Украинският отбор стига до четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път в историята си

Спортно писане | 09 · 03 · 11 | 00:38

влиза

Новини, запазени във вашия профил

Шахтьор Донецк потвърди силата си у дома, което стана очевидно в последните им мачове, да прокара дуела с Рома (3: 0) и да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път в историята си.

Украинският отбор прие италианеца с квалификационния кръг след триумфа си в първия мач в Рим (2-3), а Донбас Арена все още е крепост.

Шахтьор изчака конфронтацията, стимулирана от непобеденото състояние на техния стадион, който е спечелен в последните единадесет мача, срещу противник, притиснат от необходимостта от победа и който търси вътрешна стабилност след смяната на треньора.

Ситуацията беше по-лоша за картината на Виченцо Монтела, отговорен за Рома след уволнението на Клаудио Раниери на 21 февруари, след четвърт час. Когато Шахтьор излезе напред.

Действие на бразилеца Вилиан се възползва от чеха Томаш Хубшман, който победи Дони.

Рома се опита да реагира и засили своя натиск върху украинския отбор, който се радва и притиска условията им в контраатаката. Отборът на Монтела обаче пропиля възможността да се върне в играта около половин час.

Фаулът на Хенрик Мхитарянм над Марко Бориело бе наказан с дузпа. Самият италиански нападател стреля, който бе спрян от вратаря Андрий Пятов.

Трудностите на гостите бяха подчертани на ръба на полувремето, когато френският защитник Филип Мексис, който бе видял жълт картон в първите минути, беше изгонен.

Сблъсъкът приключи по време на игра, когато бразилецът Вилиан се възползва от центриране на хърватина Дарио Срна, за да вкара втория гол и да осъди равенството.

Шахтьор подписа своята партия три минути от края с гол на бразилеца Едуардо, който влезе в играта за Дъглас Коста.

3 - Шахтьор Донецк: Андрий Пятов, Дарио Срна, Дмитрий Чигрински, Ярослав Ракицки, Разван Рат, Хенрик Мхитарянм (Алекс Тейшейра, м.67), Томаш Хюбшман, Дъглас Коста (Едуардо, м.60), Жадсон, Вилиан и Луис Адриано (Марсело Морено, м. 75).

0 - Рома: Дони, Никола Бурдисо, Хуан, Филип Мексес, Джон Арне Рийзе, Родриго Таддей (Алеандро Роси, м. 46), Даниеле Де Роси, Давид Писаро, Симон Перота (Джанлука Капрари, м. 86), Мирко Вучинич ( Матео Бриги, м. 66) и Марко Бориело.

Голове: 1-0, м. 18: Томаш Хюбшман; 2-0, м. 58: Вилиан. 3-0, м.87: Едуардо.

Рефер: Хауърд Уеб (ING). Той изгони Phillippe Mexes (m.41) за двоен жълт картон. Той предупреди Мхитарянм и Срна от Шахтьор, а Дейвид Писаро и Симоне Перота от Рома.

Инциденти: втори мач от осминафиналите на Шампионската лига, игран на Донбас Арена в Донецк.