• Олимпийски легенди
  • LOLES VIVES
  • Испанци по целия свят (седмица 5)

от RICARDO ALONSO-BARTOL на 4 февруари 2014 г. • 16:48

Олимпийските игри в Сочи са на път да започнат и Виктория Падиал пристига със страхотен резултат, тъй като за първи път поставя Испания в таблицата за медали на европейско първенство по биатлон. Откроява се и представянето на младия стрелец Юлен Перейра на Световната купа за юноши в Гьотеборг.

ОГРАДА

Юлен Перейра продължава да расте, както е показано в Световната купа за младежи по мечове, проведена в Гьотеборг (Швеция), достигайки до финала на състезанието. Испанският стрелец победи сънародниците си Мануел Баргес (15-12) и Алваро Ибаниес (15-12), италианецът Симоне Скарси (15-8), израелецът Ариел Дризин (15-7) и американецът Люис Вайс (15-11) ), за да загуби в последната битка с трансалпийския Габриеле Чимини (11-15). Алваро Гил Мартинес, който загуби от чеха Мартин Рубес (14-15), София Сиснерос (9-15 срещу германката Надин Щалберг) и Наяра Алдана (9-15 с украинката Инна Бровко) също стигнаха до финалната дъска.

В старша възраст две испанки са участвали в Световната купа на Сабле в Орлеан (Франция). Лусия Мартин-Португес преодоля първия кръг срещу гъркинята Марина Пайци (15-9), но загуби в следващия срещу украинката Олга Карлан (12-15), в крайна сметка победител в турнира, докато Арачели Наваро загуби първите си битки с китайската Lei Fei (13-15). И накрая, в Terrasa се проведе тест за фолио при юноши, подчертавайки присъствието на Серджо Лакаста във втория кръг, когато победи французина Томас Антоан (15-12) и загуби с американеца Алекс Кийфер (12-15), докато Гилермо Делберг загуби с германец Марк Перелман (7-15) в дебюта си на финалната дъска.

БИАТЛОН

Преди да участва в Олимпийските игри, испанката Виктория Падиал участва в европейското първенство, в което печели два исторически медала за страната. Тя започна да бъде 36-а в индивидуалното състезание, но както в спринта, така и в преследването, тя постигна сребърни медали през уикенда от живота си.

Няколко испанци участваха в Световната купа в Маями, подчертавайки представянето на Тара Пачеко и Икер Мартинес (4-ти) в новия клас Nacra 17, в който също участваха Тони Ривас и Лая Туцо (11-и). Тези, които също стигнаха до състезанието за медали, в нейния случай през 470 г., бяха Барбара Корнудела и Сара Лопес Раветлат (7-ма). Jordi Xammar и Joan Herp (17-то при мъжете 470), Carlos Robles и Dani Codina (16-то в 49er), Tamara Echegoyen и Berta Betanzos (11-то при жени 49er) и Joaquín Blanco (20-то в Laser) също участваха.

ОТВОРЕНО ПЛУВАНЕ НА ВОДА

На 10-километровото световно първенство, проведено във Виедма (Аржентина), испанката Маргарита Домингес се класира на 10-а позиция, пристигайки на по-малко от минута от победителя, който беше бразилката Полиана Окимото.

СЪВРЕМЕНЕН ПЕНТАФЛОН

В международно събитие на закрито, проведено в Унгария, се открои представянето на Марта Гарсия-Мигел, която беше втора, като остана само на две точки зад Маджар Саролта Ковач, участник в последните олимпийски игри в Лондон. Освен това в категорията при мъжете Кристобал Родригес бе класиран на 9-то място с 1 443 точки, оставайки по-малко от петдесет от подиума, а Álex Heredia беше 38-и.

АТЛЕТИКА

Африканците продължават да доминират в тестовете на дълги разстояния у нас и тази седмица го направиха два пъти. Най-голямата изложба беше дадена в полумаратона Granollers, с победа за кенийския Уилсън Кипсанг. Първият испанец беше Рафа Иглесиас от Саламанка, който завърши 7-ми с време 1h05'52 ”, следван от Адриа Гарсия и Пабло Алонсо, докато в състезанието при жените, спечелено също от кенийския Faith Jeruto, най-добрият спортист у нас беше Ванеса Вейга, 3-та с 1h14'36 ".

В Международния кръст на град Валядолид еритреецът Мануел Цегай спечели състезанието при мъжете, следван от испанеца Роберто Алаиз и Антонио Давид Хименес Пентинел, докато при жените победата падна в ръцете на етиопката Марта Тигабея, придружена на подиум от Алба Гарсия и Паула Фернандес.

Освен това испанските купи продължават да се играят на пистата на закрито, като този път се провеждат в категория кадети, постигайки победа както за момчета, така и за момичета в Куева де Нерха, докато Европейското първенство по крос клуб е за бикила атлетика. И от всички тези тестове, Антонио Абадия постигна минимума за световното първенство на закрито (7'51 ”69 на 3000 метра), а Карлос Тобалина направи същото за европейското първенство на открито (19,70 метра в тласкането), състезавайки се и в Трофей Cai Ciudad de Zaragoza, без да забравя триумфа на Рут Беития в полския град Бидгошч с отличен скок от 1,97 метра в скок на височина.

В класиката Omega Dubai Dessert Classic, валидна за европейското турне, най-добре класираният е Хорхе Кампило, 23-и, със седем удара зад победителя, шотландецът Стивън Галахер. Освен това Едуардо де ла Рива беше 29-и, Рафа Кабрера-Бело и Пабло Ларазабал 41-и, Алехандро Канисарес и Алваро Кирош 54-и, а Карлос дел Морал 67-и. Още няколко бяха оставени извън среза, както се случи с Гонсало Фернандес-Кастаньо в отвореното управление на отпадъците Phoenix Open, на PGA веригата.

В допълнение, на Откритото първенство на Нова Зеландия за жени, валидно за европейското турне, Марта Силва беше на 11-о място, на шест удара зад победителката, корейката Ми Хянг Лий. Mireia Prat (33-ти) също участва, докато Patricia Sanz не направи съкращението.

КРЪСТ ДЪРЖАВНИ СКИ

В Световното първенство за юноши Марта Сестер (68-а в спринт, 70-а в скайтлон и 69-ма на 5 километра), Марио Пароди (84-ма в спринт, 81-ва в скаатлон и 90-та на 10 километра) и Марти Виго (87-ма в спринт и 91-ва в 10 километра). А в под 23 са Maialen López (47-и в спринт и 48-и на 10 километра) и Óscar Jorba (75-и в спринт, 77-и в спринт, 60-и в skyathlon).

Що се отнася до абсолютната категория, Хавиер Гутиерес (68 ° на 15 километра) и Иманол Рохо (75 ° на 15 километра и 70 ° на спринт за мъже) участваха в Световната купа в Тоблах (Италия), както и Лора Орг при жените (42 ° на 10 километра).

АЛПИЙСКИ СКИ

През цялата седмица се проведоха няколко събития за Европейската купа, като Пол де ла Куеста участва в супер гигант, класирал се на 12-то място.

ТЕНИС НА МАСА

В първия кръг на Откритото първенство на Унгария отпадна Алваро Роблес, който загуби от руснака Василий Лакеев (5-11/5-11/12-14/6-11).

РЪГБИ

Въпреки че в своята олимпийска дисциплина, тази на XV, мъжкият отбор по ръгби потвърди, че няма да бъде на следващото световно първенство, след като е победен от Русия (25-28) в мач, който беше много тежък за тези на Сантяго Сантос първите половин час.

* Рикардо Алонсо-Бартол той е журналист.

- Снимки: Кралска испанска федерация по фехтовка