Архив за категорията „Футбол“

Гуарани - El Legendario триумфира в интензивна игра срещу Капиата

Гуарани победи Депортиво Капиата с 2: 0, с голове на Родриго Богарин и Пабло Веласкес, в приятелска игра, която се игра вчера в комплекса Агуа Виста в Енкарнасион.

ареко

Играха се по две 25-минутни мачове всяко полувреме и това представляваше футболния дебют на двата клуба в етапа на подготовката. От страна на Гуарани това беше първата официална игра под командването на аржентинския треньор Себастиан Сая, който все още не е бил треньор от месец.

Ауринегро загуби ключови фигури от своя отбор, Алфредо Агилар, Марсело Палау, Ернан Новик и Ернан Родриго Лопес напуснаха, но поддържа база. Наемането на Пабло Веласкес е най-забележителното в този нов етап.

В отговор Ескоберос имаха седем нови в първоначалния отбор. Флорентин превъоръжава отбора с направените допълнения, които бяха доста.

Титулни образувания: Гуарани: В. Центурион; Де ла Крус, Р. Рохас, Л. Кабрал и Мигел Бенитес; A. Marín, W. Pittoni, J. Morel и R. Gamarra; Р. Богарин и П. Веласкес. DT: Себастиян Сая

Капиата: J. Aquino; G. Noguera, P. Benítez, R. Ortigoza и H. Aquino; M. Melgarejo, A. González, A. Quiñónez и C. Maidana; J. Rodríguez и R. Roa. В играта между отбори B, Капиата спечели с 2 към 1.

Източник: Ultima Hora.com

Международен футбол - Виляреал поваля Мадрид с гол в епилога

Реал Мадрид отново игра в лигата, след като предложи лош имидж срещу Виляреал и загуби с 0: 1 на стадион "Сантяго Бернабеу" със страхотно представяне на вратаря Серджо Асенхо и с гол на Пабло Форналс, който сложи край на търпението на публиката. Стадион Сантяго Бернабеу.

Ясно е, че Лигата ще бъде плоча за Реал Мадрид до края на сезона. С един мач по-малко, в края на деня и по средата на трасето, той може да изостане с 19 точки от Барселона. Непосредствената му пункция срещу Виляреал е последната. Той ще трябва да се съсредоточи върху Купата и Шампионската лига. Няма друга.

Зидан, натъжен от гола на Форналс в последните минути, който даде на тима на Кастелон първата победа в историята на Сантяго Бернабеу, се изправи срещу дуела без революции в единадесетте. Мачът срещу Нумансия в Купата остави по-рядко засегнатите и нямаше изненади в състава на френския треньор, който се върна да се довери на тези на почти винаги, но без контузените Серджо Рамос и Карим Бензема.

Публиката на Бернабеу очаква реакция от своите хора след изчервяването на сблъсъка с Нумансия, който отново разкри недостатъците на група играчи, които за няколко месеца преминаха от най-мощните в Европа в един от най-уязвимите.

Отпред вече нямаше отбор от Втора дивизия. Реал Мадрид имаше пред себе си Виляреал, повече от компетентен отбор, който се състезава да играе европейско състезание и разполага с играчи, които всеки момент могат да нанесат много щети.

Треньорът Хави Калеха се опита да контролира играта въз основа на притежание и с високо концентрирана защитна система, за да не оставя дупки за играчите на Реал Мадрид. Това предложение през първите двадесет минути работи перфектно и съперникът му заседна отново и отново, когато трябваше да генерира игра и шансове.

Поне Реал Мадрид не ги получи. С изключение на някакъв подход, който може да струва страх като този на колумбиеца Карлос Бака, Виляреал беше много невинен в атака. Той се защити добре, на моменти контролираше дуела, но отгоре не показа нищо.

Тогава далечен изстрел от Марсело Виейра, който Асенхо спаси, подтикна спящ екип. Ударът на бразилския краен защитник, за пореден път до известна степен недостатъчен и отново леко неуравновесен, поне изтласка съотборниците си нагоре и от достойнство Реал Мадрид започна да трупа шансове.

Но всичко, което неотдавна влезе в съперничещите си цели, сега не. По този повод част от грешката беше Асенджо, който направи отлична игра с няколко полезни намеси. Натрупа няколко. Вторият, след опцията на Марсело, дойде в 23-ата минута, когато той изчисти свободен удар от Кристиано Роналдо от гредата.

Португалският нападател, малко след това, изпрати хедс-ъп срещу вратаря на Виляреал и при следващия си повод, след антракт от дясното крило, той изпрати топката отстрани на мрежата на вратата на отбора на Кастелон.

Кристиано, отчаян, щеше да проектира гнева си, след като три пъти не успя да вкара гол към съдията Ундиано Маленко, на когото демонстративно протестира срещу евентуална ръка в района на Бонера и удар от Марио Гаспар, който разбалансира португалеца точно когато се готвеше да бутнете топката.

Той успя да я удари, но за пореден път го срещна парадон от Асенхо. Това беше последният път преди почивката и Реал Мадрид, с леко подобрение, но без да успее да убеди, отиде в съблекалнята без награда и с 45 минути напред да се опита да обвърже трите точки.

Калеха премести пейката и изведе руснака Денис Черишев на терена за Дани Раба с идеята да даде на Виляреал малко повече скорост, която спря да се крие отзад и играта се превърна в бегач, в който никой отбор изглежда нямаше абсолютен контрол.

Самият Chreyshev се радваше просто да скочи на терена след чист шанс, който пропусна в зоната на Keylor Navas. Тони Кроос отговори с воле, че, разбира се, Асенджо спря. Беше денят на вратаря на Виляреал и играчите на Реал Мадрид ще трябва да работят усилено, за да го победят.

Въпреки че изглеждаше, че играта няма име, истината е, че Виляреал изглеждаше по-добре от Реал Мадрид, останал постоянно да предлага игри и шансове. След това Зидан, с двайсет минути напред, премести пейката и седна Гарет Бейл и Иско, за да даде минути на Лукас Васкес и Марко Асенсио.

То също не проработи. Реал Мадрид избута без глава, скочи, нямаше повече шансове и остави много пространства, от които Виляреал можеше да се възползва. Така беше. Две минути до края, в контраатака, Fornals изглежда спечели спасяване от Keylor Navas в хедс-ъп срещу Unal.

С фин вазелин той победи вратаря на Коста Рика и Реал Мадрид удари дъното. 0-1 оставя един неузнаваем отбор много трогнат. Играчите, които бяха всичко преди, сега са призраци на това, което бяха. Зидан има много работа пред себе си. След месец очаквайте Пари Сен Жермен. Ако продължи така, екипът на Емери може да обуе ботушите си.