Тенисистът на Майорка победи Куенка с 6-3 и 6-2 в турнир по пътя към Индийския Уелс и Маями

Рафаел Надал, втори в класацията на ATP, той се възстанови от бавен старт, за да спечели този вторник от 6-3 и 6-2 на своя сънародник Пабло Андухар и достъп до осминафиналите на Откритото първенство на Мексико.

побеждава

В спа центъра на Акапулко, Андухар направи пробив в първия сервис на Рафа, който започна със страхотно темпо, но намери отговор от номер 54 в класацията, който потвърди почивката и поведе с 2: 0.

От там срещата беше доминирана от Надал, което неутрализира доброто обратно на противоположното. Той проби в четвъртия мач, за да изравни резултата 2-2, той го направи отново в шестия и се насочи към победа срещу боец ​​Андухар, но не можа срещу противник, който намери ясността на двуръчния си бекхенд.

С 65 процента точки, спечелени при първия сервис, Надал остана доволен от представянето си в първоначалния сет и излезе да убива във втория, в който счупи сервиса на Andújar в първия гейм и го направи отново в петия.

Andújar упорстваше, направи пробив в шестата, но Надал го счупи в седмия и запази сервиса в осмия, за да спечели.

33-годишният Надал се стреми да спечели титлата в Акапулко за да се възстанови номер едно в света и да достигне Магистър 1000 на Индийския Уелс и Маями в тази позиция.

"Най-важното след известно време без състезание беше да спечеля. Имах нужда от мач като днешния, за да ускоря темпото", каза Манакор, победител в 19 турнира от Големия шлем.

На осминафиналите Надал ще се изправи срещу 20-годишния сърбин Миомир Кецманович в сряда, който в понеделник победи австралиеца Алекс де Минаур с 3-6, 6-4, 6-3.

В поредния двубой във вторник германецът Александър Зверев, втори носител, 7-6 (6), 6-1 срещу тайванеца Джейсън Юнг. Зверев претърпя да дешифрира играта на азиатеца, която предизвика „тайван брейк“, но във втората се срина.

Седмият номер 7 ще се изправи срещу американеца Томи Пол на осминафиналите.

Този вторник канадецът Феликс Оже-Алиасиме, четвърти носител, победи австралиеца Алекс Болт с 6-3, 7-6 (5), българинът Григор Димитров победи босненеца Дамир Джумхур и испанеца Педро с 6-3, 6-3 Мартинес води молдовеца Раду Албот 6- 3, 6-2.