Андалусийците спечелиха с голове на Ракитич и Мунир в 95-ата минута и ще играят първо място срещу Челси на 2 декември на Санчес Пизуан.

Време за четене: 3 '24 ноември 2020 - 18:01 Актуализирано 23:45

шампионска

✌️ Краснодар 1 - @SevillaFC 2

⚽️ Севилистите се класираха за осминафиналите на #ChampionsLeague pic.twitter.com/4lrTdYxWGb

- Време за възпроизвеждане (@tjcope) 24 ноември 2020 г.

Севиля постигна героична победа във вторник в 95-ата минута срещу Краснодар (1-2), която запечата тяхната квалификация за нокаут етапите на Шампионската лига.

Тъй като Челси също спечели в Рен със същия резултат (1-2), сега ще остане само да реши в следващите два мача кой отбор е първият в групата.

Всичко изглеждаше добре за Севиля, когато Ракитич вкара след четири минути, но "биковете" не си позволиха да се бият, напреднаха в линии и изравни след почивката.

Едва през последната четвърт час учениците на Жулен Лопетеги, които бяха блестящи в промените, поеха отново командването и взеха трите точки.

Предвид липсата на десни защитници, испанският треньор избра да започне с Кунде отдясно и постави сръбския Гудел в центъра на защитата заедно с Диего Карлос.

Междувременно руският отбор започна с много обиден състав с французина Реми Кабела, който вече се е възстановил от коронавируса, като основна новост, но той не можеше да разчита на стартовия си вратар, Сафонов, болен от COVID-19.

Късметът се усмихна на Севиля от самото начало. Неуспех при излизане на топката от Газински беше използван от Окампос за галоп надолу вдясно, надминаване на Рамирес и преминаване в зоната.

След това Кунде, който беше много уверен в дясното крило от началния удар, подложи на изпитание руския вратар в друга контраатака, въоръжена от Окампос. Той наряза бразилеца Кайо, но ухапаният му удар бе изчистен от Городов.

Играта беше там, където испанският отбор искаше. Гол в дисагите и местните жители не успяха да преодолеят натиска на севилистите по целия терен.

След половин час Краснодар се канеше отново да се застреля в единия крак. Шведът Берг докосна топката с една ръка, но съдията прецени, че играта е неволна и не посочи дузпа.

Местните се събудиха едва в последните минути на първото полувреме. Няколко загуби на посетители в центъра бяха достатъчни, за да дадат живот на руския отбор.

Кабела обаче беше единственият, който наруши целта на Севиля след добър стаж, но слабият му удар отиде в ръкавиците на Ваклик.

Краснодарски напреднали линии след почивката с влизането на бразилеца Вандерсон. Първо Клаесон подложи на изпитание вратаря на Севиля, а след това Кабела имаше непобедим шанс да отбележи изравнителния гол.

Гуделл не успя да извади топката, французинът я открадна и се изправи срещу Ваклик, надмина го и когато изглеждаше, че празният гол е неизбежен, Кунде се появи и докосна топката достатъчно, за да бъде изплюта от гредата (мин. 49).

Предупредиха Севиля. Лопетеги не искаше изненади и представи Джордан на терена за Оскар. Испанският отбор искаше да си върне контрола.

Партията стана подгласничка. Оливър излезе нетърпелив и намери съюзник в много активен Мунир. Севиля не беше доволна.

Идриси имаше победния гол в ботушите си при контраатака, но ударът му след дриблиране към Смолников беше изчистен по чудо с лицето на Городов. Промените на Лопетиги започнаха да работят.

Последните минути бяха обсада на sevillista. Руският екип беше изчерпал бензина. Лопетеги имаше много амбиции, но му липсваше креативност.

СЪОТВЕТСТВАТЕЛЕН ЛИСТ

1 - Краснодар: Городов; Смолников, Мартинович, Кайо, Рамирес; Газински, Кабела (Уткин, мин. 85), Олсон (Вилена, мин. 67); Claesson (Chernov, min.84), Suleymannov (Wanderson, min.46) и Berg (Ari, min.67).

2 - Севиля: Ваклик; Ескудеро (Рекик, мин. 61), Гудел, Диего Карлос, Кунде; Фернандо, Оскар (Джордан, мин. 53); Ракитич (Оливър, мин. 61), Окампос (Идриси, мин. 72), Мунир; и Де Йонг (En-Nesyri, мин. 72).

Рефер: Марко Гуида (ITA). Той предупреди Сюлейманов и Йордания.

Инциденти: мач, съответстващ на четвъртия ден от Шампионската лига, изигран на стадион Краснодар пред 10 000 зрители.