Белгийският вратар пострада по време на мача на Шампиони оспорен този вторник срещу Вещици стомашен проблем, който го накара да се оттегли от терена на полувремето и не излезе, за да завърши останалите 45 минути, мястото му беше заето от французите Алфонс Ареола в мач, завършил с равен резултат в два след Реал Мадрид трябваше да преодолее 0-2 срещу него.

което

Причината поради която Тибо Куртуа Той беше сменен на полувремето. На първо място беше малко изненадващо, но скоро след това се разбра, че поради стомашни проблеми на вратаря му попречи да продължи играта. Това не е само лека болка в стомаха, тъй като белгийският вратар трябваше да бъде обгрижван с максимално внимание от медицинския екип на Мадрид и захранван със серум, защото отслабна с два килограма (Истинската причина за свирките пред Куртуа в Сантяго Бернабеу)

И до днес играчът е стабилен, но все още е болен и със симптоми на дискомфорт, той е на мека диета, последвана от Клуба, за да поддържа специализирано лечение, и това води до възстановяване Куртуа по възможно най-ефективния и бърз начин. Сигурността на вратаря и правилното му възстановяване е най-важното в този момент.

Ситуацията с вратаря не означава, че той трябва да бъде в пълна почивка, без да напуска леглото, той не може да тренира нормално с групата или да се изложи на големи усилия, които вредят на здравето му, но е съвместимо с започването на някои нежни сеанси във фитнеса и се упражнява малко по малко, което е това, което Клубът прави, това, което е сигурно е, че той няма да стигне до мача в лигата в събота граната.