Huelva пада на японския Nozomi Okuhara в кварталите с 21-18, 14-21 и 21-15 и се сбогува

Споделете статията

Марин попада на четвъртинки. EFE

каролина

Испанската Каролина Марин няма да можете да потвърдите световната титла по бадминтон в Глазгоу, когато загубиха този петък от японеца Нозоми Окухара в епичен 93-минутен четвъртфинален мач, окончателно решен в полза на азиатеца с 21-18, 14-21 и 21-15. По този начин Huelva, олимпийски шампион в Рио де Жанейро през 2017 г. и трети фаворит, не достига целта си да бъде първата в историята, спечелила три поредни световни титли.

Алтернативите бяха вдигнати до максимум в първия сет. Японецът, седмо семе, се възползва от студен старт от испанците до отидете с предводи от 8-3 и 19-6, Но след това нервът на Марин се скъса, за да вкара до седем прави точки и да получи 19-18. Съперникът му обаче спечели следващите две точки, за да спечели първия сет 21-18.

Вторият беше изравнен, докато след равенство от 12 точки Марин имаше осем прави точки и успя да запази дохода, за да спечели сета 21-14. В третия и последен сет резултатът беше много равен до след равенството при 12, когато Окухара отбелязва дистанции, докато окончателно надделее с 21-15.

В дебюта си в сряда, двойната световна шампионка победи хонгконгката Ип Пуй Ин с 21-5 и 21-7 за по-малко от половин час и запази парата на осминафиналите, побеждавайки датчанката Миа Блихфелдт 21-7 без палиатив и 21-11 за 36 минути. Обаче днес не може в третото си представяне с японския играч, който ще се изправи срещу индийката Сайна Невал на полуфинала.