спорт

Медведев страда срещу Кьопфер, но преминава към четвъртфиналите на US Open.

Руският тенисист Данил Медведев беше регистриран тази неделя, когато отпразнува точка, която получи срещу германеца Доминик Кьопфер, по време на мач от третия кръг на Откритото първенство на САЩ, в Националния тенис център на USTA във Флъшинг Медоус (Ню Йорк, САЩ ).). EFE/Джъстин Лейн

страда

Ню Йорк, 1 септември (EFE). - Руснакът Даниил Медведев пострада тази неделя, за да отиде на четвъртфиналите на US Open в мач срещу германеца Доминик Кьопфер, когото победи с 3-6, 6-3, 6-2 и 7- 6 (7-2) за два часа и половина.

Получен с бум от публиката, с когото той вече се сблъска по време на мача от миналия петък и който бе глобен с 9 000 долара за неспортсменско поведение, Медведев загуби първия сет за половин час от разнообразната игра на германеца.

Първата среща между двамата беше близък двубой, в който Кьопфер показа силата на своето задвижване, с което изпрати топката от едната страна на корта до другата и му спечели ясна подкрепа от обществеността, докато Медведев показа прецизността от сервиса му с 15 директни аса.

Въпреки затрудненията, наложени от Кьопфер, руснакът върна почти всички топки, 82 процента, което накара опонента му да извърши над 50 принудителни грешки.

25-годишният германец бе класиран на 118-то място в ATP, когато стартира US Open, далеч от петата позиция на опонента си, и прекара повече от 15 часа и половина по пистите на Flushing Meadows, след което се очаква да достигне около 84-мо място след последния Голям шлем за годината.

"Играта ви беше невероятна. Ако продължите така, ще стигнете далеч", каза Медведев на своя съперник в края на играта.

По-късно руснакът, специалист по твърда настилка и който това лято загуби само 2 от 18-те си мача на този тип писти, се посвети на увеличаването на своята непопулярност сред американската публика.

"Рамото ме болеше, преди да замина оттук. Взех всички болкоуспокояващи, които успях, но вие сте тези, които ми дадоха енергия за победа", каза Медведев, който още в последната си среща посочи, че бусовете, които получава при зачервяване Ливади те те мотивират.

„Продължавай да ми даваш тази енергия, ти си най-добрият“, каза той саркастично, докато вдигаше ръце, за да поиска още писъци.

На четвъртфиналите Медведев ще се изправи срещу победителя в мача между швейцареца Стан Вавринка и сърбина Новак Джокович.