РЕПИНО, Русия, 10 юли КРАЛСТВО, Русия, 10 юли (Ройтерс) - Англия и Хърватия, две нации, които чакаха години, за да оправят горчивите спомени от своите полуфинални загуби от Световната купа, ще се срещнат в Москва в сряда с възможност за отивайки още една крачка напред и се бори за титлата.

хърватия

Последното участие на Англия на този етап беше през 1990 г., когато загубиха с дузпи от Западна Германия в Торино. Междувременно на първото си световно първенство като независима нация Хърватия загуби от домакините и евентуалните победители Франция осем години по-късно.

Докато много чужденци смятат тази неочаквана хърватска надпревара за достигане до четворката като голям успех, в страната мнозина се съгласяват с мнението на тогавашния треньор Мирослав Блажевич, че това е пропусната възможност.

Англия също напусна Италия преди 28 години, чувствайки, че националният отбор, заедно с Гари Линекер и Пол Гаскойн, е можел да стигне до финала.

Но нито един от отборите не е в настроение за носталгия или използване на миналото като мотивация.

За хърватските играчи, които са постоянно питани за поколението от 1998 г. и не пропускат да изразят възхищението си от Звонимир Бобан и Давор Шукер, тези сравнения са тежест, която те смятат за ненужна.

"Ние не се натискаме повече със случилото се през 1998 г. Това, което направиха, беше впечатляващо, но искаме да продължим да пишем собствената си история и да се наслаждаваме на това, което правим, което е много положително", каза полузащитникът Иван Ракитич.

Поражението на Англия през 1990 г. е превърнато в документален филм и се превърна в легендарна част от "52 години болка" на страната от титлата на Мондиала през 1966 г. у дома.

Но в понеделник Ашли Йънг бързо отрече, че това има смисъл. "Концентрираме се върху случващото се сега, а не върху това, което се е случило в миналото. Очакваме бъдещето", каза защитникът.

Нито един отбор не пристигна в Русия като фаворит, но техните изпълнения през цялото състезание показаха, че са били подценявани от експерти.

Победата на Хърватия с 3: 0 над Аржентина в груповата фаза бе ясен знак, че отборът, воден от халфа Лука Модрич, е реална заплаха с хитрото им подаване и ходове.

В четвъртфиналния мач срещу Русия хърватите показаха различна страна, като бяха готови да се бият 120 минути, да запазят спокойствие и да спечелят дузпи в напълно неблагоприятна атмосфера.

Англия направи ранно впечатление с победа с 6: 1 над Панама в груповата фаза, след това преодоля проклятието си да победи Колумбия с дузпи в осминафиналите и изглеждаше спокойна и зряла при победа с 2: 0 на четвъртфинал над Швеция.

Като се има предвид, че Хърватия игра допълнително време и стигна до дузпите в последните две инстанции, Англия трябва да дойде в играта по-свежа.

Те също имат предимството в предишните си мачове, спечелвайки четири от седемте мача, включително триумф с 5-1 в последния им мач през 2009 г., в равенството за Световното първенство в Южна Африка.

(Редактирано на испански от Карлос Калво Пачеко)