Дузпа с експулсиране на Карлос Санчес през втората минута бележи сблъсъка в група H

Япония помрачи панорамата на Колумбия в Русия 2018 след спечелване на Саранк за първи път в историята му (1-2), и оставете южноамериканския отбор с малко грешка да напредва в Световната купа.

която

Повече информация

Колумбия, облечена в страхотна трудно спечелена репутация Преди четири години, в Бразилия 2014, където стигна до четвъртфиналите, той не преодоля многобройните неуспехи, с които се сблъска в началните минути на сблъсъка. Той не му даде да завърши завръщане с численото малоценност, с което остана от 5-та минута.

Следователно всички планове, цялата стратегия на борда се сринаха. Хосе Пекерман си тръгна Джеймс Родригес на пейката. Полузащитникът на Байерн Мюнхен, с мускулна умора и отсъстващ на някои тренировки, остана на пейката. Аржентинският треньор предпочете свежи мъже пред твърд съперник, физически взискателен и който обикновено налага висок ритъм.

Този път обаче Япония не привлича очакванията от предишни времена. При шестото си поредно участие той вече няма тази група футболисти, компактни и обединени за каузата. Всъщност те имат усещането, че са отпаднал отбор, особено поради смяната на треньора, която той трябваше да направи само преди два месеца и която доведе Акира Нишино от Хитачи в националния си отбор.

Всичко беше поставено пред източния отбор, за да победи за първи път в историята си срещу Колумбия. Преди пета минута играта падна. Гол шанс, дузпа, изгонване. всичко в един момент.

• Агитацията дойде на срещата заради загуба на топката от колумбийската атака. Япония запазва вкус към скоростта. За преходите с пълна скорост. Разбрах. Контраатаката доведе топката до краката на нападателя Юя Осако. Нападателят на Кьолн нямаше решение, който завърши зле и отклони вратаря Дейвид Оспина.

Топката стигна до Шинджи Кагава. Той стреля към вратата, но ръката на Карлос Санчес пречеше. Реферът, словенецът Дамир Сковина го видя. Той сигнализира за дузпа и изгони полузащитника на Еспаньол.

Кавага не пропусна от единадесет метра. Халфът на Борусия Дортмунд изведе Япония напред.

Никой не очакваше този сценарий. Колумбия обвини удара. С един играч по-малко той тормозеше съперника си, но без ред. При спорадични действия. Япония обаче намери свободен път в района на Оспина. Екип с повече опаковки, отколкото японците, би направил порочност на противника си и би затворил играта.

Пекерман влезе в действие. Оттеглен площад, повече от валидна опция за атака, но ненадеждна отзад. Особено с един играч по-малко. Той изведе Уилмар Бариос, за да балансира отбора преди антракт.

Но Япония, един от онези отбори, които винаги съгрешават за невинност, въпреки че средната им възраст е висока и играчите им са опитни, допусна детински гол, който им попречи да отидат с предимство към междинен и насърчи своя съперник.

Всичко се провали в кутията на Нишино. Бариерата беше поставена погрешно и скочи рано. Хуан Кинтеро беше жив. Хвърли сатен, залепен за пръчката. А вратарят на изтока Елий Кавашима погълна топката. Вратарят на Майнц скри топката в ръцете си. Не ви трябваше VAR или окото на ястреба. Бях прекрачил границата ясно.

• Постановката през второто полувреме изглежда показа на Япония по-смелост. ИЛИспина реши главата с Осако, Изглежда никога не изчислява изстрела си. Вратарят на Арсенал демонстрира след това далечен, умишлен удар на Такаши Инуи, който показваше опасност всеки път, когато влезе в игра.

След половин час беше време за Джеймс. ИБившият играч на Реал Мадрид се притече на помощ на Колумбия, които започнаха да обвиняват усилията за игра на малоценност. Той зае мястото на Куинтеро. Входът му активира останалите, а също и трибуните.

Нишино потърси подобен ефект и се обърна към Тайсуке Хонда. Нищо сравним по качество. Но за Япония генератор на имиджа си в чужбина.

Резултатът беше незабавен. В момента футболистът в мексиканския Пачука изпълни корнер. Това беше първата топка, която Хонда докосна, която постави центъра в главата на Осако, за да го отведе в мрежата и изпреварват Япония, която разкъсваше съперника им от дясното крило. Генки Харагучи не веднъж разкрива Йохан Мойка и Хосе Изкиердо, отговарящи за това крило.

Отчаяно Колумбия потърси равенството, което измъчи Джеймс с отговорност. Той затвори топки, а също и Калос Бака, който бе излязъл преди втория гол на Япония, когато Пекерман все още беше уверен в победата.

1 - Колумбия: Давид Оспина, Сантяго Ариас, Давинсон Санчес, Оскар Мурийо, Йохан Моджика, Карлос Санчес, Джеферсън Лерма, Хуан Кинтеро (Джеймс Родригес, м. 59), Хуан Куадрадо (Уилмар Бариос, м. 32), Хосе Изкиердо (Карлос Бака, м. .70) и Радамел Фалкао.

2 - Япония: Елий Кавашима, Хироки Сакай, Мая Йошида, генерал Шоджи, Юко Нагатомо, Макото Хасебе, Гаку Шибасаки (Хотару Ямагучи, м.80), Генки Харагучи, Такаши Инуи, Шинджи Кагава (Кейсуке Хонда, м.69) и Юя Осако Оказаки, м.85).

Цели: 0-1, м.6: Кагава, от дузпа; 1-1, m.40: Quintero; 1-2, м.73 Юя Осако.

Рефер: Дамир Скомина (SLO). Той изгони Карлос Санчес (m.3) с директно червено, за да избегне изстрел от съперника с ръка. Той показа жълт картон на Уилмар Бариос (м. 63) и Джеймс Родригес (м. 86), от Колумбия, и Шинджи Оказаки (м. 93), от Япония

Инциденти: Мач, съответстващ на първия ден от група H на Световното първенство по футбол в Русия през 2018 г., проведено на стадион „Мордовия Арена“ в Саранск (Русия), пред около 40 000 зрители. Президентът на ФИФА Джани Инфантино стана свидетел на мача в ложата на стадиона.