Тези от Мики Ока ще трябва да изиграят предолимпийски турнир на 21-28 март

Испанският отбор по водна топка за жени загуби бронзовия мач срещу Италия (9-10), единственият отбор, с който са претърпели поражение в груповата фаза.

сбогува

Ester, Bach, A. Espar, B. Ortiz (2), M. Ortiz, Pareja (1), C. Espar, Peña (2), Forca, Tarragó (3), García (1), López and Herrera.

Gorlero, Tabani (1), Garibotti, Queirolo (1), Radicchi, Aiello, Di Mario (1), Bianconi (3), Emmolo (1), Pomeri (1), Cotti (1), Frassinetti (1) и Teani.

След разочарованието срещу Холандия на полуфинала, хората на Мики Ока не позволиха да се случи същото нещо с Италия в първите минути. Съсредоточени от самото начало, трансалпините никога не са се дистанцирали на таблото с повече от два гола благодарение на спасяванията на Лора Естер (която навърши 26 години в същия ден) и рамото на Росер Тараго, който поддържа тежестта в атака на Испански по време на турнира.

Равенството между отрядите се отразява в 5-4, с които се стига до останалите и с алтернативата, с която започва последният период (7-8). Гол на Бианкони (7-9) обаче усложни играта за испанците с по-малко от пет минути. Тогава тези на Мики Ока се стегнаха в защита, Беа Ортис се появи отново и добра контраатака установи равенство (9-9) с по-малко от две минути до края. Роберта Бианкони повтори като кошмар за испанците с гол отдалеч, възползвайки се от момент на числена малоценност. Италианците натиснаха в защита и този път Тараго не можа да спаси с гол, който би означавало да отиде отново до дузпите.

Маджарите, шампиони

Унгарският женски отбор беше провъзгласен за европейски шампион по водна топка, побеждавайки на финал Холандия с 9-7.

Въпреки постигнатата позиция, испанският отбор ще трябва да изиграе предолимпийски турнир за едно от четирите налични места, за да отиде в Рио де Жанейро. Събитието ще се проведе в Гауда (Холандия) от 21 до 28 март, а тегленето на двойките ще се състои тази събота от 21:00 в хотел Crowne Plaza в Белград. Съперниците на мъжкия отбор ще бъдат известни и с предолимпийската игра, която ще се проведе в Триест (Италия) от 3 до 10 април.