Женският отбор по хандбал ще се изправи срещу Норвегия на полуфиналите следващия петък

Споделете статията

Кабрал, в акция за Испания - Русия. EFE

испания

Испанският отбор по хандбал за жени ще се бие отново, осем години по-късно, за медали в Световна купа, след класиране за полуфиналите на Световната купа в Япония тази сряда, благодарение на победата (26-23) на Черна гора На Швеция.

Испания ще бъде измерена следващия петък в Норвегия, настоящата световна вицешампионка, докато Русия и Холандия ще играят на другото място в края.

Испанският отбор, който падна в сряда 26-36 срещу Русия, той се нуждаеше от шведския отбор, за да не победи Черна гора, за да стигне до полуфиналите на турнира. Възможност, която започна да се оформя благодарение на трите гола напред (19-16), с които балканският отбор надмина екватора на второто полувреме.

Разликата, която черногорският отбор, който рискуваше възможността да си осигури място в предолимпийските турнири, успя да запази благодарение на отлично представяне на вратаря Батинович.

Вратарят на Черна гора най-накрая постави балканската победа на писта със спиране в контраатака малко повече от минута и половина преди заключението при резултата 24-22 в полза на Черна гора.

Испанският отбор, който беше четвърти на Световното първенство през 2008 г. в Китай и бронз на Мондиал 2011 в Бразилия, ще бъдат измерени следващия петък на полуфинал с Норвегия.

Лоша игра срещу Русия

Тези на Карлос Вивър Те бяха в състояние да се бият срещу Русия само за няколко минути, времето, необходимо на руския отбор, за да завърши смазването на зъбните колела на автентичния валяк, което стана тази сряда за испанския отбор.

И че началото не би могло да бъде по-обнадеждаващо за „Герерите“, отколкото с няколко последователни гола и добра защита, те изглеждаха готови да подражават на добрите изпълнения, които вече им позволиха да победят съперниците на ръста на Румъния в този свят Купа Унгария или Черна гора.

Мираж, който едва издържа няколко минути, времето, необходимо на Испания да получи първото си изключване, спусъка, който в крайна сметка унищожи надеждите на екипа на Viver.

И то е, че при видяно и невиждано Испания премина от победа с 2: 0 до себе си с 2: 5 неблагоприятно на таблото, след като допусна силно частично от 0-5 eв следващите три минути игра.

Обстоятелство, което принуди испанския треньор спешно да поиска тайм-аут, страхувайки се, че мачът ще приключи за „Герерите“ току-що започна.

"Трябва да играем дълго. Няма да го постигнем за първи път", подчерта Вивър, който се опита да успокои нападателните действия на испанския отбор.

Спокойствие, което така и не настъпи, откакто Испания не побърза да търси опората на Ainhoa ​​Hernández, без преди това да раздвижи руската отбрана, той се хвърли на бързи терени това само е увеличило недостатъка.

И този път в испанския отбор нищо не работи, нито атаката, нито защитата, където на „Воините“ липсваше агресивността и краката, необходими за сдържане на руските играчи.

Особено крилата Анна Вяхирева и Ярослава Фролова че те не намериха и най-малкото противопоставяне, което да завърши с цел всяка от техните дълги траектории.

Цели и повече голове, които позволиха на Русия, водена от испанския Амброс Мартин, да получи доход от шест гола (6-12), че настоящите олимпийски шампиони са знаели как да се справят с търговията през цялото първо полувреме (12-16).

въпреки това, Испания не се предаде и основа на индивидуални действия, особено от Александрина Кабрал, Опита се да не се измъкне завинаги от срещата.

Аргумент, твърде оскъден, за да съдържа мощния руски отбор, който определено се изстреля на таблото с пробива през второто полувреме на вратаря Анна Седойкина, която с намесите си в крайна сметка потъна испанския отбор.

Всъщност, „Воините“ изглеждаха осъдени на непоправима победа, когато руснаците бяха поставени с десет гола напред (15-25) едва девет минути след второто полувреме.

Силен маркер, който не оправдава доброто първенство, проведено от испанския отбор, че той може да се бори само за да намали недостатъка си възможно най-много, макар и без много късмет, както е отразено във финала 26-36

Информационен лист

26 - Испания: Zoqbi; Marta López (2), Mireya González (3), Pena (4, 3p), Cabral (6, 1p), Sole López (1) и Ainhoa ​​Hernández (3) - начален отбор - Navarro (ps), María Núñez (-), Ардерий (-), Ели Чезарео (1), Дженифър Гутиерес (2), Етксеберия (-), Лара Гонсалес (-), Алисия Фернандес (3, 2п) и Алмудена Родригес (1)

36 - Русия: Сейдокина (1); Манагарова (2), Вяхирева (5), Сен (2), Макеева (1), Фролова (9, 2р) и Кузнецова (2) - стартиращ отбор - Лагина (2), Горшенина (2), Бобровникова (1), Михайличенко (2), Фомина (2), Жилинскайте (-), Малашенко (4), Кожокар (-) и Иларионова (1)

Табло на всеки пет минути: 2-4, 5-8, 6-10, 7-12, 10-14 и 12-16 (Почивка) 14-20, 16-25, 18-27, 21-29, 24-31 и 26-36 ( Финал)

Съдии: Бонавентура и Бонавентура (FRA). Те изключиха Соле Лопес за две минути за Испания.

Инциденти: Мач, съответстващ на третия и последен ден от група II на втората фаза на Световната купа в Япония, проведена в Park Dome в Кумамото.