С много лоша работа в защита, мексиканският отбор приключи 2014 г. с 2-3 поражение срещу своя белоруски колега, в приятелски мач, който се проведе на Борисов Арена.

загуби

Победните голове бяха дело на Сергей Кисляк, в 49-та минута, Николай Сигневич, на 55 и Павел Нехайчик, на 80. Докато Раул Хименес вкара и двата гола за Ел Три, на 49 и 52.

Това малко турне из Европа несъмнено ще бъде от голяма помощ за треньора Мигел Ерера, не само заради съперниците и условията, пред които е бил изправен, но и за да осъзнае, че защитата се нуждае от много работа и това беше потвърдено в този двубой.

Освен това началото беше за Мексико в желанието да затегне съперника след заминаването му, онази защитна крехкост, която се влачи със стартери или в този случай заместители, позволи на европейците да вземат топката и да генерират първата опасност, от дясната страна.

Най-важното за местните жители се случи в 22-та минута при лошо изчистване от Пол Агилар, което остави Николай Сигневич да стреля, докоснал мрежата отвън.

Тези от Конкакафа реагираха към последния участък и след това, което изглеждаше като дузпа за Джовани Дос Сантос, самият играч на Виляреал филтрира страхотна топка вляво за Алфонсо Гонсалес, който преди излизането на вратаря удари удара си върху човечеството на Сиархей Черник, да отиде да си почива така.

Играта претърпя тотална метаморфоза за комплемента, тъй като и двете нарушения се събудиха. Първо беше Мексико в страхотна топка, която Джонатан дос Сантос филтрира за Раул Хименес, който контролира с гърди и вкара преди излизането на вратаря, в минута 47.

Радостта беше краткотрайна за Ел Три, който бе ударен на дъската, след като Алфредо Талавера покри дузпа, изпълнена от Игор Стасевич, но с лошия късмет, който бе оставил Сергей Кисляк, само го избута до дъното на мрежите, една минута 49.

Хименес върна предимството на отбора на "ацтеките" при 52 с точен удар с глава, но Сигневич три минути по-късно отново постигна паритет, при 55.

Вече с хора с по-голяма тежест на корта като Карлос Вела, Андрес Гуардадо и Хектор Ерера, Ел Три се опита да си върне предимството, но не се притесняваше да коригира невниманието си в защита, което в крайна сметка им костваше поражение.

След невероятен провал на Алексиевич, новодошлият Павел Нехайчик не пропусна рикошет и пасивността на мексиканската защита, за да победи Талавера, десет минути от края.

За първи път в предимство, Беларус застана доста назад, за да излезе с победата над мексикански отбор, който даде да се разбере, че защитният аспект е мястото, където те трябва да работят най-много, както титулярите, така и резервите.

Арбитражът отговаряше за Сергей Иванов, който имаше редовна работа. Той увещава Иля Алексиевич (30) Николай Сигневич (35) и Станислав Драгун (77) за домакините. Уго Родригес (94) видя превантивен картон за посещението.

Беларус. - Сергей Черник, Игор Шитов, Сергей Политевич, Алексей Янушкевич, Максим Володко (Сергей Матвейчик, 76), Иля Алексиевич, Михаил Гордейчук (Сергей Кривец, 90), Антон Путило (Гордачев, 85), Сергей Кислав Драгунляк (Сергей Кислав Проект) 61) Николай Сигневич (Тимофей Калачев, 57) и Игор Стасевич (Павел Нехайчик, 79). DT. Андрей Зигмантович.

Мексико - Алфредо Талавера, Пол Агилар, Хулио Сесар Домингес (Диего Рейес, 88 г.), Уго Родригес, Луис Венегас, Мигел Понсе (Карлос Вела, 69 г.), Джонатан Дос Сантос (Хавиер Ернандес, 80 г.), Хесус Мануел Корона (Хектор Ерера), 54), Артуро Гонсалес (Андрес Гуардадо, 65), Джонатан дос Сантос и Раул Хименес. DT. Мигел Ерера.