ЛОНДОН. Руснакът Даниил Медведев (4-ти АТР) се завърна и победи испанеца Рафаел Надал (2-ри) с 3-6, 7-6 (7/4) и 6-3, тази събота в Лондон, и ще играе в неделя финала на Мастърса срещу Австриецът Доминик Тийм (3-ти).

надал

В първия полуфинал Тийм победи номер 1 в света Новак Джокович; 7-5, 6-7 (10/12) и 7-6 (7/5). Състезанието, което събира осемте най-добри за годината, отново ще има нов шампион. Медведев, който дебютира с три загуби от груповата фаза миналата година, ще оспори Тием, който загуби финала през 2019 г. от гръка Стефанос Циципас.

Тази събота, в празна 02 Арена поради пандемията, в решителния сет Надал свърши бензин, трупаше топки в мрежата и без обичайната си енергия, докато Медведев поддържаше нивото си, което му помогна да постигне четвъртата си победа от седмица и изиграйте мача за заглавието.

Преди испанците бяха много близо до победата, след като се завърнаха във втория кръг, докато пробив от руснака отключи равенството. В първия сет Надал, с проблеми при затварянето на геймовете със своя сервис, се възползва от момент на съмнения от Медведев, много солиден със своя сервис, докато не се заплита с останките на испанците.