Севиля ще бъде на финала в Лига Европа, след като победи Шактър Донецк с 3: 1 в реванша на полуфиналите, играни на Санчес Пизуан. По този начин испанците се класират за петия си европейски финал, трети пореден финал в това състезание. Предишните четири са спечелени и този път последното препятствие е Ливърпул на Юрген Клуп, който елиминира Виляреал. Още от първия момент севиля беше забелязана, че трябва да носи тежестта на мача и го показа от самото начало. С много напреднал натиск той се възползва от първия неуспех на украинските централи да излезе напред. Грешката на Кучер беше използвана от Gameiro, за да сложи първата в сметката си. С гола Севиля нарастваше и изминаването на минутите даде да се разбере, че вторият от Севиля е по-близо от първия от украинците. Но това е футбол и когато стигнахме до последната минута на първото полувреме, Едуардо майсторски определи перфектна контра, водена от Taison, която балансира мача. Така се стигна до почивка.

което крайна

Началото на второто полувреме не би могло да бъде по-добро за Севиля. Гамейро взе пас от Кричовяк, за да вкара втория на Севиля, а Мариано с точен удар извън зоната вкара третия, първият за резултата си в Севиля. С резултата в полза, Севиля отстъпи и заложи всичко на едно срещу това, което в крайна сметка затвори мача. И двата отбора направиха промени и мачът загуби на моменти искрата, която беше предложил през първите 60 минути. Шактър опита всичко, но защитата на Севиля беше непреодолима. Севиля се класира за финала на 18 май в Базел и ще има възможността да постигне нещо историческо: три европейски титли подред, нещо, което никой отбор никога не е постигал.

Ключови точки

1. Севиля започна, като заглуши натиска на украинците, съзнавайки стила, който бразилските играчи са имплантирали в Шактар. Така 1-0 дойдоха след загуба на топката от централите на отбора, трениран от Луческу.

две. Когато Севиля беше по-добра и имаше ясни шансове да установи 2-0, украинците изравниха, материализирайки контраатака на книги. Шактар ​​вложи страх в тялото на Севиля, когато улови топката с интервали в три четвърти от полето в Севиля.

3. Унай Емери, със загубата на Крон Дели, подсили дясното крило с двойно странично (Мариано-Кока), което в крайна сметка му даде страхотен резултат с наградата на гола на бразилеца, който постави земя в средата.

4. Севиля, с резултата в тяхна полза, успя да отстъпи и да започне опасни контраатаки със скоростта на Гамейро и Витоло и не пострада прекомерно срещу Шактар, който окачи множество топки, в които Сория беше много уверена.

5. Севиля ще се изправи срещу Ливърпул на 18 май на Олимпийския стадион в Базел във финала на Лига Европа (20:45). Третият поред за Севиля, нещо историческо, което никой отбор не е постигал преди.

Главният герой

Кевин Гамейро, с двойника си, е вкарал общо 28 гола през сезона между Купата на Краля, Лига Европа, Шампионска лига и вътрешно състезание. Французинът е тотална неприятност с бързина, която го прави главоболие за съперничещи защити. Днес той победи Шактър при два неуспеха с топки в гърба на централите, които французинът контролираше, бягаше и в крайна сметка се материализира. Тук Дешан има идеален заместител на неочакваната загуба на Бензема в лицето на френския нападател през лятната Еврокъп.

Голямата цел

Севиля беше предупредила и в крайна сметка прости. И вече е известно, че който прощава, в крайна сметка го плаща. Малко преди полувремето, когато най-много психически щети бяха нанесени от гол, четиримата атакуващи играчи на Шактар ​​изтеглиха контраатака на книгата, завършила с филтриран пас към гърба на Рами де Тайсон, така че Едуардо, с красив обрат на глезена, измами Дейвид Сория при първия удар към вратата на украинците. Красива игра, която изравни играта точно преди холандският съдия да постави края на първите четиридесет и пет минути.

Информационен лист

Стадион Санчес Пижуан

Бьорн Кайперс (HOL)

Севиля (Унай Емери): Сория; Мариано, Рами, Карисо, Тремулинас (Ескудеро); Krychowiak, N´Zonzi, Banega (Кристофоро); Кока-кола, Витоло и Гамейро (Ибора).

Шактър Донецк (Луческу): Пятов; Срна, Кучер, Ракинтски, Исмаили; Степаненко, Малишев, Коваленко; Марлос (Уелингтън Нем), Тайсън (Бернар) и Едуардо (Дентиньо).

Голове: Гамейро (9 ′) и Едуардо (43 ′), Гамейро (46 ′), Мариано (58 ′).

Инциденти: мач, съответстващ на реванша на полуфиналите на Лига Европа с 60 000 зрители, където холандският рефер Куйперс предупреди Банега и Витоло от Севиля и Ракинтски, Кучер, Марлос, Срна, Едуардо, Степаненко и Исмаили в Шактар.