страхотна игра
В проклетия рунд за испанския абсолют те ще се изправят срещу Френски отбор, който победи тунизийския отбор с 3: 1, който дойде като един от фаворитите след страхотната първа фаза, с 3 победи в толкова игри. Френският отбор продължи с гол на Анри Сайве в края на почивката, въпреки че Тунис реагира бързо, когато се завърнаха от съблекалните и на 49 'вече беше изравнил състезанието с гол на халфа Нур Хадрия. Нищо не се промени до края, така че се стигна до удължаване, при което Дамиен Льо Талек вкара два пъти, за да се класира за своя. Двубоят между испанците и французите ще бъде в събота, 1-ви в 9:00 сутринта (испанско време).

От друга страна, Гана направи голямата изненада, като елиминира Бразилия 1-0 с самотен гол от техния мощен нападател Исак Донкор в 51-ата минута, въпреки че Боади бе изгонен за двойно предупреждение преди полувремето. Така се сбогува с един канариня, който досега е бил най-резултатен в турнира, макар че когато е трябвало да се изправи срещу важни съперници като Англия или Гана, тя не е успяла да ги победи. Съперникът на африканците ще бъде Перу, който е изпотил китайско мастило, за да елиминира изненадващия Таджикистан, който изравнява първоначалния гол на Манко с друг от Давронов, нещо, което няма да се промени до изпълнението на дузпите, където южноамериканският отбор получи пас с 5-4.

Утре ще се играят останалите четвъртфинални мачове, които ще бъдат:

• Аржентина срещу Коста Рика
  • Нигерия срещу Колумбия
  • Германия срещу нас
  • Англия срещу Сирия
Надявам се аржентинският отбор на моя съотборник Ариел да се класира. Има любопитното обстоятелство, че изборите на 3-те редактора на този блог съвпаднаха в същата група от първата фаза, тъй като сървърът е испански, Ариел е аржентинец, а Маурисио е Хондуран, въпреки че беднякът беше попарен (Мау се шегува)

В Аржентина, 5-ата дата на турнира в Апертура започна с победите на Ланус на корта на Банфийлд, Колон срещу Росарио Сентрал (което все още е лошо), Тигре у дома 0-1 срещу Олимпо и страхотната игра, която Сан Лоренцо и състезателният клуб ни дадоха, с резултат 4-3 за първия в Новия газометър. За съжаление на Racing (и на мен, и на всички негови фенове), Академията започна да печели с 0-3 след половин час, преди недоумението на циклона и уважавания, благодарение на головете на Aureliano Torres (автогол), Ávalos и камшичен удар от Пелерано извън района. Изглеждаше уредено за Авеланеда, но гол на Силвера, когато първата част се изправи пред последния си участък, добавен към изгонването на вратаря Кампагнуоло, даде крила на Сан Лоренцо да направи чудото.

Във второто полувреме Расинг приклекна да чака и отново Силвера намали разликата веднага щом се завърна от полувремето, така че местните имаха почти 45 минути, за да отбележат 2 гола у дома срещу намален съперник. И така беше, макар че беше създадено да чака, добре Ромео вкара двата гола, които завършиха завръщането през последните 5 минути, като 4-3 бяха очевиден провал в разбирането между централния защитник и вратаря, което остави Ромео със свободната топка да победи празен гол и да докара лудост до брана.

Накрая подчертайте новината, която уж ще бъде потвърдена утре: Пропуск на Рикелме към Атлетико де Мадрид (също тук), черешката на тортата за проект, който изглежда отлично.

Черен ден

Милионери от Богота, Пенярол и Ривър Плейт: величия в лошо време

Милионери от Богота
Започнахме с Милос, който беше победен с 6: 1 от Куиндио като гост. Победата носи със себе си последното място в Купата на Мустанг II (така се нарича националното първенство на Колумбия), нещо, което сякаш е изоставено след последното добро първенство, в което отборът успява да достигне до финалната фаза и почти постига преминаването към нов финал след 11 години отсъствие.

И накрая, не искахме да пропуснем да споменем деликатния момент, през който преминава институция от ръста на Club Atlético River Plate, гигант не само в Аржентина, но и в Южна Америка, който нито има отбор, който да се съчетае, нито достоен съвет на директори, нито техник, който да удари ключа (Пасарела). За да се влошат нещата, сериозните вътрешни конфронтации, които баровете на клуба на милионерите преживяват, са засегнали не само самата институция, но и аржентинското първенство, което трябваше да отложи някои от срещите си, за да избегне гореспоменатите инциденти.

От другата страна на монетата, Независим де Педро Троглио добави нова победа срещу Аржентинос Хуниорс с 0: 1 (Герман Денис, кой друг?), която го държи с перфектен резултат след 4 срещи, въпреки че тази сряда достоверността на обикновена илюзия или потвърждаването на истинско състезание за първенството.

Виктория меренге в класиката на Мадрид за откриване на Ла Лига 07-08

Но това не отне твърде дълго Раул да изравни състезанието с отличен удар с глава, след като завърши страхотното центриране на Серджо Рамос от дясната лента. 15 минути, както се вижда на тревата, показаха защо това е най-добрата лига в света.

Това не би свършило дотук, защото макар че роджибланките имаха по-голямо владение, срещата беше напред-назад, като двата отбора явно търсят победа, която да ги накара да започнат сезона на десния крак.

По средата на първото полувреме Серджо Рамос изпрати удар с глава към основата на гредата, завършил в нов ъгъл за безетата, в който Снайдер (превъзходен) се канеше да обърне играта със страхотна връзка отпред. Тогава Мариано Перния щеше да се радва на чист шанс срещу Касияс, който Пепе успя да засече в последния момент. След това още няколко случая от страна на двамата претенденти отстъпиха място за почивка, до която можеше да се стигне с много повече голове, но която остави на таблото равенство 1-1 досега.

На връщане от съблекалнята Мецелдер влезе за Канаваро, със сигурност страдащ от някакво заболяване. Първият повод дойде от Раул със слаб удар отпред, на което Атлети отговори с възможности за Форлан и Манише. От този момент нататък схемите изчезнаха, за да се превърнат в дуел на титаните, никой не беше обслужван от вратовръзката, още по-малко срещу класическия съперник на града.

Снайдер имаше няколко случая за Мадрид, както и Ван Нистелрой, въпреки че нито един не беше твърде ясен. Макси завърши една топка в далечната греда, която целуна страната на мрежата, Агуеро изигра страхотна игра, започвайки от корнер, Перния и Форлан се радваха на нови шансове . даване и вземане, което въпреки усещането за опасност в целите предсказва равенство.

Не беше така, защото Гути за първи път предупреди в 75-ата минута с майсторски хвърлен фаул върху отбора на матраците, че състезанието все още не е решено. По-късно, с фал от същото място, той отстъпи на Снейдер, за да изпълни 2-1 с добър нисък удар от границата. Оставаха 10 минути, цялото месо беше на скара, а Форлан все пак отбеляза нов гол 2 минути по-късно, добре забранен за офсайд от уругвайския нападател.

Атлети почти нищо не можеше да направи, въпреки че Агуеро беше на път да се изравни с вазелин, който Касийас успя да го спре, още в 92-ата минута (както миналата година). И така, страхотна игра, като Мадрид показва, че ще се бори усилено, за да запази титлата, докато Атлети показа добра база, на която да се бори за важни върхове през този сезон. Шоуто започна.

Между другото, като меренг мисля Шустер изглежда сякаш се ориентира. Отборът липсва много но днес е доказано, че има ракита. Отличен Снейдер, най-добрият от мача. Гути много добре в разпределението. Робиньо успя да се справи с квотата си за дрибъл, докато Раул беше перфектният капитан не само да отбележи, но и да направи страхотен мач, в който се опира на опита си в ключови моменти (въпреки това мисля, че не трябва да започва). Дренте също много добре, с много пътувания, дърпайки страхотен физически дисплей отстрани и постоянно се присъединява към атаката, въпреки че мисля, че все още трябва да се види с игрите, ако е готов да играе там. Като цяло отборът беше доста свързан, въпреки че защитата трябва да се подобри, тъй като Атлети се радваше много пъти.

Повече минало, отколкото настояще, повече сълзи, отколкото усмивки

Стартът този сезон
Ако има тълпа, която страда твърде много, това е Лийдс. Спускането до трето, което се случи преди няколко месеца, беше добавено наказание от ФА, за което отборът започна този турнир с 15 точки отстъпка. В илюзията си за гребане срещу течението и изправени пред императивната необходимост от победа, за да не загубят очакванията, отборът на Elland Road триумфира в първите си две участия: 2-1 срещу Tranmere и 4-1 срещу Southend. Те все още имат девет единици на червено, така че са принудени да нанизат повече от интересна струна, ако искат да се борят за връщането на втори.
Шампионатът не започна добре за него Нотингам. След като загубиха шанса да стигнат до финала в плейофа миналия сезон срещу Yeovill, феновете се надяват, че това ще бъде годината им на завръщане. Въпреки това, в тези два мача отборът успя само две равенства без цели, срещу Борнемут и Суонзи.

Съвпадението
В съботния двубой на пейката на всеки от клубовете ще участват двама исторически играчи: Скотсман, играч на Световната купа от 1998 г., Колин Калдърууд за Форест и бившият полузащитник на Челси Денис Уайз, който отговаря за Лийдс.
В полето трябва да подчертаем присъствието на Нийл Ленън. Бившият национал на Северна Ирландия дойде в Нотингам от Селтик, клуб, за който играе седем сезона. От предната страна има име, което се откроява в отбора: Tore André Flo. Центърният нападател все още не е в най-добрата си форма, но има завидна автобиография.

Числа
Лийдс Юнайтед и Нотингам Форест се изправиха 78 пъти.
Гората спечели 26 възможности, докато белите го направиха 25. Те се регистрираха 27 връзки. Рекордът наистина е много балансиран.

Два страхотни отбора се срещат отново, този път в трета дивизия, място, което пристигнаха благодарение на ужасните решения на техните лидери. Тези институции, които някога са били пример за организация, днес се борят да видят светлината в тунел толкова тъмен, колкото и негостоприемен. Не би било неразумно да се мисли, че тази събота, когато Червено-бели Излезте на тревата на City Ground, повече от един английски любител на футбола ще пусне сълза за онези стари дни.

Международна конференция

Кратко резюме на това, което останаха мачовете днес:

Финландия се възползва
Само един от трите отбора от група А, които се борят за класиране на Евро 2008, се възползва от лошите резултати, получени от техните съперници. Те са Финландия, които победиха Казахстан с 2: 1 у дома и сега са единственият страж на Полша. Не толкова благоприятно беше посещението на Португалия в Армения. Португалецът започна играта в неравностойно положение и едва успя да спаси равенство в едно чрез гол на Кристиано Роналдо. Най-малко облагодетелствана от всички беше Сърбия, която загуби 2-3 срещу Белгия като гост и по този начин бе позиционирана на четвърто място.

Останалите квалификации
Както беше планирано, Северна Ирландия имаше малко трудности да победи слабия Лихтенщайн. Крайният резултат беше 3-1 в полза на отбор, който сега е втори в група F, на две точки от Швеция и една над Испания.
От останалите два изиграни мача единственото, което остава да направим, е да докладваме резултатите: 1: 0 от Кипър над Сан Марино, който остава без точки, и Естония с 2: 1 над Андора в друг дуел на второстепенни отбори.

Аржентина: поредната лоша напитка
Презентацията на Аржентина в Осло не беше добра. Може би е далеч от приемливото. Отборът на Алфио Базиле падна с 1-2 срещу местния отбор и резултатът беше повече от честен. Норвегия изигра страхотна игра, управлявайки действията чрез балансирана игра и разчитайки на колосалната задача на Джон Карю. От страна на скандинавците, които се борят усилено, за да се класират за европейското първенство в група С, имаше няколко високи точки. Отвъд познатите лица, като вече назованата бивша Валенсия и Джон Арне Рийзе, останалата част от екипа се оказа подреден и трудолюбив подбор. Що се отнася до Аржентина, също няма какво да се добави. С изключение на доброто представяне на безкрайния Хавиер Занети, останалите не бяха на висотата на задачата. Няколко са все още на почивка.

Най-приятелски
В сблъсъка на великаните Германия победи Англия с 2: 1. Испания също се възползва от тази дата, за да продължи подготовката и победи Гърция с 3: 2. Ирландия унизи Дания с 4: 0, докато Италия загуби с 1: 3 от Унгария. Не прекарвам много време в тези срещи, защото не съм ги виждал.