Барса затвърждава лидерството на групата си благодарение на дубъла на хърватина, който излезе за контузения Серги Роберто

Барселона | 20 · 10 · 15 | 12:57

нуева

Новини, запазени във вашия профил

ФК Барселона победи БАТЕ Борисов (0-2) в мач, съответстващ на третия ден от груповата фаза, и с тези 3 точки и равенството на Рома в Леверкузен, засилва лидерството си в края на първия кръг, в нощта на силен студ на Борисов Арена, където Неймар с асистенциите си и Ракитич, излизащи от пейката, с целите си предотвратиха замръзване на блаугранасите.

Свързани

Целта беше ясна, да не се доверяваме, да не бъдем изненадани, както се случи с Рома (3-2), и да постигнем победата, която ще затвърди лидерството. „Блаугранас“ го направиха не със страхотна игра, а с интелигентна игра, в която те притискат пристъпи и започват да се опитват да отворят кутията и, когато го направят, имат необходимата смелост да търсят присъдата, без никога да оставят гърба си незащитен.

След като БАТЕ Борисов беше заключен и търсеше минусите, Барса знаеше как добре да прочете ситуацията и не се обърна към атаката, но се опита да играе в центъра. Без ранените Андрес Иниеста и Рафиня, и с принудителната смяна, която Серги Роберто трябваше да поиска за дискомфорт - очевидно в пубиса - през 18-ата минута, полузащитата премести топката по-бавно, по-предсказуемо, но без колебание и без риск.

Така, бавни, но твърди, блаугранасите отидоха до победата. Освен това чак в 77-ата минута БАТЕ Борисов стреля по вратата и принуди Марк-Андре Тер Стеген да се намеси извън действие, което не трябваше да вземе целта или да се намеси в изхода на топката. Барса започна много силно, с два изстрела на определена опасност в обувките на Неймар и Серджо Бускетс, по-напреднали тази вечер, когато Масчерано игра в средата.

Неймар и Ракитич демонтират белоруската отбрана

Суарес също го опита, но именно Неймар имаше по-голяма опасност в ботушите си. Бразилецът току-що бе отбелязал четири гола срещу Райо Валекано в Лигата BBVA и този път избра асистентския екип, като даде и двата гола на Иван Ракитич което беше ключово въпреки стартирането на пейката. Хърватинът излезе и преди Дискомфортът на Серги Роберто и имаше неочаквана роля, с два добри гола, които дадоха победата.

Тандемът, сформиран от Неймар и Ракитич, демонтира белоруската отбрана и предотврати Барселона ще бъде замразен в новата Борисов Арена. През първото полувреме, тройна игра, пълна с корнери и удари, не завърши с гол, нито пък ток от воле на Бускетс с дясно, който не намери врата или финишър, но Барса не се изнерви въпреки 0- 0, с които пристигна да си почине.

Залогът на БАТЕ се оформяше, но Неймар беше планирал да отиде с трите точки в Барселона. Без Меси или със Суарес да работи, за да му отвори пространства, бразилецът намери този път в Ракитич своя партньор по стрелба. Първо, в 48-ата минута, Неймар се възползва от изключването на Суарес за влизане, видя Ракитич добре и той контролира с дясната и той удари силен изстрел към отряда това направи реакцията на Черник безполезна.

След повече шансове за Барса, дантелата дойде в 64-ата минута с второто попадение на Ракитич, който го вдигна фино с външната страна на десния си багажник над Черник след добра асистенция, друг, от Неймар, който го видя да пристига отзад и поставете топката на правилното място така че хърватинът и с критерии помисли как да преодолее беларуския вратар.

Неймар имаше възможности да вкара гола си, за да затвори играта, но той беше там жалко. Освен това в последните минути БАТЕ Борисов втвърди играта и бразилецът беше обект на гняв. Този път той не влизаше в провокациите, но той се обърка във финалните метри. Играта послужи за дебюта на полузащитника на младежкия отбор Жерар Гумбау в „Шампионите“, за укрепване на лидерството и засега единственият отрицателен принос е възможната контузия на Серги Роберто.