Нападателят на Уругвай пропусна мачовете от Лигата срещу Барса и Валенсия и мачовете от Шампионската лига срещу Байерн и Локомотив

Нападател на Атлетико де Мадрид Луис Суарес, 33-годишният е с отрицателен резултат този четвъртък в теста за PCR, който медицинските служби на LaLiga направиха, както обяви клубът rojiblanco. Уругвайският нападател пропусна мачовете на colchoneros срещу Барселона и Валенсия в Лигата и срещу Байерн и Локомотив в Шампионската лига заради covid-19. Суарес беше заразен в средата на ноември със своя отбор, подобно на съотборника си Лукас Торейра, с когото споделя националност и клуб.

тества

Диего Пабло Симеоне възстановява Луис Суарес за същия този уикенд, в който Атлетико де Мадрид се среща с Реал Валядолид на Ванда Метрополитано (събота от 18.30 ч., Movistar LaLiga). Той ще бъде наличен и през следващата сряда в ключовия мач от Шампионската лига срещу Залцбург (21:00 ч., Movistar Liga de Campones), в който роджибланките играят квалификацията си за осминафиналите на най-голямото континентално клубно състезание. Хората на Симеоне ще преминат като втори в групата - Байерн вече е първи - ако постигнат равенство или победа на Ред Бул Арена.

По време на отсъствието на Луис Суарес, Атлетико спечели два от четирите си мача, както в Ла Лига срещу Барселона (1-0), така и във Валенсия (0-1), и направи още две равенства, и двете в европейското състезание срещу Локомотив (0-0 ) и Байерн (1-1). В този участък от четири мача Атлетико завърши 55 пъти само за три гола.

Възстановяването на Суарес беше важно за Симеоне, който преди осем дни загуби другия централен нападател с тегло в състава, Диего Коста, поради спонтанна дълбока тромбоза в десния крак, контузия, която ще го изведе от терена поне за две месеци. Без Коста и Луис Суарес, Чоло остана през тези седмици само с два чисти зони напред, безпрецедентния Иван Сапонич и младежкия отбор Камело, който наскоро се обнови до 2024 г. Нито двамата играха нито минута.