Отборът на Диего Мартинес загуби с 1: 0 от ПСВ Айндховен

сладко

Гранада CF загуби този четвъртък в Естадио Нуево Лос Карменес 0-1 срещу ПСВ Айндховен, първо поражение на испанския отбор през този сезон в континентална конкуренция, което обаче не пречи се класират за осминафиналите на Лига Европа благодарение на поражението на гръцкия ПАОК срещу кипърския Омония Никозия (2-1), в другия мач от групата.

Гол на холандците Дониел Мален В последния отрязък от първото полувреме това позволи на PSV да спечели, което беше по-добре за един час срещу Гранада, който натисна в търсене поне на равенство през последния половин час и натрупа много шансове да го получи.

Гостуващият отбор искаше да понесе тежестта на шока от самото начало, въпреки че първият път беше за андалусийците с глава с глава на португалеца Домингос Дуарте след ъглов удар.

ПСВ затвърди господството си от притежание на топката и холандецът Donyell Malen пропиля чиста опция за гол в 20-ата минута, защото неговият плътен удар не намери гол.
Гранада отговори, опитвайки се да се възползва от пропуските, оставени от офанзивен ПСВ със скорост, с удар в откровена позиция на Роберто Солдадо, който отхвърли защитата на съперника.

Португалският вратар Руй Силва се намеси успешно при директен свободен удар от германския бранител Филип Макс, което създаде много опасност на лявото крило на Айндховен.
Когато изглеждаше, че Гранада контролира по-добре ПСВ, беше 0-1, в 38-ата минута, при безспорното пристигане на Макс на негова страна, за да постави нисък център, който Мален завърши първи.

Преди почивката отборът, воден от Диего Мартинес от определени фигури, успя да изравни, което още един ден беше едно от най-добрите му нападателни оръжия, но ударът на Герман Санчес мина встрани.

Сценарият на играта не се променя много след почивката, тъй като ПСВ продължи да командва, което се радваше на още един добър шанс в ботушите на холандеца Дензъл Дъмфрис, който накара Руи Силва да работи.

Диего Мартинес се опита да активира своя с излизането на терена на французина Димитри Фоукие и колумбиеца Луис Суарес, който може да бъде обект на дузпа от швейцарския вратар Ивон Мвого, която съдията не подсвирна, при първата топка, която докосна.

Замените подобриха Гранада, която се радваше на два много ясни шанса да направи равенство чрез венецуелците Дарвин Махис, най-добрият местен играч, и Янгел Ерера, въпреки че нито един от двамата не успя да завърши добре.

Играта беше много отворена през последния половин час и двамата вратари спасиха своите, Руи Силва срещу израелеца Еран Захави и Мвого срещу, отново, Янгел Ерера.

Гранада търси с всички равенства в последния участък на мача, пристигайки редовно и с относителна яснота в съперничещата зона срещу ПСВ, фокусиран върху защитата на доходите си и което в крайна сметка също постигна като испански отбор своята математическа класификация за следваща фаза.

ЛИСТ ЗА ДАННИ
0 - Гранада CF: Руй Силва; Валехо, Домингос Дуарте, Жерман (Foulquier, м. 56), Карлос Нева; Гоналони, Янгел Ерера, Луис Мила (Хорхе Молина, м. 76); Алберто Соро (Луис Суарес, м. 56), Махис и Солдадо (Антонио Пуертас, м. 83).
1 - ПСВ Айндховен: Mvogo, Dumfries (Baumgartl, m.71), Teze, Boscagli, Max; Сангаре, Росарио, Гоце; Мадуеке (Захави, м.38) (Хендрикс, м.88) Гапко и Мален.
Цели: 0-1, m.38: Malen.
Рефер: Рой Рейншрайбер (Израел). Той показа жълт картон на местните Домингос Дуарте (м. 18), Жерман (м. 27) и Махис (м. 76) и на посетителите Сангаре (м. 40) и Гоце (м. 61).
Инциденти: Мач, съответстващ на петия ден от група Е на Лига Европа, изигран на стадион Нуево Лос Карменес в Гранада при затворени врати