Родригес и Миротич за пореден път поведоха отбора на Ласо, който спечели със 74-78 в много равен двубой

Новини, запазени във вашия профил

локомотив

The Реал Мадрид, Въпреки натрупаните мачове и напрежението от изиграването на финал за Копа дел Рей срещу Барселона, преди четири дни той спечели (74-78) в Краснодар (Русия) в Локомотив Кубан, на шестия ден от Топ 16 на Евролигата.

Свързани

Серджо Родригес Y. Миротичен бяха отново основите, на които испанският шампион затвърди петата си победа в шестия ден от втората фаза на континенталното състезание.

Родригес направи един от най-добрите си мачове: 16 точки, 6 борби, 3 асистенции и PIR от 27 за 12 точки, 9 борби и 17 общи оценки за черногореца.

В Локомотив, четвърти в класирането, Хендрикс с 12 точки, 10 борби и PIR от 24 беше най-добрият.

Страната от Краснодар доминираше в началото на сблъсъка с Калниетис и Симон, водейки руснаците до 16-3 през първите пет минути и 22-11, тъй като първата четвърт вече беше към края си.

Влизането на Серджо Родригес беше 0-7 в полза на испанците с тройка, включена от защитника, за да добави 23-18 през първото полувреме.

Също така допринасянето за завръщането на белия отбор беше излизането на Меджри на корта, с PIR от 15 на полувремето. С него и Рейес Реал Мадрид възстанови отскочилата сила в сравнение с показаната в началото от Бурусис, страдащ от грип.

Серджо Родригес за пореден път показа страхотното си качество и благодатното си състояние. Той бродира баскетбола през втората четвърт. В допълнение, канарският страж изглежда интуитивно накъде ще отиде всяка топка, всеки рикошет, всяко отхвърляне.

Така интернационалът дръпна белите, за да ги изведе напред в 16-ата минута (32-34) след коша си. "Ел Чачо" имаше 12 точки за 12 минути с PIR от 16, докато Хендрикс беше най-добрият от руснаците с обща оценка 13.

Ласо, който не можеше да разчита на Карол, се контузи, седна на Родригес, а Дрейпър и Люл държаха испанския шампион напред. въпреки това, Локомотив, отбор, който е четвърти в групата на Евролигата, нямаше намерение да се предаде.

Ръка за ръка с Браун и лоша защита на гостите, отборът на Краснодар пристъпи към стъпките си, за да изравни отново с две минути до третата част (53-53) и "възобнови" мача: 54-58 в началото на решаващата четвърт.

Бързите ръце на Llull и Rodríguez трябваше да нанесат хаос на руската атака при рестарта. Двамата испански разбойници откраднаха една топка след друга в първите минути на четвъртия период, за да контраатакуват, да върнат осемте аванса на Ласо (56-64) на един дъх.

Определена умора и липса на концентрация на белите, и успехът на Браун и Калниетис отведе руснаците обратно до една точка (70-71) при 2.50 напред. И тройка на Калниетис, равен на 74 с минута и половина за игра.

Но следващите 60 секунди щяха да бъдат от Мадрид. Ако в началото на тримесечието бяха бързите ръце на Llull и Rodríguez, в края щяха да бъдат тези на Руди онези, които биха откраднали топка от Григориев, за да авансират белите (74-76) след кош от Миротичен. Капа Буруси и великолепно снаряжение от "Ел Чачо" донесоха на Мадрид 15-ата континентална победа за сезона.

74. - Локомотив Кубан (23 + 13 + 18 + 20): Маркус Уилямс (0), Калниетис (15), Саймън (14), Хендрикс (12) и Лиходей (0) - стартовата петица - Ясайтис (0), Зубков (2), Браун (21), Марич (5), Жуканенко (0) и Григориев (5).

78. - Реал Мадрид (18 + 22 + 18 + 20): Llull (15), Rudy (7), Darden (2), Mirotic (12) и Bourousis (9) - стартов квинтет - Серджо Родригес (16), Меджри (6), Рейес (4), Дрейпър (0) и Клане (7).

Съдии: Йовчич (SRB), Ryzhyk (UKR) и Коромилас (GRE).

Инциденти: Мач, съответстващ на шестия ден от "Топ 16" на баскетбола на Евролигата, изигран в Basket Hall, Краснодар, преди 7 470 зрители.