murcia

UCAM Murcia влезе в историята не само за класиране на финалната четворка на Баскетболната шампионска лига, но и за постигането й през сезона на дебюта си в състезанието. Това беше път, пълен с успехи, които все още могат да се подобрят

Монако, AEK от Атина и германският MHP Riesen Ludwigsburg също са се класирали.

През миналия сезон UCAM Murcia направи своя дебют в континентална конкуренция, достигайки Топ16 на EuroCup. В тази кампания, второто му европейско участие го накара да дебютира в Шампионската лига по баскетбол, турнир, в който той направи брилянтно представяне, което го накара да се класира за финалната четворка, която ще се играе от 4 до 6 май в място, което предстои да бъде определено.

Комплектът от Ибон Наваро започна пътуването си в този BCL на 11 октомври 2017 г., приемайки на своя корт Хапоел Холон, когото той надмина след равен мач и участва в завръщане в последните минути ( 78-76 ).

Това беше първата победа и беше последвана от тази, постигната на корта на Енисей Красноярск, по-късно признавайки четири поредни поражения, които не предвещаваха добри резултати за отбора на Мурчиан.

Въпреки това триумфите се завърнаха, до пет поред, за да завършат първата фаза с баланс от 7-7 и една четвърт от групата си, позиция, която им даде прохода в квалификационните кръгове за титлата.

Шампионът не беше пречка

Двойките на осминафиналите бяха известни през февруари миналата година и късметът беше, че UCAM Murcia се изправи срещу все още актуалния шампион, Тенерифе Iberostar.

В първия мач, игран на корта на Пименторос, имаше силно оспорван двубой от началото до финала, който доведе до победа в ауринегра само с пет точки ( 66-71 ).

Седмица по-късно, Сантяго Мартин това би било сцената на най-важния мач до този момент и за двата отбора. Брад Олесън (20 точки с 6/8 в тройки) и Августо Лима (10 + 9) накара отбора си да победи a Iberostar Тенерифе който се опита, но не успя да преодолее интензивността, наложена на пистата от неговия съперник.

Успехът на екстериора на Murcian в крайна сметка осъди сблъсъка и равенството ( 72-83 ). Тези от Ibon Navarro написаха нова страница в историята си и попаднаха в четвъртфиналите на Шампионската лига по баскетбол, където ги очакваше турският Pinar Karsiyaka.

Първата голяма битка

След като победи шампиона, UCAM Murcia трябваше да се изправи срещу Pinar Karsiyaka, на последната стъпка преди спора за Final Four. Тези два отбора вече се бяха виждали в първата фаза на състезанието, тъй като и двамата бяха в група А.

След това двата мача, които изиграха, доведоха до победа на турския отбор - в Matchday 5 в Мурсия от 91-96 и в Matchday 12 в Измир от 79-72 - което даде на мъжете на Александър Трифунович известно фаворизиране на това кръстовище. Но реалността показа, че нищо не се казва предварително.

UCAM Murcia успя да оцелее в турския ад, като спечели с 14 точки в първия мач ( 65-79 ), след мач, в който той трябваше не само да се изправи срещу своя съперник, но и враждебна среда и хиляда и една неблагоприятни ситуации, които не направиха нищо повече от стимулиране на някои играчи, които знаеха как да се изолират от всичко, за да постигнат блестяща победа.

Повече от час почивка, тъй като катастрофата не можа да бъде възобновена поради повреда в таблото; хвърляне на предмети на пейката и на пода; изгонването на до четирима играчи от UCAM Мурсия за няколко минути ... Имаше много инциденти, но никой от тях не можа да попречи на победата на посетителя. Победа, която постави равенството на правилния път и остави Мурсия много близо до Финалната четворка.

Реваншът, изигран тази сряда в Мурсия, беше изживян с максимална интензивност и от двата отбора. Докато през първото полувреме местните жители поеха контрола в електрониката, макар и с много кратки предимства, след почивката Пинар Карсияка сложи цялото месо на скара, знаейки, че възможностите им изчерпват. Въпреки това, UCAM Murcia не загуби лице до катастрофата и знаеше как да отсече всеки опит на своя съперник да открие разлика, която винаги оставаше под 10 точки.

Подтикван от феновете си, той попречи на турския отбор да бъде близо до завръщането по всяко време и, напротив, се бори до края за победа, която в крайна сметка пристигна, за да завърши подвига по възможно най-добрия начин (81-72 ).

По този начин отборът на Ибон Наваро успя да отпразнува със своя отбор и в голяма степен класирането, за първи път в историята им, за Европейски финален четири.

Финалната четворка, следващия май

След като целта бъде постигната, UCAM Murcia ще трябва да изчака следващите няколко дни, за да разбере как ще продължи пътя си в това състезание. Равенството ще определи кой ще му бъде съперник на полуфиналите, както и кой ще бъде вторият двубой, от който евентуален съперник ще излезе в мача за титлата.

Финалната четворка ще се играе от 4 до 6 май на място, което все още не е определено.

При второто си участие в Баскетболната шампионска лига, Монако се завръща да играе на Финалната четворка и ще го направи след почти перфектно състезание, където са загубили само два мача. Френският отбор показа реалността на своето фаворизиране, като завърши лидера на група А (13-1), загубил само на пистата Пинар Карсияка през последния ден и с всичко решено. Още на четвъртфиналите той измести Стелмет Зелона Гора от пистата (90-60 във втори мач) и победи Банвит, след като спечели на турската писта и загуби с минимум в реванша.

Именно в равенството срещу турския отбор фигурата на Джералд Робинсън, автор на 48 точки между двете страни. Предпазителят се откроява с физическа сила и вертикалност, когато е обърнат към пръстена. Плюс това той е средно 38% при тройки. Заедно с Робинзон се откроява и базата Dj Cooper (6,4 точки и 6,5 асистенции). Въпреки че е по-малко актуален през този сезон, не трябва да забравяме триплетното качество на старец, известен такъв, какъвто е. Серги гладир. В картината се откроява гигантската фигура на босненеца Елмир Киканович, въртене с фина китка (15 точки) и който може да има най-голямата си слабост в защита. Да ви помогна е Крис Евънсфизически мощен играч, който се открои с малко над 13 точки и четири борби на мач. Внимание към това, което можете да направите Дамян Рудез след като се присъедини към френския отбор преди няколко дати. Хърватският мощен нападател пристига след периода на Валенсия с мисията да отвори пистата с външното си изстрелване и да помогне за отскока.

MHP RIESEN LUDWIGSBURG

Германският отбор достига до Финалната четворка след страхотна групова фаза, където завърши на второ място в група В, равен с Iberostar Tenerife при 14 победи и само две загуби. С този емоционален тласък, отборът на Людбигсбург победи Олденбург в първия мач от осминафиналите и остави равенството, осъдено, като ги победи с 25 точки. Най-лошият сценарий направи второ равенство срещу германския отбор, тъй като в първия мач загубиха у дома срещу Меди Байройт. Пет точки бяха кратък марж, но трудни за нечия друга писта и въпреки това, MHP Riesen успя да завърши великолепна последна четвърт (17-27), за да преодолее равенството и да удостовери присъствието си в страхотната последна фаза.

Без големи звезди името на Томас (11,5 точки и 4,2 борби) се откроява в състава на MHP Riesen. Той е мобилен и атлетичен център, който се откроява със силата си, когато е изправен пред коша, като неговата отборна страна е най-забележителният аспект на играта му. Заедно с него, Адам валековски е основата, която поставя защитата в германската отбрана. Играта му е по-скоро класически пивот, но той формира интересна двойка с Walkup с добра химия. Навън, Керрон Джонсън поставя поръчката, докато точките пристигат от ръката на електрическия Дейвид Макгрей играч, който да вземе предвид, но нередовен. С него се открояват Джъстин сеърс Y. Дуейн Евънс, двама много атлетични нападатели, които могат да играят четири поради тяхната отскочителна способност (Еванс е средно повече от шест борби), но които имат слабото място в лошото си стрелбище.

Класика на континенталния баскетбол се завръща в елита и атинският отбор ще играе на финалната четворка на Баскетболната шампионска лига, след като показа най-добрата си страна в равенството на четвъртфиналите и победи SIG Страсбург. И е, че АЕК Атина нямаше лесна първа фаза и само средното ниво в четворна равенство (8-6) с Меди Байройт, Мовистар Естудиантес и Умана Риер Венеция им позволи да бъдат трети в групата. Във втория кръг изглеждаше, че пътят му ще приключи, когато Нюмбург го победи в Атина с 88-98 г. След това обаче възникна историческата атинска гордост и в Чехия те се върнаха печеливши с 11 точки (14-29 през последната четвърт ) благодарение на бруталната игра на Мани Харис (36 точки). Още на четвъртфиналите Атина кипна, за да победи SIG Страсбург, а АЕК Атина успя на реванша да задържи френските опити за преодоляване на равенството.

Звездата на този АЕК Атина е не друг, а ескортът Мани Харис. И то е, че не само той беше героят в квалификациите, но много от атаките на атинския отбор минават през неговите ръце. Харис (избран играч на ден 14) е четвъртият голмайстор на състезанието, като средно над 14 изстрела на игра за средно почти 18 точки на игра. Той е епицентърът на гръцката атака, въпреки че вътрешната сила на а Ловецът на Винс (малко повече от 10 точки на игра и 4,4 борби), която не предлага ценна игра, но е силна и решаваща. Какво още, Душан Сакота (13,9 точки) и защитника на точки Майк Грийн (11,3 точки и 5,2 асистенции) са други имена, които трябва да се вземат предвид в отбор, чиято основна сила е в тежестта на историята и увереността, спечелена след спечелването на Купата на Гърция ... с Мани Харис от MVP.