Британците завършиха първото изживяване на Световната купа в Панама благодарение на голове на Кейн (3), Стоунс (2) и Лингард.

Англия, с триплет от Хари Кейн, смачкани и елиминирани Панама със скандална победа (6-1) и се класира за осминафиналите на Световното първенство в Русия, след като премина над по-малък съперник, който засили британската кандидатура за далеч в турнира.

погребва

Свързани новини

Панама може да не е идеалният съперник, за да прецени представянето на млад отбор с бъдеще, което отдавна иска да удари масата, за да прекъсне десетилетия суша. Това заглавие от 1966 г. вече изглежда праисторическо и има тревога поне да вълнува.

Селекторът Ернан "Болило" Гомес Той предупреди в навечерието на сблъсъка за опасността на британския отбор. Той искаше ред, много ред сред играчите си, които в дебюта си срещу Белгия, въпреки че загубиха с 3: 0, дадоха добър имидж. Освен това той отправя много комплименти към своя съперник и дори осъзнава, че винаги е бил любимият му отбор.

Ами любимата ви селекция, с Деле там Извън състава поради мускулен дискомфорт, той даде шоу на "Болило", което със сигурност би оценил като зрител от телевизията или от трибуните, но което го остави без думи от пейката.

Панама продължи само пет минути, в които те се утвърдиха в своето поле и успяха да подпишат контраатака, която не завърши добре, защото Ханибал Годой той изпрати доста ясен изстрел в трибуните. С изключение на по-късен опит за Едгар Барсенас, Панама не направи нищо друго през първите 45 минути.

Вината беше Джон камъни. Голът му при излизане от корнер с точен удар с глава в осем минути завърши опциите на съперника му, който с гол срещу и необходимост да удължи линиите си, се превърна в цедка.

„Болило“ скоро се озова с възможно най-лошия сценарий. Отборът му, изостанал на таблото, се разпадна и започна катаракта от голове и добра игра на английски. И първият, който вкара същото, беше Хари Кейн, който не пропусна дузпа, извършена от Фидел Ескобар На Джеси лингард.

Тогава самият Лингард с красив изстрел извън зоната се включи във фестивала, който беше продължен от Стоунс с гол от добре отрепетиран свободен удар. Точка за Саутгейт с някои от тези, които харесват треньорите и които са плод на добре свършена работа. И накрая, Кейн, за пореден път от дузпа, затвори сметката преди почивката.

5-0 беше жестока плоча за Панама, която имаше кошмар 45 минути напред. Ясно беше, че целта беше да умрем достойно, без допълнителни сътресения. По-голяма сума от цели може да бъде унизителна и това трябва да се избягва на всяка цена.

Най-малко отборът на "Болило" успя да се установи на терена и да контролира топката на някои фази. Англия също смени предавките и направи крачка назад, но все пак се оказа, почти неволно, с шестата.

Кейн го направи отново, след като отби удара от Рубен Лофтус-Чик и че се нуждае от помощта на VAR, за да се увери, че не е в офсайд. В крайна сметка петият му гол за Световната купа се издигна до таблото и той вече е напред Кристиано Роналдо и на Ромелу лукаку, които се събират с едно по-малко.

Оставаха още половин час до края на мача, истинско мъчение за Панама, който се опита поне да отбележи почетния гол и първият в Световната купа в историята си.

Той успя да го направи първи Майкъл мурило, несъмнено най-добрият играч в отбора си. Той е десен бек с пътешествие, качество и бъдеще. И той можеше да отбележи, но го избягваше Джордан Пикфорд, че по-късно той не е бил в състояние да спре търг на Фелипе Балой след като направи фаул. Балой, вписал името си в историята на страната си.

Нямаше много друго. Задушаващата жега на Нижни Новгород не предизвикваше усилия. Всичко беше решено, минутите минаха и Англия получи класирането със скандална победа. Сега Белгия изчаква, техният първи голям съперник и това ще измери капацитета на млад и дръзък отбор, който изпрати у дома новобранец, който поне влезе в историята, играейки Световно първенство.