Колумбийците победиха африканците благодарение на самотен гол на Йери Мина

The Колумбийски национален отбор получи своя пас за кръга на осминафинал от Световната купа до поражение от минимума този четвъртък в Самара - благодарение на гол на Йери Мина, в 74-ата минута - на Сенегал, който беше елиминиран и остави Африка без представителство в Русия 2018 г.

побеждава

Повече информация

Колумбия прие всички закони, макар и не без страдания, като първата от групата, в която Япония беше класирана като втора, въпреки загубата от Полша за същия резултат. За първи път в историята, като следствие от правилото, което показва, че ако всички рекорди се изравнят, ще се спазва броят на картите, по-голям в случая на Сенегал, който беше оставен извън турнира.

Южноамериканският отбор той знаеше как да реагира след почивката, знаейки, че равенството, с което е достигнато, не си заслужава, когато регистрира същия резултат след първото полувреме в мача, който измерва Япония с Полша, единственият, който вече беше аут.

Аржентинецът Хосе Пекерман, който стана треньор, който е ръководил отбор най-много пъти (52) в заключителните етапи на официалните състезания на FIFA - включително Купата на конфедерациите и Олимпийските игри -, надминавайки австралиеца от немски произход Les Scheinflug, той имаше своите единадесет гала. Той възстанови санкционирания Карлос Санчес - от Еспаньол -, изгонен в първата игра, срещу Япония, която той подреди в пивота с Урибе; с Квадрат, Джеймс и Quintero напред; и с капитана, Радамел Фалкао, на място.

Кликнете върху цифрите, за да видите статистиката на всеки играч

• Но Пекерман, който този четвъртък счупи още един рекорд - като победиПачо 'Матурана като треньор, който най-често ръководи Колумбия на световните първенства (8) - той трябваше да изтегли Джеймс от терена след половин час, който страдаше от близнака, давайки влизане на играча на Севиля Луис Мюриел.

Хуан Кинтеро, вкарвайки гола при поражението в първата игра, срещу Япония (1-2), беше дал първото предупреждение, отново в пряк фал, което този път отклони Ндиайе. Но Сенегал се отваряше; и малко след това дойде шокът, в отлична комбинация между Кейта Балде - роден в Испания и обучен в кариерата в Барселона - и Садио Мане - финалист на Шампионската лига с Ливърпул -, който падна в района, след като влезе в контакт с Давинсон Санчес.

Първоначално сърбинът Мазич посочи дузпа, но в крайна сметка прегледа пиесата във VAR и отхвърли санкцията за "Трикольор".

Keita Balde и Mane продължиха да безпокоят колумбиеца отзад, въпреки факта, че Сенегал заслужаваше тегленето; но това беше в нов фаул, изпълнен отново от Quintero, когато Falcao беше на път да отбележи, в 25-ата минута.

Маркерът не помръдна и на полувремето Колумбия беше елиминирана. За да му служи равенството, в другия мач Полша трябваше да победи Япония; а във Волгоград първото полувреме също завърши без резултат.

Тъй като отказаха да си съберат багажа, колумбийците натиснаха още повече при рестарта, като по същия начин отвориха дупки за бързите и много физически сенегалци, които никога не се отказаха от контраатаката. Въпреки исканията за спокойствие от техника си, Алиу Сисе, по-разумен от зениците си.

Новината за полския гол, след четвърт час през второто полувреме, оживи трибуните на Самара Арена, предимно окупирани от колумбийските фенове. Кой се зарадва, когато Сане пропусна директен фаул, подхлъзвайки се непосредствено преди контакт с топката.

Мина отправя ъгъл от Кинтеро

Напрежението се увеличи, поради несигурността, когато чист шанс на Мюриел предизвика корнер, който "Тигре" отново насочи. И макар и малко след това почти прецакан на собствената си врата Салиф Сане, топката не влезе в африканския гол. Така че отново трябваше да се консултирате какво правят японците и полците.

Докато най-накрая дойде целта на Йери Мина, през '74, когато барселонистът се насочи към ъгъла издаден от Quintero. Да удостоверява, по собствена основа, без да се доверява на никой друг, класификацията на Колумбия.

Кликнете върху синия кръг, за да видите целта на Мина

• Сега беше навън Сенегал. Изравнен с всичко с Япония, но с повече предупреждения от азиатците, отборът на Сисе започна отчаяно в атаката. Във финал, неподходящ за сърдечни пациенти, Колумбия запази резултата и ще се изправи следващия вторник, в Москва, който Дойдох на второ място между Англия и Белгия, съчетани по точки и кой ще играе по-късно този четвъртък.

Елиминирането на Сенегал остави Африка без представителство в Световно първенство по футбол в Русия 2018 г., след като преди това останалите четири отбора от този континент бяха елиминирани математически: Тунис, Египет, Мароко и Нигерия.

Информационен лист

0; Сенегал: Khadim Ndiaye; Гасана, Кулибали, Сане, Сабали (умр. 74, Ваг); Kouyate, Win; Исмаила, Мане, Кейта Балде (м. 80, Конате) и Нианг (м. 86, Сакхо).

Селектор: Алиу Сисе.

1; Колумбия: Ospina; Ариас, Давинсън Санчес, Мина, Модика; Карлос Санчес, Урибе (m.83, Lerma; Куадрадо, Джеймс Родригес (m.31, Muriel), Quintero; и Falcao (m.89, Borja).

Селектор: Хосе Пекерман.

Гол: 0-1: Йери Мина, с главата напред.

Рефер: Милорад Мажич (SRB). Той показа жълти картони на колумбийския Мохика (м. 45) и сенегалския Нианг (м. 50)

Инциденти: Трети мач от група H, изигран на „Самара Арена“ пред 41 970 зрители.