Агресивността и атакуващият бокс на Йока му донесоха тясна победа с резултат 96-94, 93-97 и 93-97

Испански боксьор Йоана Пастрана загуби статута си на световен шампион минимално тегло на Международната федерация в полза на костариканската Йокаста Вале, това е попречило на мадридчани да спечелят четвъртата си титла в много близък мач, проведен на Марбея Арена.

испанският

The Агресивността и атакуващият бокс на Йокаста Вале му донесоха много тясна победа за съдиитес, с резултат 96-94, 93-97 и 93-97 след 10 кръга. Пастрана знаеше потенциала и нивото на номер едно в света и показа техниката си за противодействие на атаките си.

Марбела Арена в Пуерто Банус се превърна в световна столица на женския бокс за 45 минути.

Пастрана, който за трети път постави шампионския си пояс в минимална категория, Той изложи своята техника и умения в лицето на постоянната и неконтролирана точилка на съперника си. По време на атака обаче защитникът на шампиона нямаше същата сила.

Защитата на Пастрана не успява да се противопостави на Вале

Далеч от попадането в бързата игра на Valley, Пастрана беше безстрастна в защита и наложи на коста Рика достатъчно разстояние, за да я пропусне, което превърна битката в дуел от вас на вас и всеки боксьор изложи своите умения с преминаването на рундовете.

Петият рунд беше решаващ за да се разберат намеренията на Пастрана, който, въпреки че понякога се чувстваше притиснат, призна, че търси куката, за да победи съперника си, въпреки че не успя.

Стратегията, изготвена от екипа на Мадрид, не влезе в сила; като Не беше ефективно за противодействие на ритъма на Йока Вале, който се възползва от липсата на активност на Пастрана, за да я покори в седмия кръг.

Успешната защита на Йоана Пастрана не беше достатъчна за съдиите от „Марбея Арена“, които оцениха положително атаките на костариканския боксьор, който в осмия и деветия кръг удари няколко пъти испанците.

Пастрана попада в играта на ударите

Само с две минути борба, само последният рунд е заложен, Йокаста Вале разкри цялата си сила и насърчена от треньора си накара Пастрана да изпадне в удряща игра, където мадриленецът не излезе победител.

Цяла битка, която премина от по-малко в повече и завърши с Йокаста Вале по-добре физически и с добър разум в офанзивната равнина, въпреки успеха в дистанциите и интелигентността при битка с Пастрана.

След рундовете съдиите избраха точки 96-94; 93-97; 93-97 и победата и следователно постигането на короната на Световната купа е за Тика Йокаста Вале, която спечели световния пояс.

След провъзгласяването на Коста Рика, Пастрана поздрави своя съперник и увери медиите, че е претърпял злополука в ръката си в първия кръг, което усложни останалата част от битката. "Видях го много добре, ако не бях претърпял злополука в първия кръг. Отново съм претърпял травма на ръката и не бих могъл да бъда на сто процента", каза той в изявления пред GOL, събрани от Europa Press.