• Обиден урок на Реал Мадрид, особено през второто полувреме (104-81).
  • Химки се изправи през първите 20 минути, но след това се разпадна.
  • Тези от Ласо, лидери на тяхната група, на практика са класирани за Топ 16.

срещу

The Реал Мадрид, воден от Руди, Миротич и Люл, получи важна и практически решаваща победа срещу Москва Химки от 104-81 че ако не математически, ако на практика го класира за следващата фаза на Евролигата, „Топ 16“.

И двата отбора знаеха за важността на крайния резултат за виртуална класификация и най-вече спокойствието три дни преди края на тази първа фаза. Съвсем постижение в подходящо наречената група на смъртта.

Химки излязоха с всичко и показаха, че sкласирането на второ място не е по късмет, но в Мадрид издържа само двадесет минути.

Реал Мадрид имаше двойна цел ясна от самото начало, спрете Планинич и Лончар, две истински главоболия в първия крак. Следователно Пабло Ласо ретушира ​​стартовия си квинтет с Дрейпър като петно ​​за базата на руския отбор.

The Дискомфорт на гърба на Руди Те също подкрепиха този тактически вариант, който започна да генерира приходи от самото начало, благодарение на точковия успех на Серджо Лул. 10-5 след четири минути игра изглежда се съгласиха с треньора на Мадридисти, но там ефектът приключи.

За по-малко от минута Химки изпревариха 10-11 и сянката на Мадрид падна. Ситуацията почти стана хаотична, защото няколко мига по-късно резултатът беше 10-14 и най-лошият не беше резултатът, а страхът, който се досещаше по лицата на играчите.

Руди излезе като балсам и въпреки че веднага се свърза с обръча, истината е, че Реал Мадрид беше на ръба на КО до последната минута, 16-23. Реакцията дойде с 5: 0 след кражба и самостоятелна контраатака на Руди и тройка на Карол. В края на първата четвърт, 21-23.

Вторият период беше много равномерен. Мадрид се възстанови в защита и атака, но ефективността на външната стрелба на руснаците затрудни нещата. Всъщност за почти целия период таблото подкрепяше трудолюбив Химки в защита, с цената на много лични фалове и ефективен в атака.

Едва в края испанският отбор успя да изравни електрониката и да отиде в съблекалните с пирово предимство, 46-45, благодарение на тъмната работа на Фелипе Рейес.

Всичко се промени след почивката

Реал Мадрид излезе отново запушен в началото на третото тримесечие, 51-45 (мин. 21), като Химки започна да показва признаци на умора поради тежестта на извършената работа и тази на многото изпълнени лични задачи, особено сред високите им мъже.

С тази малка разлика като отправна точка, зонална защита и най-вече влизането в игра на някои мъже от пейката от Химки, разликата започна да се увеличава и Реал Мадрид, за да види победата по-ясна финал.

Руската защита стана по-твърда, отколкото не по-ефективна и свободните хвърляния на Мадрид затвърдиха предимството, 63-53 (мин. 25). Останалото беше лесно: малко повече защита на Реал Мадрид, кражби и откази, смъртоносната рецепта на белия отбор.

Отбраната на зоната и стрелбата на средни и дълги разстояния бяха единствените ресурси на руснаците срещу екип, който започна да разгръща своите възможности и много нападателни ресурси.

Руди отвори флакона с точкуващи есенции и Миротичен, доста липсващ в първите две стаи, той веднага го командирова, като изнесе цял рецитал на основите. 79-64 в края на третия период се провалиха по същество и на двамата.

The двадесет точки ясно, 84-64, Те не закъсняха, след което играчите на Реал Мадрид се изключиха от играта. Обаждане за поръчка от Ласо (87-73 за мин. 33) беше достатъчно. Химки вече не беше за много тръси.

Накрая, Рафаел Хетшаймейр оспориха своите първите минути като мадридиста.

Информационен лист.

104 - Реал Мадрид (21 + 25 + 33 + 25): Дрейпър (4), Суарес (0), Миротич (17), Люл (14) и Бегич (2) - първоначален квинтет-, Руди (23), Родригес (3), Клане (7), Рейес (10), Карол (14), Хетшаймейр (2) и Поций (8).

81 - Химки Москва (23 + 22 + 19 + 17): Августин (4), Копонен (5), Лончар (9), Реки (5) и Планинич (15) - първоначален квинтет-, Фридзон (17), Вялцев (2), Моня (19), Хвостов, Жуканенко (2), Дейвис (3) и Нилсен.

Съдии: Guerrino Cerebuch (ITA), Joseph Bissang (FRA) и Anastasios Piloidis (GRE). Пол Дейвис беше елиминиран от петима личности в 40-ата минута.

Инциденти: Мач, съответстващ на седмия ден от първата фаза на Евролигата, изигран в Palacio de Deportes в Мадрид преди 8 518 зрители.