Отборът на Хуарес слезе от Нижни Новгород, обсаден от загубите на тримата си най-добри играчи. Руската съпротива продължи само двадесет минути и през втората част сетът беше 24-45 в полза на UCAM

Поставяйки победата в подходящия контекст, тъй като Нижни Новгород стигна до сблъсъка срещу мурчанина, вече намаля, за да продължи да губи войски в мача, но заслужаващ триумф на мурчанина, за да изчисти образа от миналата неделя във Витория, когато те бяха смазани от 44 точки на разграничение.

остава

Само два дни по-късно и с пътуване от над 4000 километра между тях, UCAM победи своя съперник с повече от двадесет гола, за да остане непобеден в Европа и да продължи своите квалификационни задължения. От страна на Нижни Новгород жертвите не са никой. Без да можем да играем, открихме, че Крис Черапович, полски нападател, изкушен от UCAM в миналото, все още има около две седмици навън поради счупена кост в ръката си, а Владимир Драгичевич, който граничеше с дабъл-дабъл на мач, също не носеше къси. За да бъде нещата още по-лоши, през първата четвърт беше контузен Кендрик Пери, начален пазач, който вкарва около двадесет точки на вечер. И тъй като всичко е бълхи за кльощаво куче, Попов, неговият стартов център, извърши пет фаула за по-малко от десет минути време на корта.

Но отборът на Хуарес също заслужава справедливото им признание. И макар да не може да се каже, че той спечели, като коригира офанзивни аномалии, интензивността на Мурсия беше по-голяма от тази на Русия през почти целия мач. Отношението на воина беше отново в сърцето на UCAM и точно това позволи да се удари първо, досаждайки Нижни, който загуби десет топки и пропусна същия брой изстрели, ситуация, която се декантира от страна на Мурсия от съединението от вътрешната страна между Кейт и Делия (10-19, края на първото тримесечие).

Пери (2), Комолов (5), Узински (7), Родерик Одом (7) и Попов (5) - стартиращи пет-, Браусар (-), Гудумак (7), Астапкович (3), Жбанов (-), Стребков (8), Топоров (4) и Бабурин (3).

Клооф (13), Дойл (18), Рохас (1), Соко (14) и Тумба (11) - започвайки с пет-, Еду Дуран (-), Алекс Уртасун (6), Кейт (4), Делия (3) и Букер (2).

Но не, UCAM все още не може да се похвали с обидна последователност. Нижни нямаше да играе със същия бастарнизъм от самото начало през цялата игра, той вдигна линии в защита и, въз основа на динамичността на Пери и щетите на Гудумак от вътрешната страна, той одобри 12-0, за да започне втората четвърт и удари връщане към мача (22-19, минута 14). Отне пет минути на UCAM, за да добави първия си кош, и това от ръката на злощастен Дойл, но въпреки че беше записано да добави, руснаците също забавиха от настъпателния отскок - дори през първото полувреме -, където Тумба допринесоха значително, така че играта остана в равенство и с повече от едно прозяване на трибуните (27-27), тъй като между двата отбора те бяха отбелязали само 18 от 66 опита за терена.

Звукът на обръча беше достигнал Нижни Новгород, за да не мърда оттам. Точкуването на кошница струва повече от един свят. За руснаците те пропуснаха тримата играчи, призовани да бъдат техните най-добри голмайстори (Пери, Черапович и Драгичевич), тъй като американската им база беше извън действие поради мускулни болки в гърба. Попов, млад център с добри маниери, но с малко интелигентност, извърши два бързи фаула и много често при рестарта да бъде изгонен с оставащи 17 минути в играта. Сега или никога за UCAM.

Нижни, който дойде в катастрофата с увреждания, загуби поради контузии и фалове от други големи референти

Студентите ще отнемат време, за да се възползват от случая, преди който са били, но големият брой грешки в изстрела на местния отбор са причинили повече от оксигениращ преход и с първия троен посетител на играта са сложили две цифри в разликата (32-42, минута 28). UCAM отне 28 минути на Urtasun, за да отбележи първата тройка, но ще завърши играта със седем коша с три точки.

Дойл прекъсва мача

Американският страж трябваше да забрави мач, но с увереността, която Хуарес даде, за да се види напред на таблото, всички искаха повече. Това беше възможността да му отнема огромна тежест, а също и да вземе добър "среден кош" срещу отбор, много по-добър от този следобед.

UCAM работи през второто полувреме с 21 точки обща разлика. Неговите също 21 нападателни отскока, ключът

Рано или късно пропускът щеше да спре и след 1/11 стрелба от полето, Дойл вкара първата си тройка. И на следващата пиеса, още една. И след локален таймаут, трети поред. В един миг UCAM водеше с 18 (39-57, минута 33). С играта в джоба си, и без да искат да дадат повече минути от сметката на по-непривичните, тези на Хуарес настояваха да получат максимално възможната награда срещу руски отбор, която играта отнема много време, и то без четирима от основните им играчи бяха свалили ръцете си.

По този начин краят на играта също ще отразява каква е била максималната разлика на UCAM, 21 точки разлика, които ни карат да забравим мача в неделя, но това, поставено в правилния му контекст, не ни кара да забравим задачите, които този отбор има напред, за всичко в лигата Endesa. Но до събота, за да се насладите на европейския непобеден.