Herbalife Gran Canaria следва 100 в Европа (80-106)

Кларетическата група се отърва от Нижни Новгород с ясните 80-106, за да се установи на първо място в група А.

След истинска одисея за достигане на град Нижни Новгород, в покрайнините на Москва, Herbalife Gran Canaria скочи върху пързалката на руския отбор, използвана ежедневно като игрище за хокей на лед, с намерението да намери вътрешния огън, за да възстанови донякъде добрия образ загубена в Лига Ендеса.

Бо Маккалеб вкара първия кош в играта и въпреки тройката на Бойнтън, началните щанги бяха ясно жълти. Кош на Хендрикс изстреля кларетиците (3-9, минута 2) на таблото. Атаката на учениците на Луис Казимиро работеше като добре смазана машина и в защита усилията имаха ефект.

Американското дуо Нижни, което носи обидната тежест на целия отбор, обаче започна с ентусиазъм. Бойнтън от базата и Кейн от крилото обединиха усилията си, за да се опитат да намалят разликата. Те го направиха с 5: 0, за да стигнат само до една точка, но Herbalife Gran Canaria продължи да вижда кошницата като басейн. Ударът от над 6,75 беше опустошителен и несъмнено ключов фактор през първото тримесечие. Салин, с две тройки, и О'Нийл, с една, принудиха Сталбергс да извика таймаут с отбора си надолу десет (13-23, минута 7) три минути след края на акта. Не само, че отборът му не успя да намали разликата, но ритъмът на отбелязване на жълти точки нарасна още повече. След десет минути огромен 36 точки. Местният екип, да, много жив (24-36).

Естонецът Вене се разписа с три и свали отбора си от психологическата бариера от десет точки. Хербалайф Гран Канария не вкара две минути и разликата в крайна сметка беше шест точки (30-36, минута 13) преди тласъка от Нижни. Агилар прекъсна сушата от 6.75 и беше сигнал, че отрядът на острова трябва да възвърне ритъма в атака.

ДеАндре Кейн, най-талантливият играч в руския отбор и абсолютен лидер в атака, вкара шест последователни точки, за да запази отбора си с опции. Хербалайф Гран Канария не можа да намери начин да го спре, но и това не изглеждаше спешно, защото при нападение хората на Казимиро не спряха да добавят. Кейн стигна до 42-49 на таблото, но жълтите натиснаха в последната минута, за да получат 0-8, с включена тройка над рога на Eulis Báez. На полувремето, петнадесет разлика (42-57).

Район, надминат във времето

canaria

Изходът на Herbalife Gran Canaria от съблекалните беше, на първо място, добър. Две точки от Hendrix и още три от McCalebb повишиха наема до 20 (42-62, минута 22) за първи път през цялата нощ. Тогава съперникът техник реши да създаде зона, която напълно да направи късо съединение на атаката на острова. Бойнтън пускаше батериите и караше домакините да работят в атака. Комплектът стана 10-0 въпреки таймаута на Casimiro (52-62, минута 24), а след това се появи Báez.

Доминиканецът беше този, който най-добре разбираше района. Той го атакува, като се постави в средата и вкара пет поредни точки, когато отборът му се нуждаеше от него най-много. Курич взе свидетеля с още пет точки и така Хербалайф Гран Канария отново постави двадесет точки разлика. При липса на четвърт победата беше в ход (61-78).

Нямаше повече руски реакции. Играчите от Нижни Новгород свалиха ръцете си, въпреки че понякога имаха възможност да намалят дистанциите от линията 4.60 с неспортсменски и техника съответно на Пабло Агилар и Ричард Хендрикс. Катастрофата е в безизходица, която Кайл Курич проби. Американецът вкара две поредни тройки, за да реши окончателно партията от страна на кларетиците.

Курич завърши с 20 точки, докато Баес вкара 19 точки. Партито завърши с влизането на Ориол Паули, който само за минута и половина имаше време да допринесе с 5 точки и 2 борби. По този начин Herbalife Gran Canaria постигна втората поредна победа в Еврокъп, като отново достигна повече от 100 точки и се утвърди като лидер на група А.