Телденциите падат 23-29 преди мощната Елда Престижио. Давиния Лопес, с осем гола, голмайстор на отбора на Гран Канария

ТЕЛДЕ | 24 · 10 · 09 | 23:30

provincia

Новини, запазени във вашия профил

Обадете се за Ro'casa. АКФИ ПРЕС

Prosolia Siid Elda Prestigio, лидер на Почетната дивизия за хандбал при жените, демонстрира такова състояние в Телде, побеждавайки Ro'casa Remudas 23-29, в мач, който доминираше от самото начало и отстояваше отлична защита.

Жените от Аликанте, които винаги бяха по-напред в електронната игра, показаха агресивно 6: 0, срещу което съперник, който използваше 3-2-1, се разби, а Алба Албадалехо напред, за да се опита да спре гостуващия голмайстор, бразилката Ана Паула Родригес.

В атака „вердилите“ може би пропуснаха украинското крило Маша Боклашчук, която поради проблеми с визите в Киев този път не можа да участва. Само головете на Давиния Лопес - пет през първия период, три от дузпи - задържаха местните в мача.

С 8-10 на таблото, Даяна Бокс, треньор на синьо-белите, поиска тайм-аут, който скоро се изплати, тъй като при две бързи атаки жените от Аликанте удвоиха своето предимство и го удържаха до почивката (9-13 ), с попадения на украинската бивша играчка на Ро'каса Анастасия Сокол, която завърши страхотен мач.

През второто полувреме и въпреки ранното изгонване на Сусана Фрейле след третото му изключване, лидерът продължи своя бизнес: ожесточена защита, бърза и ефективна контраатака и добри движения в статиката. Те постепенно увеличиха предимството си и наложиха най-голямата си търговия на пода. Междувременно Гран Канария, водена от Давиния Лопес и Лина Крликар, се противопостави на много сърце и борба и въпреки че никога не се отказаха от играта за загубени, не можаха да избегнат второто поражение за сезона.

23. Ро'каса Ремудас (9 + 14): Нарки Ернандес; Мария Лухан (3), Мариута Липан (-), Давиния Лопес (8), Лина Крликар (7), Кристина Лухан (2), Мелания Фалкон (2), Лурдес Гера; Саня Грегорч (-), Алба Албадалехо (-), Харидиан Родригес (-), Мария Гонсалес (1) и Лия Кастелано (-).

Треньори: Антонио Морено и Диего Охеда.

29. Prosolia Siid Elda Prestige (13 + 16): Aitzíbar Elejaga; Ванеса Аморос (5), Изабел Бантеро (-), Мари Крус Асенси (2), Сусана Фрайле (-), Беатрис Санчес (7), Ана Паула Родригес (4), Ланос Тригерос; Оана Сойт (5), Мария Попович (1), Силвана Илич (-), Анастасия Сокол (5) и Алисия Моранте (-).

Треньор: Даяна Бокс.

Съдии: Франсиско и Серджо Галардо Кабело - братя - от Андалусия. Те изгониха гостуващата играчка Сузана Фрейле и веднъж изключиха съотборниците й Изабел Бантеро, Мари Крус Асенси, Оана Соит и Ана Паула Родригес, както и местните жители Саня Грегорч и Алба Албадалехо.

Резултат на всеки пет минути: 2-3, 4-5, 5-7, 6-9, 8-10, 9-13 (почивка), 11-15, 13-19, 14-21, 17-23, 20- 25 и 23-29.

Инциденти: мач, съответстващ на шестия ден на Почетната дивизия на жените по хандбал -Liga ABF-, изигран днес в павилиона Rita Hernández, разположен в град Телде на Гран Канария, пред петдесет зрители.