• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Електронна поща
  • За печат

ЛОНДОН - Серена Уилямс, седмият носител в турнира на Уимбълдън и бивша номер едно в света, върна сет срещу румънката Симона Халеп и накрая се наложи с 3-6, 6-2 и 6-1 във втория кръг на турнира. Италианката Франческа Скиавоне също спечели. Междувременно китайският На Ли, скорошен шампион на Ролан Гарос, беше елиминиран.

загуби

Лисицки удари: той елиминира Ли, третият фаворит Гети Имиджис

Най-младата от сестрите Уилямс, която току-що се завърна в състезанието този месец след почти година бездействие поради контузия и болест, загуби първия сет, но успя да го преодолее и завърши с победа за един час и 47 минути.

С резултата 4-2 във втория сет, северноамериканецът спечели осем от следващите девет гейма, за да отиде до победата.

В следващия кръг Серена ще се изправи срещу рускинята Мария Кириленко (26-а), която победи тайландката Тамарине Танасугарн със 7-5 и 7-5.

Този път нямаше сълзи от Уилямс, който се разплака в понеделник, след като победи Aravane Rezai в дебюта си на централния корт.

"Щастлив съм, че мога да играя и се надявам да се подобря с напредването на турнира", каза той. "Имаше малко вятър и се чувствах малко нервен, така че просто трябва да се отпусна и да му се наслаждавам повече", добави северноамериканският, собственик на 13 корони от Големия шлем на сингъл.

Това беше четвърти пореден мач от три сета, който Уилямс изигра от завръщането си, за да се състезава миналата седмица в Ийстбърн. Защитаващата се шампионка от Уимбълдън не игра близо година поради две операции на единия крак и съсиреци в белите дробове. Предполагам, че искам да играя по-дълги мачове, защото така мога да тренирам повече “, каза той.

Schiavone, шестият носител, победи чешката Barbora Zahlavova Strycova с 7-5, 6-3 във втория кръг за един час и 45 минути.

Schiavone, в деня, в който тя навърши 31 години, успя да премине към следващата фаза за трети път в 11-те си участия на тревата на All England Club в Лондон, където ще се изправи срещу австрийката Тамира Пашек, номер 80 в класирането на ATP, която победи американката Кристина Макхейл с 6-4 и 6-1.

Миланците отнеха 56 минути, за да влязат в спорен първи сет, в който нито един от двамата играчи не беше успешен в първите си сервиси (57% ефективност за италианеца, с 61% за чехия).

Тоникът на мача не се промени във втория сет, при който и двамата стиснаха атаката си в мрежата, преди невъзможността да надмине съперника си в сервиса. След като Скиавоне излезе напред на таблото с 4-2 във втория сет, италианецът намери малко по-спокоен финален участък от мача.

Шиавоне, която защити титлата на Ролан Гарос, спечелена миналия сезон тази година, загуби на финала в Париж от китайката На Ли, играч, с когото няма възможности да се изправи в равенството на Уимбълдън до последния мач от шампионата.

Изненадата на деня беше преждевременното падане на Ли, третият фаворит и шампион тази година на парижката клей, когато загуби с германката Сабине Лисицки с 3-6, 6-4 и 8-6 за два часа и десет минути.

Лисицки, който се разплака от емоции веднага след края на мача, ще се изправи срещу японеца Мисаки Дой в третия кръг на този Голям шлем, който победи китайския Джи Джън с 6-3 и 6-1.

За втори път На Ли и Лисицки се срещнаха и в предишната им среща именно германката беше обявена за победител в Щутгарт тази година, когато тя победи азиатката в два сета.

По този начин германката, която постепенно възстановява най-добрата си форма след година с физически проблеми, беше достигнала до четвъртфиналите на този Голям шлем през 2009 г. Междувременно китайците, които току-що получиха първата си корона на „майор“, бяха достигнали квартали в Лондон през 2006 г. и 2010 г.

Сега Schiavone ще се изправи срещу австриеца Paszek Getty Images

Италианката Флавия Пенета (21-а поставена) победи рускинята Евгения Родина с 6-4 и 6-2 и очаква опонент, тъй като гала Марион Бартоли, деветият фаворит и финалист на Уимбълдън 2007, ще играе само в петък с испанския Лурд Домингес Лино поради липсата на естествена светлина.

Друго семе с по-малко тегло от Ли, но което добавя опит, като полякинята Агнешка Радванска (13-а), падна на чехката Петра Цетковска с 3-6, 7-6 (5) и 6-4. Победителят ще бъде измерен в третия кръг със сърбинката Ана Иванович (18-та), бивша кралица на веригата на WTA, която победи гъркинята Елени Даниилиду с 6-3 и 6-0.

Австралийката Ярмила Гайдосова (27-ма) победи чехкинята Андреа Хлавацкова със 7-6 (1) и 6-3 и чака датчанката Каролайн Возняцки, световна No1, или французойката Вирджини Раззано, която не се изправи срещу себе си в четвъртък защото в английската столица се стъмни.

Словачката Доминика Цибулкова (24-а) победи словенката Полона Херког с 6-1 и 6-2 и ще се изправи срещу изгряващата немка Джулия Гьоргес (16-та), която победи французойката Матилде Йохансон със 7-6 (10) и 6-2.

Унгарската левича Мелинда Чинк също напредна, побеждавайки белоруската Анастасия Якимова със 7-5, 6-3. Очаквайте съперник на предстоящия двубой между китайката Шуай Пенг, фаворит номер 20, и британката Елена Балтача.

Чехкинята Клара Закопалова победи сънародничката си Люси Сафарова (31-и поставен) с 6-0, 6-7 (3), 6-4. Следващият му съперник може да бъде рускинята Мария Шарапова, пети носител и шампион на Уимбълдън през 2004 г., която играе в петък с местната Лора Робсън.

Рускинята Надя Петрова, бивша световна десетка и двукратна четвъртфиналистка на Уимбълдън, елиминира сънародничката си Анастасия Павлюченкова (14-а) от турнира, побеждавайки я с 6-3, 6-3. И тя ще се мери с третото колело срещу украинката Катерина Бондаренко, която победи италианката Сара Ерани с 6-4, 5-7 и 6-2.

Рускинята Светлана Кузнецова, която три пъти стигна до четвъртфиналите в Лондон, направи още една крачка напред. Собственикът на два сингъла от Големия шлем и бивш No2 в класацията е посочен като 12-и носител и победи румънката Александра Дулгеру с 6: 0 и 6: 2.

В третия кръг Кузнецова, винаги борбена и агресивна, ще се изправи срещу изгряващата белгийка Янина Викмайер (19-та), която победи грузинката Анна Татишвили с 3-6, 6-4 и 6-2.