МАДРИД, 28 (EUROPA PRESS)

ролан

Испанският тенисист Рафа Надал започна този понеделник, защитавайки титлата си на Ролан Гарос, третият и последен "Голям шлем" за сезона, със солидна и бърза победа (6-4, 6-4, 6-2) срещу беларуса Егар Герасимов.

Дебютът на дванадесеткратния победител на „великия“ парижанин беше трезвен, без излишна суета, но и без повече проблеми от първоначалния недостатък в третия сет при първи реален контакт с новите условия и топките, които ще имат назначаване на тази година извън обичайните ви дати.

Играчът на манакори инвестира малко повече от два часа, за да се отърве от първия си съперник, упорит и мотивиран да играе по сценарий като този на Филип-Чатрие в първия си двубой с Балеарските острови, което го притесни само в началото на третия и последния сет когато се счупи и беше 2-0. Отговорът на Испания беше поразителен с шест мача, за да затвори пропуска си във втория кръг, където ще бъде измерен американецът Макензи Макдоналд.

Надал отлежава мача от самото начало, той не бърза да го затвори и не прощава малкото отстъпки, които му направи беларусът при сервиса в първите два сета. Всъщност неговият съперник можеше да му създаде проблем само когато ралитата бяха кратки, но след като бяха дълги, световният номер две беше много платежоспособен. Астуриецът затвори дебюта си в Париж с 32 победи, 20 непринудени грешки и, както обикновено в този тип мач, премина от по-малко на повече.

Шампионът излезе чист, подкрепен от опита си и на първо място се опита да не вдигне морала на Герасимов със своя сервис. Манакори, след проблемите в последния си мач в Рим срещу Диего Шварцман в това отношение, беше доста солиден до третия сет, където отслабна малко повече с втория сервис. В първите мачове обаче той загуби само осем точки в цялата игра.

Надал също беше верен на сценария си за тези мачове, с паузи за фина настройка на тениса си. Първият му „брейк“ в петия гейм беше достатъчен, за да сломи съпротивата на беларуса, който се опита да остави добър имидж и въпреки постепенно загубения сервис, не можа да избегне загубата на своя сервис в началото на втория сет в единствения отстъпка, която той имаше. Той даде.

С два сета испанецът имаше своя „най-лош“ момент, когато загуби сервиса си и откри неочаквано 2: 0. Той реагира мигновено и блестящо, за да сложи край на опциите на Герасимов, който също се нуждаеше от медицинска помощ при проблеми с десния крак.

CARREÑO, RAMOS AND MARTÍNEZ, ВТОРИ КРЪГ, "FELI", ЕЛИМИНИРАН

В мъжкия отбор денят на Откритото първенство на Франция беше много положителен с рейтингите също на Пабло Кареньо, Албер Рамос и Педро Мартинес и отпадането на ветерана Фелисиано Лопес.

Астурианецът, полуфиналист на последното US Open, се отърва от австралиеца Джон Милман, когото победи в три сета с платежоспособност 6-3, 6-2, 7-5, в мач, в който реагира навреме, за да предотврати мача от завършващ. Плъзнете надолу до полунощ, когато той изигра пет поредни мача, губейки 5-2 и губейки само една точка през последните три. Аржентинецът Гуидо Пела ще бъде следващото му препятствие.

Каталунецът Алберт Рамос също беше твърд, когато остави френския Адриан Манарино с ясни 6-4, 6-3, 6-0 и се изправи срещу унгареца Мартон Фучович, който даде една от изненадите за деня, като премахна четвъртата глава от поредицата. Руснакът Даниил Медведев 6-4, 7-6 (3), 2-6, 6-1.

Накрая, Педро Мартинес, класиран от предишния кръг, дебютира с ускорена победа над австралиеца Александър Вукич (7-5, 6-4, 6-0), първият в основната схема в Париж и това ще доведе до втори кръг с казахстанския Михаил Кукушкин, който демонтира италианеца Фабио Фогнини (7-5, 3-6, 7-6 (1), 6-0).

Напротив, Фелисиано Лопес не успя да завърши пълната сесия в „Армада“ при мъжете, след като падна от германеца Даниел Алтмайер, 187 в Световната купа и също се класира в предишната, който спечели 7-6 (1), 6-4, 6- 4.

Що се отнася до фаворитите, австриецът Доминик Тийм, финалист в последните две издания срещу Рафа Надал и скорошен шампион на US Open, също започна силно с победа с 6-4, 6-3, 6-3 над хърватина Марин Чилич.