полюса

Мануел Мартинес прави терена, който го класира за финала. (Снимка: EFE)

КАКВО ОЩЕ

MOSCЪ. - Мануел Мартинес, капитан на испанския отбор по лека атлетика, постигна немислимо шесто място в седмия си пореден световен шампионат на закрито, в деня на откриването, който включи връстника в световния елит Нароа Агире, че след победа над рекорда на Испания с 4.50 ще бъде тази събота на финала.

Мартинес, чийто най-лош резултат в петте предишни Световни първенства беше пето място, се състезаваше без натиск, с радост и той напуска Москва с добър вкус в устата и оценка от 20.43. Той не беше подготвил пистата на закрито, но като се възстанови от болестите си, той се върна към идеалното си тегло (130 килограма) и запазва състезателния си характер.

Нароа Агире вдигна своя испански рекорд на 4,50 метра полюс на закрито и спечели място на финала на полюса с руснаците Елена Исинбаева и Светлана Феофанова, единствените жени, които със същата марка направиха по-добро състезание от Donostiarra.

На 11 февруари Агире грабна националния рекорд в хола от Дана Сервантес с скок от 4.47 на срещата във Валенсия, но най-добрият скок в живота му (той има рекорд за Испания на открито в 4.47) го изпълни в Москва, град, който обича специалността на полет. Агире направи а безупречно състезание докато летвата достигна 4.45, само два сантиметра под скорошния си испански рекорд. Там се нуждаеше от два скока, същите като в 4.50, но си осигури място на финала тази събота.

Галардо да, женен не

Лъвът Серджо Галардо защити гордостта на испанския полузащитник въпреки жертвите на Рейес Естевес и Хуан Карлос Игуеро. Артуро се жени не успя, Но Галардо ще бъде тази събота на финала, оспорвайки медалите в открито състезание, в което липсват тримата най-добри в света, Рашид Рамзи (Бахрейн), Хишам Ел Герудж (Мароко) и Бернард Лагат (САЩ). В първата серия Галардо имаше луксозен заек в кенийския Даниел Кипчирчир Комен, който измина километъра за 2: 29,87. Леонът настигна мароканеца Юсеф Баба и го победи в спринта, за да заеме второто място с 3: 40,04, най-добрата му оценка за сезона.

В третата и последна поредица, Женен Той внимателно следеше преднината (измина километъра за 2: 33,84), на 300 метра защити позицията си и ги плати всички заедно в последната обиколка, когато трябваше да спре и да върви до финалната линия, с жестове на болка. A тендинит в лявото ахилесово сухожилие му беше довело главата през последната седмица.

През 800г, Хуан де Диос Хурадо, Бронз при европейците от Мадрид, той приклекна на трето място в четвъртата жега и напредваше при биенето на камбаната, докато не поведе пред последния ъгъл. Jaén спечели с 1: 47.88, най-добрата му оценка тази година. След това Толедо Eugenio Barrios той победи американеца Хадевис Робинсън в много тежка финална обиколка и завърши втори с 1: 48,79. Той ще бъде с журито на полуфиналите.

Валенсиецът Ивбн Мохолин той повече от изпълни първия кръг от 60 метра и също по места: той беше трети в седмата серия с оценка от 6.77, въпреки че в средата на битката шампионът на Испания смяташе, че тича по-бързо. Следобед той само надраска две стотни до рекорда си, но вече беше последен на полуфиналите.

Кастреджана, на сантиметър

Карлота Кастреджана Той преживя нещастието да остане на едно място и един сантиметър от финала, след като направи тройната си оценка за сезона (14.14). Ла Риоха имаше впечатлението, че ще трябва да скочи 14.30, за да бъде сред осемте финалисти, но в крайна сметка тя премина с 14.16, скокът, с който ямайската Тресия Смит я изпревари. Оценката беше 14.15.

За първи път от 19 години, Испания няма да има представителство Световната купа в 3000 метра финал за мъже, специалност, която е съобщила три сребърни и два бронзови за испанската лека атлетика. Мадрилесо Сисар Перес и Касересо Франсиско Хавиер Алвес те паднаха в сериала. Първият беше по-близо до оцеляването на първата прожекция. Той беше шести във втория и с достоен рекорд (7: 58,06), но само четири успяха да пробият позиции и те бяха взети от четирима африканци с етиопката Кенениса Бекеле начело. Напротив, Алвес винаги отиваше на опашката на групата, без ни най-малка надежда.

Дейвид Канал, четвърти в Лисабон 2001 г., той пропусна 400 полуфинала за първи път в четири световни първенства. Играчът на Барселона загуби метър в битката за въжето и стана трети с 47.38. Ezquerro влезе в звънеца трети и отстъпи място в последната обиколка. Само двама подадоха позиции и неговият белег от 47.36 го остави извън плейофите, както се случи с Canal.