Испанци

Кузнецова изненадва Барти и стига до финала

Руската тенисистка Светлана Кузнецова. EFE/Архив

кузнецова

Синсинати (САЩ), 17 август (EFE) .- Руската тенисистка ветеран Светлана Кузнецова даде голямата изненада на шестия ден от турнира Premier 5 в Синсинати, като спечели полуфинала с 6-2 и 6-4 на австралийката Ашли Барти, първо семе, за да получите място на финала.

34-годишната Кузнецова, световен номер 153, която влезе в турнира с покана, запази най-доброто си ниво на игра и се нуждаеше само от час и осем минути, за да постигне третата поредна победа срещу съперник от Топ 10.

Бившата номер две в света, в първия си професионален мач срещу Барти, беше по-добра във всички аспекти на играта, както преди това беше направила с американката Слоун Стивънс, осма поставена, и след това с чехкинята Каролина Плискова, трета поставена.

Кузнецова, двукратна шампионка от Големия шлем, въпреки че започна мача със загуба от два гейма, обърна всичко в своя полза с пълен тенис, като имаше недосегаем сервис, тя спечели последните осем гейма от своя сервис и две трети от точките с втория.

Барти, който на четвъртфиналите вече имаше проблеми срещу гъркинята Мария Сакари, която спечели първия кръг, така и не намери начин да противодейства на най-добрия тенис на съперника си и допусна 27 непринудени грешки, повече от два пъти победителите от 13 точки.

23-годишната австралийска тенисистка, която би могла да се върне на първо място в световната ранглиста, също нямаше най-добрия си сервис до последния участък от мача, когато беше твърде късно да наруши консистенцията в тениса на Кузнецова.

Рускинята, победителка на Откритото първенство на САЩ през 2004 г. и Ролан Гарос през 2009 г., достига първия си финал от малко повече от година, тъй като победи хърватката Дона Векич на Citi Open във Вашингтон, където този сезон не можа да защити титлата поради проблеми с визите.

Кузнецова ще трябва да изчака, за да се срещне с съперницата на финала, която ще излезе от победителя в мача, който ще се играе от американците Мадисън Кийс, седемнадесетият носител, и младата София Кенин.

Ако дуелът е срещу Кийс, те ще се изправят за четвърти път с предимство за американската тенисистка с 3: 0, докато ако трябва да играе срещу младия Кенин, 20, това ще бъде първият двубой между двамата в рамките на веригата на WTA.