МАДРИД, 16 (EUROPA PRESS)

дарио

След като спечели златния медал във Ванкувър 2010 и Сочи 2014, Келоня допълнително разшири рекорда си в ски бягането и повтори триумфа си в Спортен парк Алпенсия, където победи норвежеца Симен Хегстад ​​Крюгер с 18 секунди, докато руснакът Денис Спицов завърши подиума.

В скоростните ски Майер се възстанови от разочарованието си от теста за спускане и сложи край на историческата хегемония на Норвегия в супергигантския тест, като се провъзгласи за победител преди швейцареца Бийт Феус и норвежеца Кетил Янсруд.

В женската категория фаворитката Микаела Шифрин се провали и дори не стигна до подиума ден след царуването в гигантския слалом. Hansdotter се възползва от него, за да закачи златото само с пет стотни дохода на швейцарския Holdener. Австрийката Катарина Галхубер, без никакъв подиум в Световната купа, изненада с бронза.

В грандиозното състезание по висш пилотаж, Хана Хускова даде на Беларус първото злато в тези игри пред китайците Син Джанг (сребро) и Конг Фаню (бронз), докато при модалността „сноуборд крос“ при жените, тестът, в който Регино Ернандес спечели бронз, италианката Микела Мойоли спечели побеждавайки 16-годишната французойка Джулия Перейра де Соуза. Чехията Ева Самкова, която защитаваше олимпийския си трон, трябваше да се задоволи с бронз.

Освен това в пързаляне с кънки Холандия показа обичайното си господство и Esmee Visser спечели, измествайки тройната олимпийска шампионка, чехкинята Мартина Сабликова (сребро), с бронза за рускинята Наталия Воронина, докато в мъжкия скелет южнокорейският пилот Юн Сун-бин развесели публиката, като се провъзгласи за победител. На подиума го придружиха руснакът Никита Трегубов (сребро) и британецът Дом Парсънс (бронз).