блог

КАРСОН, Калифорния - Колорадо се възползва от отсъствието на международни играчи от Лос Анджелис Галакси, за да ги победи с 1: 0 в събота и намали разликата в таблицата до една точка.

Този резултат и домакинската победа на Сиатъл над Чикаго видяха, че Саундърс се изкачи на второ място в Западната конференция.

Спортинг Канзас Сити излетя на върха на Източната конференция, след като победи Колумб у дома, докато Далас победи Ванкувър, а Портланд победи Торонто.

Едсън Бъдъл вкара единствения гол в играта за Колорадо Рапидс в 75-ата минута, с мощен удар в горния ляв ъгъл на вратата, след като уругваецът Висенте Санчес грабна топката от защитника на Лос Анджелис Тод Дюниван по лявото крило.

Галактиката, която претърпя липсата на избраните Роби Кийн, Ландън Донован, Омар Гонсалес и панаманецът Хайме Пенедо, загуби у дома за първи път от началото на май.

Сиатъл се възползва от автогол в 89-ата минута, за да победи Чикаго за четвъртата си победа.

Костариканецът Гонсало Сегарес изтича към целта си, за да опита да изчисти топката, но в крайна сметка я вкара в мрежата.

Ламар Нийгъл също вкара за Сиатъл, а Майк Маги направи същото за Чикаго, който никога не е побеждавал Саундърс и губи в Сиатъл за четвърти пореден път.

Спортинг Канзас Сити победи Колумб с 3: 0 и има три точки ясно в Източната конференция, над Ню Йорк и Монреал, които играят в неделя.

Аржентинецът Клаудио Билер реализира дузпа през първото полувреме за първия си гол от близо два месеца, докато Соони Саад добави своя гол при 41 и C.J. Сапонг твоя на 55.

За Далас аржентинецът Мауро Дназ и колумбиецът Ян Бентез отбелязаха голове през последните пет минути, за да помогнат на домакините да победят Ванкувър с 3: 1.

Дайго Кобаяши откри резултата за Ванкувър в 4-ата минута, но Дже-Вон Уотсън изравни при 8.

От своя страна, Калиф Алхасан от Портланд вкара първия гол на отбора си в контузия през първото полувреме, тъй като Тимбърс изпрати с три гола през последните 10 минути за победа с 4: 0 над Торонто.

Тико Родни Уолас, Уил Джонсън и аржентинецът Диего Валери вкараха гол за Портланд, който остава равен с Колорадо за четвъртото място в Западната конференция.

Коментари

Използвайте акаунт във Facebook, за да добавите коментар, в съответствие с политиките за поверителност на Facebook и Условията за ползване. Вашето име във Facebook, снимка и друга лична информация, която публикувате във Facebook, ще се появи във вашия коментар и може да се използва в медийните платформи на ESPN. Повече информация.

Кийн вкара три при победа над RSL

КАРСОН, Калифорния. - Роби Кийн вкара три пъти, когато Лос Анджелис Галакси победи лидерите на Западната конференция Реал Солт Лейк с 4: 2 в събота вечер.

Омар Гонсалес, който подписа договор с Галакси тази седмица, също вкара гол. Galaxy можеше да отбележи още два, но тези опити бяха спряни на линията, първо от Chirs Wingert срещу Landon Donovan и друг от Kenny Masally срещу Todd Dunivant в края на играта.

"Играхме добре в продължение на 90 минути", каза Донован, чийто ъглов удар бе изпратен в мрежата с глава от Гонсалес в 75-ата минута, за да даде преднина на Галакси с 3: 1. "Вероятно заслужихме победа с 4: 0 или 5: 0, но съм много доволен от начина, по който играхме.".

Вратарят на Панама Хайме Пенедо дебютира за Галакси с грандиозно спасяване при удар на Алваро Саборио в горната дясна част три минути през второто полувреме.

Жоао Плата даде преднина на Реал Солт Лейк (12-8-5) в 53-ата минута, като завърши серия, започната от Нед Грабавой.

Кийн вкара при дългия пас на Джуниньо, за да изравни играта и му даде преднина 11 минути по-късно с центриране.

Коментари

Galaxy победи Chivas USA с 4: 1

Галактикос победи Ребасо Емелесеро с победа с 4: 1, в мач, проведен на корт номер 6 на StubHub Center, в Карсън, Калифорния.

Головете на Галакси, които играха като „на гости“, бяха отбелязани от Чандлър Хофман, три пъти и от Джак Макбийн, като изпълни максимално наказание.

Единственият гол за Чиверно е погълнат от Брайън де ла Фуенте, в края на сервис от Жозе Мануел Ривера.

СЪЩО ПЪРВИЯТ ЕКИП
Що се отнася до активността на двадесетата дата на редовния MLS турнир, в деня, в който бяха регистрирани три равенства без анотации, през уикенда Галактиката отчете гостуващите Ванкувър Уайткапс, с резултат 2-1, на неговия стадион, центърът StubHub.

Хосе Виляреал вкара първия гол за отбора на Брус Арена, като започна местното завръщане, след като бразилецът Камило постави канадците да спечелят с тринадесетия си гол за сезона, резултат, който го поставя като лидер на разбивачите в MLS.

Междувременно, на CenturyLink Field в Сиатъл, местните саундъри трябваше да дойдат отзад, за да спасят точка, като изтеглиха 1-1 срещу Colorado Rapids.

С резултати на Хосе Гонкалвес и Диего Фагендес, революцията в Нова Англия успя да излезе с трите точки от посещението си в Колумб, Охайо, побеждавайки местния екипаж с 2: 2.

От своя страна нападателят на Chicago Fire Крис Ролф бе признат за MLS играч на седмицата, след страхотното си представяне в Toyota Park, където вкара два гола при победата на отбора си, с резултат 4 -1, около DC Юнайтед.

Спортинг Канзас Сити отбеляза гол, който им позволи да обърнат табло, което беше неблагоприятно за тях, за да постигнат победа като посетител, на стадион Рио Тинто, 1-2, срещу местния Реал Солт Лейк.

Срещите между ФК Торонто и Ню Йорк Ред Булс, както и Монреал срещу Далас и Филаделфия срещу Портланд, завършиха без цели.

ИСТИНСКА ФИРМА НА ЕЗЕРОТО СОЛ
Въпреки поражението, което претърпя през уикенда, Реал Солт Лейк запазва господството си в Западната конференция, с 37 точки. Портланд Тимбърс са на второ място с 34 единици, макар и застрашени от Галактиката, която достигна 33.

В източния сектор Спортинг Канзас Сити поведе с общо 36 точки до 32 за Монреал Импакт и Ню Йорк Ред Булс.