Манчестър Сити загуби с 2: 0 при гостуването си на Тотнъм, тази неделя в 25-ия ден на английската Висша лига, който вече изоставаше с 22 точки от лидера Ливърпул, който се приближава с големи скокове към национална титла, която устояваше от 1990 г. насам.

сити

Отборът на "Анфийлд" излезе подсилен този уикенд, където допълнително увеличи разликите по отношение на най-преките си преследвачи, тъй като Лестър (3-ти) бе равен 2-2 в събота срещу Челси (4-ти) и остана в рамките на 24 точки от първата позиция.

С 24 победи и равенство в 25 мача, единственото съмнение за Ливърпул в тази Висша лига изглежда е кога те математически ще се провъзгласят за шампион, в сезон, в който не срещат никаква опозиция във вътрешния шампионат.

Действащият шампион Манчестър Сити не можа да устои на натиска върху терена на Тотнъм.

Илкай Гюндоган пропусна дузпа за Гражданите в 40-ата минута и в 60-ата минута всичко започна да се усложнява много за отбора на Хосеп Гуардиола, когато украинецът Александър Зинченко бе изгонен за втори жълт картон.

Холандецът Стивън Бергвийн (минута 63), подписването на Тотнъм на пазара през януари и южнокорейският син Хонг-мин (71) вкараха малко след целите на победата на европейските подгласници.

Бергвийн получи своя гол, след като получи пас от бразилеца Лукас Моура в района, спусна топката с гърди и изпрати мощен удар, който послужи за откриване на резултата.

Голът на Son Heung-min също беше с кръстосан удар веднага щом стъпи в зоната, в неговия случай след асистенция на французина Tanguy Ndombele.

Raheem Sterling също беше заменен с физически проблеми през 84 г., за да завърши кошмарен следобед за Сити в Лондон.

По този начин Тотнъм се издига на пета позиция и е на близо четири точки зад четвъртото място на Челси, последният клуб в зоната на Шампионската лига.

Още едно равенство на Арсенал

Арсенал (10-ти) изглежда далеч от тази цел „Топ 4“, която се равнява на 0: 0 в Бърнли (11-та), като веригира четвърто поредно равенство във Висшата лига.

„Артилеристите“ започнаха своята 2020 година с победа с 2: 0 над „Манчестър Юнайтед“ на Нова година, но оттогава са изтеглили всичките си мачове от лигата срещу Кристъл Палас (1-1), Шефилд Юнайтед (1-1), Челси (2 -2) и сега срещу Бърнли (0-0).

Между това, да, отборът на Микел Артета е напреднал два кръга в Купата на Англия, с победи над Лийдс и Борнемут на Марсело Биелса.

Но във Висшата лига нещата не вървят добре за лондончани, които изостават с 10 точки на четвъртото място на Челси, последният отбор в Шампионската зона.

Равенството срещу Бърнли дори беше добър резултат за Арсенал, като се има предвид каква беше играта, тъй като Джей Родригес имаше чудесен шанс за местните през 78 г., когато изпрати напречната греда с всичко в полза. (Д)