези на Роберто Мартинес показаха целия си обиден потенциал, знаеха как да страдат и да бъдат смъртоносна срещу. Хората на Тите реагираха късно и въпреки че заключиха съперника си в района, не успяха да обърнат резултата. Голяма вина за това имаше Куртуа, който отбягваше бразилските голове отново и отново. Както добре Азар, Лукаку и Де Брюйн, които показаха страхотното си качество в някои контраатаки, които поставиха в затруднение защитата на „канаринята“. Неймар остави подробности, но все още беше далеч от най-добрата си форма. Фернандиньо пред собствената си врата и Де Брюйн даде предимство на белгийците на полувремето. Ренато Аугусто, щом скочи на терена, намали разстоянията. Такава беше и електронната и Белгия ще бъде на полуфинал 32 години по-късно.

Швеция-Англия: 0-2: Очакваше се мач, в който въздушната топка щеше да бъде много важна и така беше решено, с два гола от главата. Първи Магуайър на изхода от ъглов удар изведе Англия напред преди почивката и през второто полувреме Деле Али довърши Олсен няколко метра, за да изрече играта. Ако англичаните можеха да поддържат чист лист, това беше благодарение на Пикфорд, който изпълни един от самостоятелните дисплеи на турнира, изчиствайки всяка шведска атака.

Русия-Хърватия: 2-2 (3-4 на дузпи): В агонизиращ мач, Хърватия успя да се класира с дузпи с две добри изпълнения на вратарите, които спасиха дузпа. Окончателното решение дойде с Марио Фернандес, който изхвърли топката, след като наложи равенство в последната минута на продълженията. Юначески мач от Субашич, който продължи на терена, след като беше контузен през второто полувреме, и Модрич, който се завърна, за да води отбора си.

СВЕТОВЕН ФИНАЛЕН ОСМИ РУСИЯ

Франция-Аржентина: Французите спечелиха с 4-3 в красива игра за зрителя, която имаше алтернативи и за двата отбора и в която Мбапе блесна над останалите, с дубъл и страхотно изпълнение. Гризман откри резултата за дузпа, а Павард с реален гол вкара другия гол за Франция. В Аржентина Ди Мария вкара, с лев крак извън зоната, влязла през отбора, Меркадо и Агуеро.

Уругвай-Португалия: Уругвай взе победата с 2-1 в мач, който позволи на уругвайската печеливша серия да остане непокътната. Балансиран мач, където двата отбора се бориха за победа в дуел, чийто главен герой беше Единсон Кавани. Уругваецът откри резултата в полза на своя отбор, през второто полувреме благодарение на гол на Пепе дойде вратовръзката, резултат, който не продължи дълго, след като Кавани го направи отново и допусна грандиозния гол, който даде победа на вашата селекция.

Испания - Русия: Националният отбор се сбогува със Световното първенство, след като загуби с дузпи срещу домакина Русия. В сив мач от хората на Фернандо Йеро руснаците държаха на гол, вкаран след дузпа, нанесена от Жерар Пике. Испания не успя да създаде шансове за гол, а Русия просто изчака. Иско беше единственият испански играч, който блестеше на терена, а автогол на Игнашевич в 11-и след свободен удар на Асенсио беше единственият отбелязващ багаж за националния отбор.

Хърватия - Дания: След 1-1 в регламента 90 минути, Субашич се превърна в хърватски герой, като спаси три дузпи в дузпите, за да надделее балканският отбор с 3-2. Лука Модрич пропусна дузпа през втората част на продълженията, а датският вратар Смейхел също направи страхотно представяне, като спаси дузпата за халфа на Реал Мадрид и още двама в дузпите..

Бразилия-Мексико: След уплахата от последния ден, Мексико ще се изправи срещу един от фаворитите на групата със спомена за достойните 0-0 от 2014 г. Докато Тите чака Неймар, Коутиньо продължава да добавя голове и асистенции.

Белгия-Япония: Янузай вкара страхотен гол и класира белгийците като първи, така че те ще продължат от сложната страна на групата. Япония падна под Полша, въпреки че европейците вече бяха елиминирани.

Швеция-Швейцария: Северният отбор е една от изненадите на това Световно първенство, след като остави Холандия в квалификационната фаза, в плейофите за Италия и в груповата фаза те успяха да се класират с Германия в своята група. Швейцария във всяка игра се оказва много труден блок за получаване на ръка и те осигуряват близки мачове.

Колумбия-Англия: След като се класираха до краен предел с гол на Йери Мина, производителите на кафе успяват да влязат в осминафинала за втори пореден път и ще се изправят срещу Англия, която загуби от Белгия, тъй като и двамата искаха да попаднат на по-достъпната страна на масата.