Те загубиха с 1: 0 от ЦСКА с гол на Влашич след грешка на Кроос. Мадрид, който удари три топки, е трети след Рома 5 - Плзен 0.

Време за четене: 5 '02 октомври 2018 - 19:48 Актуализирано на 08 юли 2019

реал

Реал Мадрид падна от ЦСКА Москва (1: 0) с допуснат гол в първата минута на игра, поражение, което поставя белия треньор Жулен Лопетеги в затруднение, който е изправен пред първата си криза от встъпването си в длъжност.

Европейският шампион днес добави своя трети пореден мач, без да вижда вратата, но също така е, че отново беше изненадан в началото на играта. Както се случи по същия сценарий, стадион Лужники, с Испания в осминафинала на Мондиала, отборът на Мадрид не можа да пробие руската стена, защитен от същия вратар Игор Акинфеев. Втората единица разочарова. Чебалос не се чувстваше комфортно в нито един момент от играта. Асенсио не прие галон. А нападателят много пропусна Бейл.

Това беше упражнение в импотентност, което накара мнозина да си спомнят Кристиано Роналдо и да викат за влизането на Мариано за Бензема. Въпреки отсъствията на Рамос, Марсело, Иско и Бейл, Лопетеги не промени системата си и започна с класическите си 4-3-3. За целта той остави Модрич на пейката и представи Лукас Васкес да замени Бейл. Въпреки подозренията на треньора на Мадрид, ЦСКА излезе с четири защити и много обидна схема, която в крайна сметка изненада настоящите европейски шампиони

Нито минута не беше изминала, когато масивен пропуск на Кроос доведе до първия гол в мача. Германецът искаше първо да се върне в защита, но в крайна сметка подаде топката на хърватина Влашич, който се изправи срещу Варане, надмина го и неговият нисък удар с лява ръка надмина Навас (мин. 1). Luzhnikí, който представи запис, подобен на този на финала на Световното първенство между Франция и Хърватия, стана след това тенджера под налягане за белия отбор.

През първата четвърт час футболистите на Мадрид не дадоха право, докато руснаците не спряха да влизат като ками в лентите. Първата опасна игра на Реал Мадрид беше след двайсет минути в добра антракт от Лукас вдясно, завършил с отклонен удар на Регуилон, който бе видян много смел в дебюта си. Изглежда събуди Мадрид. И така в колективна игра Казимиро пристигна близо до зоната и бе изнесен нисък удар от шапката, изплюта от десния стълб на вратата, защитен от Акинфеев.

Учениците на Лопетеги, които не спряха да крещят в групата, напреднаха и заключиха отбора на руската армия, но отново им липсваше успех. Бензема, който удължи тревожната си резултатна суша за още един мач, опита първо от зоната, а след това и от главата, но ударът му уцели напречната греда, докато Лукас подложи на изпитание сигурен Акинфеев.

През второто полувреме Асенсио, който липсваше в действие през първите 45 минути, изглежда се събуди с два изстрела на марка на къщата извън района. Мадридци обаче бяха загубили инерция, така че Лопетеги загуби търпение и се предаде на Модрич и Мариано, които вкараха страхотен гол през първия ден срещу Рома и днес за пореден път показаха, че заслужават повече минути.

Промените едва дадоха плод, тъй като Мадрид не можа да намери дупки в гъстата руска отбрана, докато всеки път оставяше тила по-неохраняем пред опасните местни контраатаки. Всъщност Кейлор Навас трябваше да се намеси при липса на четвърт час, за да избегне втория гол. Когато не беше защитата, Акинфеев, героят от осминафиналите срещу Испания, влезе в действие, както когато изчисти изстрел с конец на Ceballos с върха на пръстите си.

Късметът също не беше съюзен с шампиона, тъй като на ръба на отстъпката Мариано се издигна над руската защита, за да завърши с глава, но поста отново избегна равенството. Преди последния свирец Варан имаше равенство в главата, но неразбираемо довърши, след което реферът изпрати директно червен Акинфеев.

Реал Мадрид, който не беше загубил в Русия от Галактикос, не можа да разбие болния фарио на Лужники, където белият отбор така и не успя да спечели.

СЪОБЩЕНИЕ:

1 - ЦСКА Москва: Акинфеев; Набабкин, Чернов, Бекао, Марио Фернандес; Биджол, Ахметов; Обляков (, мин. 90), Дзагоев (Ефремов, мин. 65), Влашич; и Чалов (Сигурдсон, мин. 78).

0 - Реал Мадрид: Кейлър Навас; Карвахал (Odriozola, мин. 42), Варан, Начо, Регуилон; Каземиро (Модрич, мин. 58), Kroos, Ceballos; Лукас Васкес (Мариано, мин. 58), Марко Асенсио и Бензема.

Цели: 1-0, мин. 1: Влашич.

Рефер: Ovidiu Hategan (ROM). Той предупреди Биджол и изгони Акинфеев с директно червено.

Инциденти: мач, съответстващ на втория ден от груповата фаза на Шампионската лига (Група G), изигран на стадион Luzhnikí пред около 70 000 зрители (две трети от капацитета).

Босненски Един Джеко отбеляза хеттрик във вторник при победата на Рома с 5: 0 на Олимпийския стадион срещу Виктория Плзен, което позволи на италианците да добавят първата си победа в група G на Шампионската лига.

Три страхотни гола на Джеко, добавени към головете на туреца Cengiz Under и холандецът Justin Kluivert те изстреляха Рома, която стигна до Реал Мадрид на второ място в група G с 3 точки, след поражението на белите срещу ЦСКА Москва, нови лидери с 4. След тежкия европейски дебют, с 0-3 поражение на стадиона Сантяго Бернабеу срещу Реал Мадрид, Рома получи Виктория със задължението да надделее и не разочарова очакванията, като наложи техническото си превъзходство от самото начало.

Поражението на Мадрид съвпадна с един от най-ниските моменти на Рома в началото на сезона, но "giallorossi" успяха да се издигнат и стигнаха до кръстовището този вторник след две поредни победи, срещу Frosinone и преди всичко Lazio в дербито. Екипът на треньора Еусебио Ди Франческо скочи на терена агресивно и се възползва от първата си възможност да продължи напред, благодарение на Джеко, който удари вратаря на съперника с нисък ляв крак на земята, което постави ангажимента надолу (m.3).

Виктория, по-подготвена в нападение, отколкото в защита, създаде няколко добри ситуации в римската зона за голове, но не успя да се възползва от тях и в крайна сметка плати за многото полета, предоставени на контраатаката на Рома. След удар с лява крака от 25 метра от турския Дженгиз Под, който разтърси напречната греда (m.29), римляните отново получиха двойното предимство чрез Джеко, който вкара гол с камшичен удар отблизо след страхотна контрола в наказателно поле (м.39).

Босненецът, който отбеляза гол само в първия ден на Серия А (Първа дивизия) през този сезон, преодоля сушата си с изключително представяне, направено от физическа и техническа сила от най-високо ниво. Вторият гол, който Виктория остави, докосна, че след като се спаси благодарение на провиденталната спирка на словашкия вратар Матус Козачик срещу Алесандро Флоренци (м. 45), капитулира във възобновяването при получаване на 3: 0 от младия Андер.

Италианският полузащитник Лоренцо Пелегрини даде страхотен пас в дупката и турското крило определи с левия си крак да увеличи преднината на рома, който допълнително увеличи маржа на 75 чрез Клуиверт, син на бившия нападател на Барселона Патрик Клуиверт. Това беше важна цел за младото крило, подписано това лято от Аякс, който стана най-младият играч в историята на Рома, способен да вкара в Шампионската лига, на 19 години и 10 дни.

В последната минута, с вече осъдения мач, Джеко завърши страхотната си нощ с глава, отбелязал крайните 5: 0 и личната си тройка. Това беше сериозен неуспех за Виктория, чийто дебют в тази Шампионска лига беше още по-ожесточен: те изпревариха две попадения срещу ЦСКА Москва, но се завърнаха с решаващ гол в последната секунда.

СЪОБЩЕНИЕ:

5. Рим: Олсен; Флоренци, Фацио, Исус, Коларов (Лука Пелегрини, м.75); Nzonzi, Cristante, Pellegrini (Zaniolo, m.75); Kluivert, Under (Schick, m.75), Dzeko.

0. Виктория Плзен: Kozacik; Резник, Хейда, Хубник, Лимберсик; Прочазка, Хросовски; Земан (Екпай, м.71), Хорава (Колар, м.65), Коварик; Krmencik (Reznicek, m.78).

Цели: 1-0, м.3: Джеко; 2-0, м.40: Джеко; 3-0, m.64: Под; 4-0, m.74: Kluivert; 5-0, м.93: Джеко.

Рефер: Pawel Raczkowski (POL). Той показа жълт картон на местния Шик (m.88) и посетител Hejda (m.51).

Инциденти: Мач, съответстващ на втория ден от група G на Шампионската лига, изигран на Олимпийския стадион в Рим преди около 50 000 зрители.