Точно обратното се случи с французина Жо-Вилфрид Цонга, петият носител, който загуби от неизвестния словак Мартин Клизан и беше уволнен във втория кръг.

федерер

Федерер, който няма друга цел освен да спечели шестата си титла на Оупън и осемнадесетата си титла от Големия шлем, тренира с Phau, когото спечели с 6-2, 6-3 и 6-2, и си осигури мястото в третия кръг, където той ще съперничи на испанеца Фернандо Вердаско.

Световният номер 1 завърши играта с 15 аса (директни аса) и му трябваха само един час и 30 минути, за да извади Phau от състезанието, който е на 83-о място в световната ранглиста.

Победата позволи на управляващия шампион на Уимбълдън Федерер да постави 63-7 печеливша оценка в своите изяви на Open и е на път към нови рекорди.

Следващият си съперник на Федерер ще бъде Вердаско, двадесет и петият носител, който постигна преминаването към третия кръг, след като преодоля маратонски мач от повече от четири часа срещу своя сънародник Алберт Рамос, който спечели със 7-6 (4), 5-7, 7-6 (5) и 6-4.

Цонга, класиран на шесто място в света, реши да даде своя отбор като непостоянен и непостоянен играч и видя как Клизан го наказа със заслужено поражение и елиминация от последния турнир от Големия шлем за сезона, след като го спечели с 6-4, 1- 6, 6-1 и 6-3, за 2 часа и 12 минути.

Френският футболист, който защитаваше четвъртфиналите, никога не удряше сервиса си, най-доброто си оръжие, нито ударите от форхенд го вкарваха, нито имаше физически произход, за да издържи на агресивното темпо на игра, наложено му от Клизан, палач в първи кръг на колумбиеца Алехандро Фала.

Елиминацията оставя Цонга извън втората седмица на Големия шлем досега тази година, след като беше полуфинал на Уимбълдън, достигайки до четвъртфиналите на Ролан Гарос и осминафиналите на Откритото първенство на Австралия.

"Не знам какво ми се случи на терена, нямах сила в ударите си, не бях съсредоточен и не знаех как да реагирам по всяко време", каза Цонга, който загуби сервиса си седем пъти.

Клизан ще изиграе третия кръг срещу друг французин Джереми Чарди, тридесет и втори носител, който спечели с 6-4, 6-2 и 6-2 срещу австралиеца Матю Ебден.

Чехът Томас Бердих, поставен на шесто място, победи естонеца Юрген Зоп с 6-1, 6-4, 6-2 и очаква в третия кръг 27-ия носител на Ню Йорк Сам Куери, който спечели с 6-3, 6 -4 и 6-3 за Испанецът Рубен Рамирес Идалго.

Неговият сънародник Николас Алмагро, единадесетият фаворит, трябваше да работи усилено, но в крайна сметка спечели в пет сета, 6-3, 5-7, 5-7, 6-4 и 6-4 срещу германеца Филип Петцшнер.

Следващият му съперник ще бъде американецът Джак Сок, изненадата на турнира, който лесно победи италианеца Флавио Чипола с 6-2, 6-2 и 6-4.

Докато седемнадесетият поставен японец Кей Нишикори лесно победи американеца Тим Смичек с 6-2, 6-2 и 6-4, а следващият му съперник ще бъде дванадесетият хърватин Марин Чилич, който също спечели с 6-3, 6-2, 5-7, 4-6 и 7-5 на германеца Даниел Брандс.

Американецът Марди Фиш, двадесет и трети носител, получи страхотно завръщане, след като загуби първите два сета и победи руснака Николай Давиденко с 4-6, 6-7 (4), 6-2, 6-1 и 6-2, бившата десетка на АТР.

Риш ще има за съперник в третия кръг французинът Жил Симон, шестнадесетият носител, който спечели с 6-4, 4-6, 6-4 и 6-4 срещу тайванеца Джими Уанг.

Още един маратонски двубой на испанци, с пети сет от 76 минути, Фелисиано Лопес (30) победи Пабло Андухар с 6-4, 6-1, 6-7 (5), 3-6 и 7-5, за да има следващ съперник на британецът Анди Мъри, трети носител и скорошен златен медал от Олимпийските игри.