Мар Аликанте побеждава мощния Ростов Дон (24-22) в първия мач от четвъртфиналите за купата на Рекопа

Новини, запазени във вашия профил

мечтата

Победа с горчив послевкус. Мар Аликанте победи Ростов Дон (24-22) вчера в първия мач от четвъртфиналите за Купата на купата. По този начин хората на Анхел Сандовал ще трябва да защитят доход от два гола в решаващия реванш, който ще се играе следващата неделя в Русия. Победата срещу мощния съперник обаче беше помрачена от частта 2-8, която гостите постигнаха в последния участък от мача и която ги оставя живи, след като слязоха с осем само след двадесет минути.

Изпълнението на Иса Ортуньо за пореден път и на Беа Моралес беше от основно значение за Мар Аликанте, който видя как малкият им „гардеробен фон“ им пречи да запазят интензивността на защитата в най-решителните моменти от мач, събрал повече от хиляда фенове в Pitiu Rochel в Аликанте.

Сблъсъкът започна с размяна на голове, която продължи, докато таймерът премине половината точка в първия акт. Лявото крило на Аликанте, Иса Ортуньо, беше натоварено с откриването на електронното табло на павилиона и от самото начало тя стана референт в местната атака. Eldense вкара четири от първите пет гола от Mar Alicante, които изпрати с частични минимуми в началната фаза на мача.

Първото предимство на гостите дойде в 12-ата минута, след гол на рускинята Петрова, която отбеляза резултата при 5-6. Екипът на Анхел Сандовал обаче бавно неутрализира предимството на посетителя и възобнови командването на, до този момент, дори мач. Помогнат от първото изключване в редиците на Ростов, от седемте, които претърпя през целия мач, Мар Аликанте отново поведе с два поредни гола от Беа Моралес.

С пет минути, останали през първото полувреме, значително предимство дойде за домакините (13-9), след две забележителни защитни действия, които позволиха бързи преходи, кулминирани от Craciun и вдъхновена Bea Morales. На полувремето три нагоре за играчите на Аликанте (14-11).

След като премина през съблекалните, Мар Аликанте се наслади на най-добрите си минути на пода. Ефектна защита, съчетана с ефективно изпълнение в атака, позволи на местните жители да дадат урок по хандбал. Играчите на Ростов, превъзхождащи ги на хартия, видяха как местното предимство на таблото нараства с изминаването на минутите.

Пробег 6-1 за Мар Аликанте в началото на второто полувреме постави максималната разлика в мача (20-12). За малко повече от десет минути местните жители постепенно увеличаваха временното си предимство, което премина от четири гола на полувремето на осем след гол на Кристина Бариос, която също остави руския отбор след поредното изключване.

И там, когато пейката на Аликанте започна да вярва, че е възможно да се изпълнят най-добрите желания и да се постигне достатъчно хлабина на таблото, за да се пътува до Русия с гаранции за достигане до полуфиналите, Ростов започна да налага своя „фонд за гардероб“ и да намали, докато краят, неговият широк недостатък.

Огромните физически усилия на играчите на Анхел Сандовал натежаха в последната четвърт от интензивния мач, в който преминаха от управление на максимален доход от осем гола до оскъдно предимство от два гола.

В последните 18 минути на сблъсъка Мар Аликанте едва успя да пробие защитения от Габисова гол на четири пъти, задача, споделена от Беа Моралес, Де Соуса, Тобиасен и Лайма. Докато Линда Прадел, отговаряща за защитата на вратата на Аликанте, вдигна топката десет пъти между мрежите. Може и по-лошо, но френският гол осуети последната руска атака. Завръщането, неделя в Ростов.