Динамичността на нападателя Виктор Коваленко беше достатъчна, за да Шахтьор отново победи Брага (3: 0) и да подпечата тяхната квалификация за полуфиналите на Лига Европа.

брага

Нападателят се намеси в основните офанзивни разигравания на отбора си, който осъди конфронтацията и остави португалския отбор без опции, принуден да победи, след като загуби в първия мач, изигран на техния терен с 2-1.

Шахтьор акцентира върху превъзходството, което вече изрази в първата игра. Без шум отборът на румънеца Мирча Луческу бе сред четиримата оцелели от турнира, който вече спечели през 2009 г., в последното издание с деноминацията за Купата на УЕФА, когато на финала победи Вердер Бремен.

Шахтьор, един от отборите, идващи от груповата фаза на Шампионската лига, се справи със ситуацията благоприятна от самото начало. Въпреки необходимостта да вкара, Брага показа малко убеждение. Едва ли е нарушил целта на Андрей Пятов и въпреки че съперникът му е позволил да поеме инициативата, той е страдал при всяка украинска контраатака.

Панорамата най-накрая се изчисти преди половин час, когато вратарят Матей трябваше да се срещне с Виктор Коваленко в хедс-ъп в района. Хърватинът Дарило Срна преобразува дузпата и изведе домакините напред.

Голът накрая потъна Брага и играта беше изцяло доминирана от Шахтьор, който намери втория гол на ръба на полувремето. Коваленко центрира с глава в наказателното поле и Рикардо Ферейра не можа да попречи на топката да отскочи и да стигне до мрежата на собствената си врата.

Това не беше единственото злополучно действие на португалския защитник, който донесе нова топка до вратата си, което беше четвъртото местно попадение в последния участък от играта.

След антракта Шахтьор осъди. След пет минути центриране отдясно на Срна завършва Коваленко, който вкара третия.

Брага даде да се разбере трудностите, с които се сблъскват да отбележат у дома. Головете подкопаха надеждите на отбора на Пауло Фонсека, който в крайна сметка загуби Арена Лвов, когато Рикардо Ферейра подписа втория си автогол, когато се опитваше да отклони център на Тайсън.

Информационен лист:

4 - Шахтьор Донецк: Пятов; Дарио Срна, Александър Кучер, Иван Ордец, Исмаили; Тарас Степаненко, Максим Малишев, Марлос (Едуардо, m.77), Виктор Коваленко (Bernard, m.86), Taison (Dentinho, m.78) и Facundo Ferreyra.

0 - Брага: Матей; Марсело Гояно, Рикардо Ферейра, Вили Боли (Андре Пинто, м. 78), Джаван; Josué, Luiz Carlos (Mauro, m.78), Nikola Vukcevic, Rafa Silva; Уилсън Едуардо (Никола Стойликович, м. 57) и Ахмед Хасан.

Цели: 1-0, м.25: Дарийо Срна, от дузпа. 2-0, м.42: Рикардо Ферейра, автогол. 3-0, м.50: Коваленко; 4-0, м.76: Рикардо Ферейра, автогол.

Рефер: Павел Краловец (Чехия). Той показа жълт картон на Матеус, Боли и Луис Карлос от Брага.

Инциденти: Втори мач от четвъртфиналите на Лига Европа, изигран на Arena Arena (Украйна).