Отборът на Серджо Скариоло спечели у дома в Минск (82-84), за да добави третата си победа в три мача

Днес испанският отбор добави, с периодично и мрачно представяне, своя трети триумф в квалификационната фаза за Мондиал 2019 в Китай срещу Беларус, който победи в Минск от 82-84 след тесен финал, в който той страдаше повече от очакваното.

беларус

Отборът, трениран от Серджо Скариоло, който също не можеше да разчита на играчи от Евролигата или НБА в този разговор, доминираше в сблъсъка от самото начало, въпреки че загуби втория и третия сет от противник, който вдигна битка, но все още не знае победата.

Играта започна забита и без ритъм, с твърде много фаулове и свободни хвърляния, които попречиха на испанския отбор да даде скорост в атака, на която защитната му сила и точността му от периметъра му позволиха да поведе на таблото и да поддържа удобни предимства стартът под палката на Кино Колом.

В деня на дебюта си с националния отбор, Хавиер Бейран даде три почти поредни тройки като визитка който откри първата разлика в края на първа четвърт, завършила с десет точки предимство в полза на хората на Серджо Скариоло (15-25).

При възобновяването панорамата се промени. Беларусите намериха вдъхновен Лютич в атака и натиснаха защитата, успявайки да блокира нарушенията на съперник, който отново и отново се заби и успя само да вкара пет точки за седем минути, което коригира шока опасно (27-30, мин. 17).

Скариоло не можа да намери решения за изключването на своите играчи, които загубиха рикошета и само добавиха тройка във второ действие, в което бяха надминати от местните, така че можеха само да спасят половин дузина наемни точки преди почивката (34-40).

Частично начало 6-0, като стартовата петица се върна на пистата и няколко добри минути от Фран Васкес, върна нещата на мястото им и даде максимално предимство на испанците до този момент, който принуди Александър Круцикау да спре играта, за да избегне по-големи злини.

Мярката влезе в сила незабавно и хората му отново засилиха шока. Много минути по-късно те се възползваха от испанската релаксация, за да стигнат до точка след тройка на Кудрауцау, която завърши с 18-7 частично (52-53, мин. 28).

Отговорът дойде и от линията 6.75 през друг новобранец, Родриго Сан Мигел и Серги Видал, а третото тримесечие завърши с оскъден доход и много за работа през последните десет минути (25-23).

Отново, блестящото напускане на Испания му позволи да си поеме дъх и с нов тласък се насочете към последния участък с матрак, който изглеждаше достатъчен, за да се избегне по-голямо зло.

Тройка на Колом, който завърши като голмайстор на отбора си със 17 точки, изглежда осъди играта на три минути и половина от края (71-83), въпреки че отборът на Беларус в последно изтегляне успя да стигнете до точка с осем секунди напред. Неспортсменският Кудрацау избегна по-големите злини за испанците.

Испания ще играе отново следващия понеделник в Сарагоса срещу Черна гора в четвъртата игра от първата фаза, която ще затвори втория прозорец в очакване на последните два мача, насрочени за юни.