След пристигането на Зидан на резервната скамейка, той никога не беше изоставал толкова много на таблото и толкова малко печелеше

Сред съжаленията на Зинедин Зидан след загуба срещу Алавес на Алфредо ди Стефано (1-2), се появи повторение напоследък след лоши нощи: когато получат ранен гол, задачата става твърде трудна за тях по-горе. Това е нещо, което се открива и от гардероба. След като загуби срещу Кадис (0-1), Куртуа го спомена: "Не сме намерили целта, защото те са много организирани, с единадесет в тяхното поле и ако започнете да губите, тогава е много трудно." Почти месец след това подхлъзване, в събота вечер, след падането срещу Алавес, Зидан показа някои признаци на отчаяние: „Не можахме да променим динамиката на играта и това ме притеснява и притеснява“, каза той.

país

Реал Мадрид е под теглене повече от всякога под негово командване и по-малко от всякога командването на таблото. Според данните на Opta, сред отборите в Лигата белите са десетите, които натрупват най-много загубени минути, 217, докато Атлетико де Мадрид е този с най-малко: този сезон не са играли нито минута с резултата срещу.

През миналия сезон, в който той спечели титлата, отборът на Зидан бе този, който отчете най-малкото изоставане на таблото през годината: само 185, тоест с 32 по-малко, отколкото през 10-те изиграни кръга тази година.

Ако перспективата се разшири за всички сезони, в които Зидан се е намесил като старши треньор, загубата на правителство в претърпените мачове през този сезон е още по-добра. Ако тази година е десетият отбор, който е загубил повече минути, от сезон 2015-16 те винаги са били сред петимата, които са прекарали най-малко време на таблото.

Еволюцията на процента време, прекарано в гребане спрямо течението, също е показателна: през сезон 2015-16 14,3% от минутите са загубени; 13,9% през 2016-17, 3,36% през 2017-18, 20,1% през 2018-19, 5,4% през 2019-20 и 24,1% в това (максимумът).

Поредицата от дела, който Мадрид е изиграл с резултата в полза, завършва обратното: през сезон 2015-16 те печелеха през 86,4% от минутите, 56,8% през 2016-17, 62, 2% през 2017-18, 42,7% през 2018-19, 29,12% през 2019-20 и 32,7% до момента това (минимумът).

Един от факторите, които обясняват тези събиране на данни, е напускането на Кристиано Роналдо, който в допълнение към общото броене на голове беше решаващ при основно хвърляне на играта, отбелязвайки първата част от играта. През трите години, през които португалецът беше под командването на Зидан, Мадрид отбеляза 1-0 в 74,5% от игрите, в три от четири. На следващата година, 2018-19, първата постхристиянска, процентът спадна до 50%.

Във всеки случай той до голяма степен се е възстановил от този срив и в 10-те мача от това първенство е открил резултата в седем (70%). Това обаче не се превърна в възстановяване на правителството на заседанията, където то циркулира повече от всякога по милост на таблото.

Сред тежките тежести на съблекалнята на изхода на Кристиано е посочена не само дупката, оставена от целите му, но и забележителна загуба на конкурентен капитал, според източник, близък до една от тези фигури. С Марсело, друг от историческите носители на това знаме, в отстъпление Рамос поддържа пламъка с помощта на Бензема и Каземиро. Но те все още чакат да добавят нови части към разстрела. Hazard никога не е пристигнал току-що и според същия източник Asensio не се отказва от ролята си на лек играч, по-склонен да придружава нападение, предприето от други, отколкото да го води.