BUENOS AIRES - Грузия спечели 25-9 срещу Румъния, в слаб мач, в който физическата игра преобладаваше и беше пълна с неточности в управлението. Мераб Квирикашвили вкара 17 точки, най-добрата оценка за играч на Лелос в Световната купа. Грузия, трябва да се отбележи, ще се прости с Нова Зеландия в събота (в 21 в Аржентина) срещу Пума, докато Румъния се прости с четири загуби.

грузия

Много физически мач и доста слаб. Двата екипа търсеха с едни и същи оръжия и в крайна сметка направиха едно от действията еднообразни. Единствената опция за игра беше напред и всички точки през първото полувреме дойдоха пеша: разликата беше в ефективността, тъй като Мераб Квирикашвили беше безпогрешен в четирите си опита.

Румъния, която завърши първото полувреме с две дузпи от Марин Думбрава, бе дала по-добри сигнали в началото на мача, с ясен териториален и владеещ доминант, но липсата на идеи за нападение се превърна в техен основен съперник. Без добри решения в атака всичко стана просто за твърда защита, която пропусна няколко битки.

Второто полувреме започна с подобен оттенък, макар че с Грузия се опитваше да поеме инициативата да затвори дуела. И без това му струваше. Физическата игра и борбата във всеки сектор на полето продължиха да бъдат обща валута. Само в 17 минути Мамука Горгодзе успя да се разбалансира в първата добра колективна акция на Лелос. Много малко истината.

Румъния беше в трудна позиция и мачът, вече без паритет на таблото, загуби очарованието на неизвестното. Обработка на грешки и липса на дързост за експлоатация на пространствата откраднаха последните минути на мача, в които Джорджия, с много малко, беше явен победител. Сега, с физическата игра като банер, те отиват за пумите. Отборът, воден от Мариус Тинку, от своя страна се сбогува със Световната купа с четири поражения.

ГРУЗИЯ (25): Лаша Хмаладзе; Реваз Гигаури, Давид Качарава, Тедо Зибзибадзе и Александър Тодуа; Мераб Квирикашвили и Иракли Абусеридзе; Димитри Басилая, Мамука Горгодзе и Георги Чхаидзе; Вахтанг Майсурадзе и Илия Зеджинидзе; Давид Зиракашвили, Джаба Брегвадзе и Давид Хинчагишвили.
Те влязоха: Годерджи Швелидзе, Васил Каковин, Леван Датунашвили, Гиви Беришвили, Бидзина Самхарадзе, Иракли Чхиквадзе и Малхаз Урджукашвили.

РУМЪНИЯ (9): Юлиан Думитра; Стефан Циунту, Чаба Гал, Тиберий Димофте и Мадалин Леманару; Марин Думбрава и Флорин Суругиу; Даниел Карпо, Овидиу Тонита и Михай Маковей; Кристиан Петре и Валентин Урсаче; Паулика Йон, Мариус Тинку и Михаита Лазар.

Те влязоха: Силвиу Флореа, Валентин Попарлан, Даниел Янус, Валентин Калафетеану, Константин Геара и Флорин Влайку.

ТОЧКИ ЗА ПЪРВИ ПЪТ: 8 ', 23', 30 'и 34' Дузпи на Кивирикашвили (З), 11 'и 32' Дузпи на Думбрава (П). Частично: Грузия 12 - Румъния 6.

ТОЧКИ ЗА ВТОРИ ПЪТ: 17 'Опитайте де Горгодзе, преобразуван от Kvirikashvili (G).