Гол на Бен Йедер прекратява съпротивата на френския отбор (1-0), по-добре през първото полувреме. Тези от Сампаоли са поставени като съ-лидери до Ювентус

лион

Спорт 27.09.2016 23:04

The ФК Севиля е победил Олимпик Лион на Ramón Sánchez Pizjuán във вторник (1: 0) на втория ден от груповата фаза на Шампионската лига, за да бъде съ-лидер с Ювентус и да си позволи да мечтае да отиде до осмия, цел, която е все още далеч, но ще бъде по-близо, ако успеят да отпечатат ритъма и играта, показани срещу галите в предстоящите мачове, с изключителни изпълнения на Серджо Рико и Самир Насри.

Само френско-алжирският Бен Йедър можеше да победи огромния Антъни Лопес, положителна изненада за нощта, тъй като вратарят на Олимпик спря всичко останало. Всъщност той не можеше да направи много малко във вратата, но Рико също има тежест в този важен триумф за Севиля, който заедно с творението на Насри по-горе бяха най-добрите в играта.

Всъщност през второто полувреме може би най-добрата Севиля ще бъде видяна досега през този сезон, с по-подчертано и по-разбираемо докосване на Сампаоли и прехвърлено на терена от играчите. Три важни точки и още за сензацията, която андалуският отбор остави, особено в края, притискайки обезумел съперник, който, макар че на няколко пъти предупреждаваше и заслужаваше да отбележи, в крайна сметка беше марионетка в ръцете на местните.

Двубоят беше на тези с две много различни лица, с едно, в което Лион имал домейна и бил синоним на опасност и друг, при който Севиля поела юздите и удавила французите, докато успели да отворят консервната кутия и да предприемат действия за присъда. Добрите представяния на вратарите, Серджо Рико и Антъни Лопес, бяха общ знаменател и за двете страни, което попречи да се видят повече голове.

След равенството в Торино срещу Ювентус, който спечели този втори мач срещу Динамо Загреб в Хърватия, Севиля постигна първата си победа, изтласкана от пълен и много активен Санчес Пицжуан, както да насърчи отбора, така и да го репресира плахо през първото полувреме, където беше Лион по-добър.

Французите имаха шансове, те носеха тежестта на играта и не видяха вратата, защото съдбата го беше помислила и защото Серджо Рико показа, че продължава да расте дуел по дуел въпреки смяната си в Сан Мамес. Вратарят на Севиля видя Фекир да удря гредата в 11-ата минута, малко след като Дардер го подложи на изпитание при инфаркт през първата четвърт час. И с 1: 0 Лион заби още една топка към гредата.

Но Севиля преодоля и се подобряваше. Изкачвайки линии, подавайки топката през творението на Франко Васкес и особено на Самир Насри, решен да покаже на Сити, че той все още е играч на много карати, ето как екипът на Хорхе Сампаоли намери успех. И точно това беше големият залог на треньора в стартовата единадесет, Висам Бен Йедър, реализаторът на победния гол.

Нападателят вкара два пъти, но този в 18-ата минута беше добре анулиран от офсайда на Ескудеро. Но след електрически старт от Севиля през второто полувреме, с много мощен и далечен удар на Насри, че Лопес спря добре, блокирайки перфектно, дойде целта от франко-алжирския. Колективна игра, започната от Франко Васкес, Н'Зонзи я постави в балон на далечния стълб и там връзката между Лучано Вието и Бен йедър завърши с целта, която отвори кутията.

Може би малка награда за Севиля, която продължава, без да изостря целта, която създава повече игра, която не затваря шансовете и се превръща в гол. Но тази вечер системата на Сампаооли се промени, с 4-4-2 с Насри на крилото и влизане към центъра, за да създаде по желание, нещо подобно на Витоло от лявата страна. И с повече присъствие в района с издиганията на крилата, той беше по-скоро това, което може да търси новият му треньор.

В Лион се откроиха Фекир, постоянна опасност през първото полувреме и Корнет. Дуо с малко име и много футбол, което вече вкара в деня на откриването срещу Динамо Загреб. Олимпик не игра лошо, но премина от повече към по-малко и го плати с поражение. От друга страна, Севиля излиза от Пижуан подсилен, факт, демонстриран от промяната от малкото първоначални свирки към затворените финални овации на трибуните за техния отбор.

Информационен лист:

1 - Севиля: Серджо Рико; Мариано, Меркадо (Колоджейчак, м.87), Нико Парежа, Ескудеро; Н'Зонзи; Франко Васкес (Ибора, м. 59), Насри, Витоло; Бен Йедър (Сарабия, м. 82) и Виетто.

0 - Олимпик Лион: Лопес; Янга-Мбива (Валбуена, м.70) Нколоу, Морел; Гаспар (Гезал, м. 79), Толисо, Гоналонс, Серги Дардер, Рибус; Фекир (Калулу, м.70) и Корнет.

Цел: 1-0, М.52: Бен Йедър.

Рефер: Бас Ниджхуис (Холандия). Той предупреди местните жители Нико Парежа (м. 56) и Меркадо (м. 84) и посетителите Гаспар (м. 71), Нкулу (м. 73) и Корнет (м. 86).

Инциденти: Мач от втория ден в група H на Шампионската лига, изигран на стадион Ramón Sánchez Pizjuán пред около 37 000 зрители, включително близо четиристотин фенове на Лион. Терен в добро състояние.