The Хербалайф Гран Канария, подкрепен от ентусиазираните си фенове, той имаше много добра игра и представи голяма опозиция на ЦСКА Москва (91-106), въпреки че руският отбор, с лекота да отбележи три, спечели четвърта поредна победа Евролига. [Разказ и статистика: Гран Канария 91-106 ЦСКА]

гран

Гран Канария започна мача с наглост срещу противник с огромен потенциал и получи шест точки предимство благодарение на тройка от Крис Евънс.

Играчите на Спасете Малдонадо, благодарение на точкуването на Евънс, Те продължиха да увеличават разликата си (18-10), но ЦСКА натисна електроника, докато не бяха с една точка по-долу след частично 0-7 (22-21).

Треньорът на островния отбор спря катастрофата и Herbalife затвори първата четвърт с три точки под наем (29-26), с мъдър Балвин, срещу съперник, в който От скута Y. Клибърн те бяха най-точните пред коша.

Началото на втората четвърт беше обидно зрелище за двата отбора, с динамична игра, завършена с тройни кошове на двата обръча.

Серджо Родригес, Тенерифе база на екипа Димитриос Йотудис, извади магията му обаче Клевин хана направи същото за „Granca“ и се превърна в кошмар за посетителите.

Хербалайф стигна до средата на тази втора четвърт с девет точки нагоре (48-39), но ЦСКА, улавяйки обидни борби и с Хънтър, който нанесе много щети под домакинската дъска, влезе в полувремето само с три точки назад (55-52).

ЦСКА обърна резултата, след като премина през съблекалните с тройка Питърс и кошница от две на Клибърн (55-57), но Гран Канария не загуби лице в играта въпреки зрелищните действия в атака от опонента си и дори публиката скандира „тази игра ще спечелим“.

Руският отбор се оглуши и с тройка на "Чачо" Родригес и последващ шамар на Хайнс предизвикаха таймаута на домакина (67-71, останаха 3.45), а местният отбор изравни на 73 с две точки от Рабаседа и а Паули особено активни, които се появиха навсякъде.

Хербалайф се изправи срещу последната четвърт с три надолу (77-80) и мечтата руският гигант да загуби непобеденото си състояние в тази Евролига на острова, а павилионът стана партия след четири поредни точки на високия Пасечници (81-82).

Играта навлезе в последните пет минути с вълнуващи 84-86 след тройна минута DJ Strawberry, но пулсът на руснаците не трепна и те преминаха от 5 (84-89), за да увеличат доходите си до 7 с две свободни хвърляния от французина Де Коло.

Пускане на Питърс изглежда постави играта (86-94), като 3,55 тепърва ще се играят, въпреки че на Гран Канария Арена не спадна след две точки от Тили, Въпреки че поредната нова тройка от Хигинс проправи пътя за гостуващата победа срещу островен отбор, който в крайна сметка аплодира.

Гран Канария 91-106 ЦСКА

Хербалайф Гран Канариa (29 + 26 + 22 + 14): Хана (17), DJ Strawberry (16), Еванс (14), Баес (6) и Пасечници (9) - първоначален квинтет-, Оливър (3), Ериксон (-), Балвин (8), Паули (8), Рабаседа (7) и Тили (3).

ЦСКА Москва (26 + 26 + 28 + 26): Де Коло (22), Хакет (-), Клибърн (15), Антонов (2) и Хънтър (16) - първоначален квинтет-, Питърс (15), Ухов (-), Родригес (11), Хигинс (17) и Хайнс (8).

Съдии: Саша Пукл, Миливое Йовчич и Петрос Папапетру. Без елиминиран

Инциденти: Мач от четвъртия ден на Евролигата, изигран на Гран Канария Арена пред 7 430 зрители.