Чехия побеждава Швейцария с минималното, което заслужаваше повече в мач с нисък футбол

Швейцария се нуждаеше от победа. В крайна сметка вчера беше премиерата на неговата Еврокъп. Той имаше история на своя страна - само веднъж домакинът започна турнира с поражение - тълпата на великолепния парк Сейнт Якоб и необходимостта да донесе победа на Алисия, съпругата на неговия ветеран треньор, Джабоб ' Коби 'Кун, който от дни е в болницата заради припадък, довел до сериозни физически проблеми. В Базел обаче нямаше поетична справедливост и победи този, който най-малко го заслужава - Чехия (0-1), който вкара единствения си удар между трите костюма.

партито

Как може иначе в игра с малко футбол, целта дойде случайно, след швейцарски провал в центъра на терена, няколко борби и странен удар, почти чуро, от Сверкос, който празнуваше гола, докато защитата погрешно поискано офсайд. Голът на Чехия откри турнир, в който 16 отбора, общо 368 играчи, ще се борят за футболния трон на Стария континент. Фактът, че сблъсъкът е спечелен от този, който най-малко го заслужава, само увеличава репутацията, че Еврокъп, за разлика от Световната купа, е най-отвореният шампионат - девет комбинирани са го спечелили, в сравнение с шест в Световната купа.-.

Вчера беше среща на неточности, нерви, голям натиск и малък успех. Тактическата твърдост беше преодоляна и липсваше техника. Само контраатаките и края на второто полувреме, с по-отворени линии на двата отбора и по-уморени защитници, замъглиха усещането, че началото на турнира е разочароващо.

Швейцария започна мача силно. Той стреля повече към вратата, най-вече благодарение на Фрей, и понесе тежестта на мача. Защо загуби тогава? Наред с други причини, поради липсата на успех в последните метри, богатството под пръчките на чешкия вратар Чех и абсолютната липса на техническо качество в швейцарските редици, осъдени да злоупотребяват с дълги топки и луди състезания в групата, за да достигнат съперничещият гол.

Контузията на Фрей

От друга страна, Швейцария беше отличена. Той знаеше как да преодолее загубата на Фрей, който напусна терена в сълзи поради контузия на лявото коляно през първото полувреме и се завърна във финалната част на мача с патерици, за да развесели съотборниците си. В онези моменти, когато Швейцария натискаше най-силно и се канеше да изпревари през Якин, ударът дойде от Сверкос.

Швейцарците бяха разочаровани, бавно се възстановяваха и когато го направиха, с целия екип, беше твърде късно. Това им даде време за двоен шанс от Barneta и Vonlanthen, които завършиха напречната глава, когато просто трябваше да я натиснат. В крайна сметка Чехия, която се оказа заключена в техния район, взе победата. Понякога е достатъчно малко.